Zuzana2
23.11.05,12:10
Prosím o radu, ak je to možné.
Mám 16-ročnú dcéru, ktorá by sa chcela zdokonaliť vo francúzskom alebo anglickom jazyku. Čo som pozerala prázdninové jazykové pobyty, tak jeden na 4 týždne stál okolo 60000,-- Sk. To je strašne veľa. Ak vie niekto o možnosti ako sa zdokonaliť v jazykoch za prijateľnejšie ceny, prosím o radu. Vopred ďakujem.
Zuzana2
23.11.05,11:45
Súhlasím s vami všetkými, ale buďte takí dobrí a poraďte ako mám teraz vymazať tie zvyšné témy.
Ď.
Richard
23.11.05,12:06
Už to je vybavené .-)
Zuzana2
23.11.05,12:07
Rišo, ďakujem.
ilona
23.11.05,12:10
Najlepšie zdokonalenie je práca v rodine.Moja dcerka keď mala 17,išla robiť cez prázdniny operku na 3 mesiace do anglicka.Môžem ťa ubezpečiť,že žiaden absolvent týchto jazykových kurzov nepokročil tak,ako ona a bolo ich z triedy dosť veľa.Nasledujúci rok to zopakovala s francúštinou a potom to už išlo každé prázdniny,nie ako operka,ale snaží sa hľadať prácu,kde bude komunikovať. V tých jazykoch,je fakt dobrá.
Zuzana2
23.11.05,12:21
Viem, že dievčatá chodia ako operky. Len neviem, ako by som si overila rodinu, do ktorej ide. Je to asi riziko, pretože som počula už rôzne prípady, pri ktorých mi naskakuje husia koža. Viem, že ju nemôžem stále chrániť, ale aspoň by som si chcela byť istá, že to bude OK. A tiež neviem nájsť vhodnú agentúru, ktorá by zobrala už 16-ročné dievča.
Hlinkovx
23.11.05,12:29
Veru..
najlepší kurz je priama návšteva krajiny, ktorej jazyk sa chceš naučiť...
a aupair- je najlepší spôsob, ako mať v mojom prípade rok dovolenky, naučiť sa jazyk, dostávať vreckové...a naučiť sa samozrejme aj niečo o rodine, a deťoch....
je to škola života
pyton
23.11.05,21:10
Zuzana2 a sapu si skúšala? Inak, 16 rokov sa mi zdá málo na také práce. Tiež som počula aj čítala kadečo..... Teraz je v Nem. naša známa a nielenže o deti sa stará ale "musí" aj variť a upratovať. Možnože nejaký prázdninový tábor by bol lepší. Alebo učenie so zahr. lektorom.
ilona
24.11.05,04:29
16 rokov je málo,keď bola moja dcéra,musela mať 17 rokov,aby sa mohla starať o deti.Ja som rozhodila siete po agentúrach a zohnala som aj Anglické,ktoré založili slovensky,ktoré už navždy zakotvili v Anglicku.Na 3 mesiace zohnať oper,je dosť zložité,je to vlastne na náhode,lebo v rodinách to nemajú radi a o tieto 3 mesiace je strašne veľký záujem.Je to na náhode.Tá operka,ktorú bola vymeniť moja dcéra na 3 mesiace potrebovala súrne domov,lebo jej ochorela mama a ešte mala nejaké iné problémy.Je to vlastne aj výhoda takto zaskočiť,lebo tá operka povie všetko o tej rodine a vlastne už viete do čoho idete.Určite mám odložené papiere z tej agentúry,niečo ti pošlem,len neviem,či tie čísla budú ešte platiť,alebo tie agentúry existovať.
Zuzana2
24.11.05,06:03
Ilonka, ďakujem ti veľmi pekne za rady. Aj ostatným.
Budem rada, ak mi pošleš nejaké kontakty. Ona vlastne na budúci rok v lete už bude mať 17 a tak by sa to možno dalo nejako zariadiť. Lenže ona je augustová, takže asi bude musieť ešte ďalší rok počkať.
Ak máte ešte niekto skúsenosti s nejakými agentúrami, ktoré máte už vyskúšané - aj čo sa týka letných táborov, prosím o kontakty.
Veľmi pekne ďakujem.
Zuzana
Zuzana2
24.11.05,12:20
Pyton, prosím ťa, čo je sapu?
Ď.
bendži
24.11.05,13:02
Ilona, prosím ťa nemohla by si sem priložiť nejaké kontakty najmä na tie anglické agentúry, resp. aj iní čo máte... ja plánujem tiež trochu zmeniť vzduch za ten anglický, aj keď tam nehľadám vyslovene au-pair, skôr nejaký kurz alebo odbornú stáž. No chcela by som získať info aj priamo cez anglickú agentúru, na porovnanie s tými slovenskými... Vďaka
bendži
24.11.05,13:03
Pyton, prosím ťa, čo je sapu?
Ď.
nie som pyton, ale... :-)

http://www.sapa.sk/
Zuzana2
24.11.05,13:26
Monika, ďakujem.
Ja som skúšala www.sapu.sk (http://www.sapu.sk) a to ma teda hodilo niekam úplne, ale úplne inam.
bendži
24.11.05,13:31
skús pozrieť aj toto...

http://www.speakenglish.sk/
Zuzana2
24.11.05,14:13
Vďaka, Monika.
Prajem pekný zbytok dňa.
pyton
24.11.05,14:29
Ilona, prosím ťa nemohla by si sem priložiť nejaké kontakty najmä na tie anglické agentúry, resp. aj iní čo máte... ja plánujem tiež trochu zmeniť vzduch za ten anglický, aj keď tam nehľadám vyslovene au-pair, skôr nejaký kurz alebo odbornú stáž. No chcela by som získať info aj priamo cez anglickú agentúru, na porovnanie s tými slovenskými... Vďaka
Ráno hlásili v rádii, že v Angl. pracuje 30000 Slovákov. Celkom pekné číslo.
ilona
01.12.05,08:24
Ospravedlńujem sa,že som to nenapísala hneď,ale nejako som na to pozabudla a včera som sa to snažila najsť.Nenašla som všetko,asi som to vyhodila,ale 2,cez ktoré bola v Anglicku a Francúzsku som našla.Slovenská agentúra: SAVONA AGENCY,Belinského 21,Bratislava,tel 62241244 a tá Anglická,ktorú mala založenú Slovenska je Capital care the AU-Paiu Agency,64 Kings Road,Southsea,Hampshire P05 4 DN,č.t.00442392751207.
Skúste,možno ešte funguje.
bendži
01.12.05,08:47
Vďaka, vyskúšam :-)
mjazilina
11.04.07,19:11
Dobry den, pozrite si nasu stranku www.mjazilina.sk, ponukame zaujimavy jazykovy tabor vo Velkej Britanii, mozno sa Vam zapaci. S pozdravom Mgr. Kontsekova