Slávka Vesela
10.11.10,15:46
Dobrý deň,
tento rok som začala vyučovať na strednej odbornej škole ako učiteľ odborných predmetov – stavebného zamerania. Mám ukončené vysokoškolské štúdium na STU na stavebnej fakulte v Bratislave. Mám 15 rokov praxe v stavebníctve. Pri nástupe ma zaradili do 10 platovej triedy s tým že mi ubrali z praxe pri platovom zaradení. Teraz ma preraďujú aj do nižšej platovej triedy. Vraj ako začínajúci učiteľ nemám právo na 10 platovú triedu. Touto formou by som sa chcela informovať či postupovali správne Zároveň by som sa chcela spýtať na akej škole mám absolvovať doplnkové pedagogické štúdium. Otázka znie či musím cez pôvodnú vysokú školu ako mi oznámili alebo si môžem vybrať napríklad Pedagogickú fakultu v Nitre.
Ďakujem .....
pe.pe
10.11.10,15:01
Dobrý deň,
tento rok som začala vyučovať na strednej odbornej škole ako učiteľ odborných predmetov – stavebného zamerania. Mám ukončené vysokoškolské štúdium na STU na stavebnej fakulte v Bratislave. Mám 15 rokov praxe v stavebníctve. Pri nástupe ma zaradili do 10 platovej triedy s tým že mi ubrali z praxe pri platovom zaradení. Teraz ma preraďujú aj do nižšej platovej triedy. Vraj ako začínajúci učiteľ nemám právo na 10 platovú triedu. Touto formou by som sa chcela informovať či postupovali správne Zároveň by som sa chcela spýtať na akej škole mám absolvovať doplnkové pedagogické štúdium. Otázka znie či musím cez pôvodnú vysokú školu ako mi oznámili alebo si môžem vybrať napríklad Pedagogickú fakultu v Nitre.
Ďakujem .....

Dobry den,

1. zapocitana prax sa v pripade, ze si nepracovala v skolstve urci ako maximalne 2/3 dlzky odbornej praxe vykonavanej doteraz.
2. kedze si este neucila, nemas ziadnu ped. prax, si spravne zaradena do 9. PT az do doby ukoncenia adaptacneho vzdelavania. Potom postupis do 10. PT.
3. DPS si treba urobit na skole, ktora poskytuje DPS pre vyucovanie odbornych (profesijnych) predmetov. Vacsina klasickych pedag. fakult ponuka len DPS pre vseobecnovzdelavacie (akademicke, vychovne) predmety. Neviem ako Nitra, Bratislava na PdFUK ponuka aj DPS pre profesijne predmety. V podstate je jedno na akej skole si DPS urobis, dolezite je aby to bolo spominane DPS pre profesijne predmety.