t_ayla
10.11.10,13:34
v sobotu cestujem na 6 týždňov pracovne do zahraničia - EÚ. doteraz som bola registrovaná na ÚP, dnes som sa odhlásila s tým, že ma poslali aj do zdravotnej poisťovne. problém je v tom, že v sobotu odchádzam, ale začíname pracovať až v pondelok - vtedy mi začne platiť zdravotné aj sociálne poistenie zamestnávateľ. zdravotná poisťovňa žiada odo mňa zdravotný aj európsky preukaz (po víkende). to by znamenalo, že ak nechám preukazy doma, nebudem nijako krytá počas soboty ani nedele. dá sa to nejako riešiť? ďakujem
blazonko
10.11.10,12:41
Vezmi si ich so sebou. Po víkende ich pošleš poštou niekomu z rodiny a oni ich odnesú.
martuli
10.11.10,12:42
Preukazy by som zobrala so sebou a do poisťovne by som ich odoslala zo zahraničia v pondelok. Alebo vyžiadať si z poisťovne nejaký doklad o trvaní poistenia do daného dátumu.
BXLmiami
10.11.10,12:44
Komerčné Union poistenie na 3 dni.Ak si poistencom Unionu,tak máš 50% zľavu.
t_ayla
10.11.10,12:56
mám dôveru. čo už...už som si uzatvorila aj ročné cestovné poistenie...za 18 eur...to zas zahŕňa iba liečebné náklady...teraz ma napadlo, že aj cestou domov nebudem poistená...21.12. cestujem domov...čiže robiť budem maximálne do 20.12. - iba dovtedy bude asi aj to poistenie zo strany zamestnávateľa. niečo budem musieť vymyslieť :)
t_ayla
10.11.10,13:57
ďakujem za pomoc :)