Inuska17
10.11.10,15:58
Prosím Vás účtujem lyžiarsky klub (je evidovaný ako združenie), zároveň majú živnostenský list na vykonávanie ohlasovacej živnosti a to 1. lyžiarsky výcvik, 2. Prevádzkovanie lyžiarskeho vleku, 3. Ubytovacie možnosti. Kúpili auto. Ja neviem, či mám podať "Oznámenie o vzniku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel" na daňový úrad?
ego.mc
10.11.10,23:26
Áno, ak auto budú používať v súvislosti s podnikateľskou činnosťou.
Inuska17
11.11.10,07:12
Ďakujem, prosím Ťa a vedel by si mi poradiť, keď má lyžiarsky klub v živnosti to čo som vyššie uviedla a zároveň je teda združenie, všetky príjmy zahrňovať do základu dane, ktoré sú uvedené na živnostenskom liste? Je tento lyžiarsky klub definovaný ako nezisková organizácia?
ego.mc
11.11.10,18:13
Ak je lyžiarsky klub evidovaný ako OZ, potom sú nezdaňované jeho príjmy podľa § 12 ods. 7 a § 13 ZoDP. Ostatné príjmy sú základom dane. Stručne: Aj neziskovka môže podnikať, zisk však musí použiť na všeobecne prospešné činnosti, pre ktoré vznikla.
Inuska17
11.11.10,19:10
ďakujem, prosím Ťa ego.mc dostalo sa mi do uší, že musím dať pozor na neziskové organizácie, ktorým sa vraj už všetko zdaňuje. Mne sa to zdá, že až od roku 2011. Nemáš o tom nejaké info?