micala
10.11.10,13:36
Dobry den , máme manželom taky problem . On má s prveho manželstva dceri jedna má 20 rokov a druhá 18 rokov. Ta staršia je už zárobkovo činná a mladšia vobec nedokončila strednu školu , a teraz začala študovať externe . Možete mi poradiť či nadalej máme platiť výživne , alebo prestať platiť lebo sa nám výhráža že to bude riešiť sudne ked prestaneme platit.

Dakujem Hudecová
ivka70
10.11.10,12:38
Ak sud rozhodol o plateni vyzivneho, je potrebne, aby otec poziadal sud o ukoncenie vyzivovacej povinnosti z dovodu, ze deti uz nie su nezaopatrene.
Mária27
10.11.10,16:29
Prestaňte platiť a môžete požiadať aj o ukončenie. Nedávno bol taký prípad, keď jeden rodič žiadal o zastavenie výživného, lebo syn sa od druhého rodiča odsťahoval - súd nerozhodol nijako, poučil rodičov, že dieťa je dospelé a žiadosti má podávať samo.
Keby sa dcéry obrátili na súd, nespĺňajú podmienky nároku na výživné, súd by im nemohol vyhovieť. Otec by mohol dať protinávrh aj priamo na súde.
bubkoch
10.11.10,18:25
Prestaňte platiť a môžete požiadať aj o ukončenie. Nedávno bol taký prípad, keď jeden rodič žiadal o zastavenie výživného, lebo syn sa od druhého rodiča odsťahoval - súd nerozhodol nijako, poučil rodičov, že dieťa je dospelé a žiadosti má podávať samo.
Keby sa dcéry obrátili na súd, nespĺňajú podmienky nároku na výživné, súd by im nemohol vyhovieť. Otec by mohol dať protinávrh aj priamo na súde.

nie celkom dobre radis ...
len tak platit prestat nemoze ... musi platit az kym sud nerozhodne ze rusi vyzivovaciu povinnost ...

ak sud zrusi vyzivne spatne k datumu kedy bolo dieta schopne samo sa zivit, rodic ma nrok na vratenie vyzivneho za uplynule obdobie ...

ale kym sud vyzivne nezrusi, dcera moze dlzne vyzivne vymahat cez exekutora, aj kedby uz napr. pracovala, to ze ho potom bude musiet vratit je druha vec :)

preto radim: plať az kym sud nerozhodne inak
Flinstone
10.11.10,19:32
nie celkom dobre radis ...
len tak platit prestat nemoze ... musi platit az kym sud nerozhodne ze rusi vyzivovaciu povinnost ...

ak sud zrusi vyzivne spatne k datumu kedy bolo dieta schopne samo sa zivit, rodic ma nrok na vratenie vyzivneho za uplynule obdobie ...

ale kym sud vyzivne nezrusi, dcera moze dlzne vyzivne vymahat cez exekutora, aj kedby uz napr. pracovala, to ze ho potom bude musiet vratit je druha vec :)

preto radim: plať az kym sud nerozhodne inak
to je asi najlepší spôsob ako dostať vlastné dieťa do problémov... peniaze ktoré neoprávnene dostane minie, a keď príde čas ich vrátiť, nebude mať z čoho... tak dobrák rodič pošle exekútora?
Veď niekedy našim súdom trvá aj 15 mesiacov kým sú schopné rozhodnúť o tak jednoduchej veci...
bubkoch
10.11.10,19:34
to je asi najlepší spôsob ako dostať vlastné dieťa do problémov... peniaze ktoré neoprávnene dostane minie, a keď príde čas ich vrátiť, nebude mať z čoho... tak dobrák rodič pošle exekútora?
Veď niekedy našim súdom trvá aj 15 mesiacov kým sú schopné rozhodnúť o tak jednoduchej veci...

nechapem preco si oznacil moj prispevok ako neuzitocny, ked presne popisuje dnesny pravny stav, ci sa ti to paci alebo nie ... a prave naopak Maria27 sa myli ...
Flinstone
10.11.10,19:44
nechapem preco si oznacil moj prispevok ako neuzitocny, ked presne popisuje dnesny pravny stav, ci sa ti to paci alebo nie ... a prave naopak Maria27 sa myli ...
Mária27 sa nemýli ...
Zákonný dôvod na platenie neexistuje.
bubkoch
10.11.10,19:50
Mária27 sa nemýli ...
Zákonný dôvod na platenie neexistuje.

