misulaX
10.11.10,16:53
Keď ho chcem zapnúť tak nič.Pritlačím kábel k monitoru a on sa spustí.Prsíim o pomoc pretože to už robí dlhšie.:confused:
misoft
10.11.10,16:02
A ktorý kábel? Napájací (sieťový do elektriky), alebo dátový (do PC)?
doktor01
10.11.10,16:11
Keď ho chcem zapnúť tak nič.Pritlačím kábel k monitoru a on sa spustí.Prsíim o pomoc pretože to už robí dlhšie.:confused:
To sa občas stáva hlavne keď sa manipuluje s monitorom (napr:utieranie prachu,...). Kábel sa uvoľní a spôsobuje čo uvádzaš. To praskanie je iskrenie -kontakty sa uvoľňujú. Keď budeš počuť praskanie alebo keď zhasne monitor len zatlač kábel do monitora. Ak sa kábel vyťahuje veľmi ľahlo možno by pomohla jeho výmena za novy.
misulaX
10.11.10,16:41
napájací ale on tak zapraská a potom sa vypne.Kamarát mi hovoril že treba zvariť dajake kontakty tak neviem.
doktor01
10.11.10,17:01
napájací ale on tak zapraská a potom sa vypne.Kamarát mi hovoril že treba zvariť dajake kontakty tak neviem.
Nuž zaujímavá rada, zvariť káble. To už by si ten kábel mohol zatlačiť na maximum a zafixovať lepidlom. Závadu síce odstrániš ale stratíš možnosť jednoduchého odpojenia kábla.
PS: Takéto riešenie považujem za prehnane kutilské hlavne keď cena kábla nie je vysoká
Chobot
11.11.10,08:13
Keď ho chcem zapnúť tak nič.Pritlačím kábel k monitoru a on sa spustí.Prsíim o pomoc pretože to už robí dlhšie.:confused:

Kúp nový napájací kábel. Nie je to drahá záležitosť, 1-3 eurá.

http://www.qcomp.sk/?id=663
Vlado40
11.11.10,09:15
Ja by som najprv vyskúšal iný kábel.Čo ak náhodou je chybný konektor v monitore.Možno to myslel "zvariť" kontakty-prepájkovať kontakty na koncovke monitora ten kamarát.
korela
11.11.10,13:30
To sa ti stáva iba pri hraní hier?