ockoo
10.11.10,15:56
Ahojte,
viete mi poradit?
Chcela by som zacat chovat psov.
Registrovala som si chovatelsku stanicu a planujem mat tak 3-4 vrhy rocne.
Musim si zalozit zivnost alebo je to prilezitostna cinnost podla §8 zakona o dani z prijmu?

Dakujem vsetkym.
hanelie
10.11.10,15:16
Registrovala som si chovatelsku stanicu a planujem mat tak 3-4 vrhy rocne.
:eek:
to si myslíš, že pes je stroj? Ďalšia negramotná a nezodpovedná množiteľka
bonita
10.11.10,15:27
Dufam, ze chov psov s preukazom povodu. Ak nie, len rasu, bez papierov, potom ste iba mnozitelka a to by som vam odporucala ist pozriet do najblizsieho utulku. Snad vas potom prejde chut zarabat na psoch. V utulkoch koncia nielen krizence, ale aj cistokrvne psy, vystavene neustalymi porodmi alebo ked uz rasa prestane byt modna. Viz priklad z poslednych dni - vyhodena kavalierka Hope, bolo to v tv na markize, s ockami slepymi kvoli nelieceniu.
truch
10.11.10,15:38
tú kavalierku som videla, hrozné ako môže byť niekto taký necitlivý
sterdo
01.10.11,19:22
Zdravím , neviem prečo tu vypisujete mimo tému, či to nemáte kam napísať? Na ti Vaše mudrlantské reči sa Vás asi nepýtala, čo kritizujete, keď ani neviete čo a ako chce chovať.

Ale na to čo sa pýtala jej neviete odpovedať.
lujza.j
01.10.11,19:37
no hlavne že ty si jej poradil.....
arizona
01.10.11,19:58
Zdravím , neviem prečo tu vypisujete mimo tému, či to nemáte kam napísať? Na ti Vaše mudrlantské reči sa Vás asi nepýtala, čo kritizujete, keď ani neviete čo a ako chce chovať.

Ale na to čo sa pýtala jej neviete odpovedať.

Hlavne, ze ty si poradil ! Aj ked v rok starej teme :rolleyes::confused:

Obe tie poradacky sa aktivne venuju psikom v utulku, takze vedia o com pisu.
Dnes je v mode si privyrabat chovom psov,aj ked chovatel nema cit pre zvierata, ci potrebne skusenosti a zial,potom situacia s premnozenymi psami a plnymi utulkami je taka,aka je...:mee:
Chovatel sice nieco zarobi,ale dalej sa nestara. Vyhodene, nechcene a nepredane psiky potom koncia v utulkoch,kde sa im prave ludia ako hanelie, ci bonita venuju.
Takze sa necuduj ich reakciam...
pepsikova
01.10.11,19:59
..no teda, nie že by sme nevedeli...ale ak niekto začne v téme hneď, že chce mať 3-4 vrhy, tak dostane primeranú odpoveď...ako je to vyššie...

..pretože ešte nič nemá a už chce produkovať...akože poď klobáska-zjem ťa!...keby prečítala témy o psíkoch, ktoré sú tu už vedené, možno by začala tému z rozumnejšieho konca...
betka
03.10.11,17:21
Ahojte,
viete mi poradit?
Chcela by som zacat chovat psov.
Registrovala som si chovatelsku stanicu a planujem mat tak 3-4 vrhy rocne.
Musim si zalozit zivnost alebo je to prilezitostna cinnost podla §8 zakona o dani z prijmu?

Dakujem vsetkym.

Nejde o príležitostnú činnosť v zmysle par. 8. Ide o sústavnú činnosť. Podnikaním je sústavná činnosť vykonaná vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.

Otázka: Nie je tá sučka z inej planéty, chúďa. Ani žena nedokáže rodiť 2-3krát za rok. Odporúčam preštudovať zoológiu psíkov. Pokiaľ viem, šteňatá sa rodia na jar a jesen, pretože sa fenka hára 2x za rok.
Ale týmto budete mať perpettum mobile.
alaya1
10.07.12,19:06
Tak tato tema tu je uz dost dlho, ale prispevky v nej ma prekvapili- potesili.

babatka.
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/523914_423522957699800_2087056490_n.jpg
Terezia13
11.07.12,05:56
.......fena sa pári 2x ročne.............ako to chcete ešte častejšie????? a to má mať šteniatka pri sebe ešte 8 týždňov!!!!!!!!!!!!!

pes nie je potkan
Llívia
11.07.12,06:17
.......fena sa pári 2x ročne.............ako to chcete ešte častejšie????? a to má mať šteniatka pri sebe ešte 8 týždňov!!!!!!!!!!!!!