pises nezmysly, ako vzdy ... zakonny dovod neexistuje az ked sud zrusenim vyzivovacej povinnosti povie ze neexistuje ... dovtedy musis platit ci sa ti to paci alebo nie, a svojimi blbymi kecami na tom nic nezmenis
Mária27
10.11.10,19:58
pises nezmysly, ako vzdy ... zakonny dovod neexistuje az ked sud zrusenim vyzivovacej povinnosti povie ze neexistuje ... dovtedy musis platit ci sa ti to paci alebo nie, a svojimi blbymi kecami na tom nic nezmenis
Zistila som, že sa na teba neoplatí reagovať, už si sa tu pohádal kde s kým. Niekoľko takých príspevkov som ti označila tvojím spôsobom. Pletieš si výraz nesúhlasím s neužitočným. Ale na mne sa voziť nemusíš.
Píše zadávateľ, že platí výživné na základe rozhodnutia súdu? Čo ak mu zaniklo zo zákona? Píše o vyhrážke súdom, kde sa dá podať vzájomný návrh - vieš čo je to? Vieš o tom, že sa dá podať námietka exekútorovi a potom sa to tiež môže dostať na súd? A prečítal si aj prvú vetu môjho príspevku?
Týmto s tebou končím. Nech ťa učia iní.
Flinstone
10.11.10,20:00
pises nezmysly, ako vzdy ... zakonny dovod neexistuje az ked sud zrusenim vyzivovacej povinnosti povie ze neexistuje ... dovtedy musis platit ci sa ti to paci alebo nie, a svojimi blbymi kecami na tom nic nezmenis
trochu by si sa mal kontrolovať, ako sa vyjadruješ...
V zákone sa píše, že vyživovacia povinnosť trvá do času, kým dieťa nieje schopné sa živiť samo.
Nie dovtedy, kým súd nezruší vyživovaciu povinosť.
Vyživovacia povinnosť je určená súdom len v prípade, ak dieťa, resp. zákonný zástupca požiada o určenie tejto povinnosti súdom. Avšak aj bez rozsudku má rodič vyživovaciu povinnosť.
Na druhej strane ak zákonný dôvod pominie rodič nemusí platiť a mal by súčasne podať návrh na súd na zrušenie tejto povinnosti.
Takže vidím to tak, že nezmysly nepíšem ja...

Prečo si nenájdeš nejakú tému v kaviarni na rýpanie aby si nerobil zo serióznych tém mrník...
bubkoch
10.11.10,20:09
Zistila som, že sa na teba neoplatí reagovať, už si sa tu pohádal kde s kým. Niekoľko takých príspevkov som ti označila tvojím spôsobom. Pletieš si výraz nesúhlasím s neužitočným. Ale na mne sa voziť nemusíš.
Píše zadávateľ, že platí výživné na základe rozhodnutia súdu? Čo ak mu zaniklo zo zákona? Píše o vyhrážke súdom, kde sa dá podať vzájomný návrh - vieš čo je to? Vieš o tom, že sa dá podať námietka exekútorovi a potom sa to tiež môže dostať na súd? A prečítal si aj prvú vetu môjho príspevku?
Týmto s tebou končím. Nech ťa učia iní.

slusne som napisal ze sa mylis ... prave v prvej vete ... navrh na zrusenie vyzivovacej povinnosti moze na sud podat, ale to ho nezbavuje povinnosti platit kym sud nerozhodne o zruseni vyzivneho ... takze nemoze len tak prestat platit lebo si mysli ze dieta uz je schopne samo sa zivit ...

samozrejme cele to vychadza z predpokladu ze vyzivne bolo urcene sudom
bubkoch
10.11.10,20:16
v kazdom pripade radim p. Hudecovej aby nepocuvala rady Marie ani Flinstona, ale aby manzel v pripade, ze
- vyzivne ma urcene rozhodnutim sudu,
- si mysli ze dcera je uz schopna sama sa zivit

podal navrh na sud na zrusenie vyzivovacej povinnosti a zaroven aby manzel platil vyzivne az do pravoplatneho rozhodnutia sudu o zruseni vyzivovacej povinnosti ... vyhne sa tym trestnoprávnym a občianskoprávnym dôsledkom neplatenia vyzivneho
Flinstone
10.11.10,20:21
v kazdom pripade radim p. Hudecovej aby nepocuvala rady Marie ani Flinstona, ale aby manzel v pripade, ze
- vyzivne ma urcene rozhodnutim sudu,
- si mysli ze dcera je uz schopna sama sa zivit

podal navrh na sud na zrusenie vyzivovacej povinnosti a zaroven aby ho manzel platil vyzivne az do pravoplatneho rozhodnutia sudu o zruseni vyzivovacej povinnosti ... vyhne sa tym trestnoprávnym a občianskoprávnym dôsledkom neplatenia vyzivneho
zrejme by si mal byť rovno poradcom zákonodárneho výboru...

zadávateľke by som na tvojom mieste radšej takúto fundovanú radu nedával...
nech sa nad diskusiou zamyslí a vyberie si...
ak si nebude vedieť vybrať, zrejme sa bude musieť obrátiť na advokáta, ktorý naštastie nebude mať bubkocha za chrbtom...
willma
10.11.10,20:32
v kazdom pripade radim p. Hudecovej aby nepocuvala rady Marie ani Flinstona, ale aby manzel v pripade, ze
- vyzivne ma urcene rozhodnutim sudu,
- si mysli ze dcera je uz schopna sama sa zivit

podal navrh na sud na zrusenie vyzivovacej povinnosti a zaroven aby manzel platil vyzivne az do pravoplatneho rozhodnutia sudu o zruseni vyzivovacej povinnosti ... vyhne sa tym trestnoprávnym a občianskoprávnym dôsledkom neplatenia vyzivneho
Ja by som práve doporučila zadávateľke nech si pozrie tvoje príspevky v iných témach, v ktorých sa vyjadruješ napriek tomu, že o problematike veľa nevieš a spravila si svoj vlastný názor na koho rady dá.
bubkoch
10.11.10,20:36
Ja by som práve doporučila zadávateľke nech si pozrie tvoje príspevky v iných témach, v ktorých sa vyjadruješ napriek tomu, že o problematike veľa nevieš a spravila si svoj vlastný názor na koho rady dá.

nieco konkretne a k veci nemas ?