pes nie je potkan
mimotemy Téma je stará 2 roky. Zadávateľka tu na Porade bola naposledy 10.1.2011, tak ti asi neodpovie. Mimochodom, nepísala, koľko má feniek ;)
Terezia13
11.07.12,07:32
mimotemy Téma je stará 2 roky. Zadávateľka tu na Porade bola naposledy 10.1.2011, tak ti asi neodpovie. Mimochodom, nepísala, koľko má feniek ;)

veď áno........... ale nech to vedia aj tí, čo nad tým uvažujú.....útulky sú fakt plné nechcených bundášikov:mad:
Llívia
11.07.12,07:46
mimotemy Ockoo sa pýtala: "Mam si zalozit zivnost alebo je to prilezitostna cinnost podla §8 zakona o dani z prijmu?"
Je tu 13 príspevkov a len 1/2 z Betkinej odpovede je k veci - zas sa téma zvrhla úplne iným smerom. Preto som klikla na vyriešené.
Terezia13
11.07.12,08:20
mimotemy Ockoo sa pýtala: "Mam si zalozit zivnost alebo je to prilezitostna cinnost podla §8 zakona o dani z prijmu?"
Je tu 13 príspevkov a len 1/2 z Betkinej odpovede je k veci - zas sa téma zvrhla úplne iným smerom. Preto som klikla na vyriešené.

áno, všetko som postrehla, ale tá téma odbočila len ako "námet na premýšľanie", aby si ockoo uvedomilo, že pes nie je fabrika.......hm:rolleyes:
Llívia
11.07.12,10:09
mimotemy No, len nikto z tých, ktorí sem dali "námet na premýšľanie" sa Ockoo nespýal, koľko má chovných feniek... hm :rolleyes:
alaya1
11.07.12,13:11
TEREZIA -Zadavatelka nepise, kde si registrovala chovatelsku stanicu, ani kolko ma feniek, no tema moze byt prinosna pre niekoho, kto nad takou moznostou legalneho chovu uvazuje a konkretna odpoved zalozenia zivnosti na prevadzkovanie chovatelskej stanice by mohla byt pre nich inspirujuca. Myslim, ze absolutne tema nie je vyriesena, zadavatelke nebolo odpovedane, tym padom, ani potencionalni mozni chovatelia nedostali odpoved, co robit, keby chceli legalne chovat.
Ale vyriesene je to asi principialne- podla nazvu temy!.


V Cechach je to tak- Zivnost moze byt a nemusi.
Ak je chovatel aj zivnostnikom, prida si aj chov psov do podnikania, ak zivnostnik nie je, podava danove priznanie, kde uvedie aj prijem za chov psov a odcita si 60%. U nas, ci sa to takto da, neviem.
Llívia
12.07.12,06:43
TEREZIA -Zadavatelka nepise, kde si registrovala chovatelsku stanicu, ani kolko ma feniek, no tema moze byt prinosna pre niekoho, kto nad takou moznostou legalneho chovu uvazuje a konkretna odpoved zalozenia zivnosti na prevadzkovanie chovatelskej stanice by mohla byt pre nich inspirujuca. Myslim, ze absolutne tema nie je vyriesena, zadavatelke nebolo odpovedane, tym padom, ani potencionalni mozni chovatelia nedostali odpoved, co robit, keby chceli legalne chovat.
Ale vyriesene je to asi principialne- podla nazvu temy!.


V Cechach je to tak- Zivnost moze byt a nemusi.
Ak je chovatel aj zivnostnikom, prida si aj chov psov do podnikania, ak zivnostnik nie je, podava danove priznanie, kde uvedie aj prijem za chov psov a odcita si 60%. U nas, ci sa to takto da, neviem.


Vážne nebolo zadávateľke odpovedané? :confused: No ak myslíš tie kecy o tom, koľko vrhov môže mať fena za rok a fotku šteniat, ktorá je tu úplne od veci, tak to skutočne nie sú odpovede na jej otázku.

Ale jej otázka ZODPOVEDANÁ BOLA, stačí čítať celú tému, nielen posledné príspevky a pozerať, kto kam kliká ;)

...Musim si zalozit zivnost alebo je to prilezitostna cinnost podla §8 zakona o dani z prijmu?...


Nejde o príležitostnú činnosť v zmysle par. 8. Ide o sústavnú činnosť. Podnikaním je sústavná činnosť vykonaná vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku...
alaya1
12.07.12,07:17
Tato rada nie je korektna, nejedna sa o sustavnu cinnost.
Llívia
12.07.12,07:25
Táto rada je KONKRÉTNA NA ZADANÚ OTÁZKU, lebo zadávateľka chcela mať 3-4 vrhy ročne ;-)