braxator
10.11.10,17:14
Moja otazka je nasledovna:Ak som dal riaditelovi skoly pisomne ziadost o vysvetlenie urcitych zalezitosti tykajucich sa mojho posobenia na pracovisku, je podla zakona povinny pisomne na nu odpovedat?
Ak ano, do kolkych dni?
Alebo aj v pripade pisomnej ziadosti,ktora bola riadne zaevidovana na sekretariate riaditela, staci,ak mi na moje otazky odpovie riaditel skoly medzi dverami pripadne vobec?
Chobot
11.11.10,08:03
Moja otazka je nasledovna:Ak som dal riaditelovi skoly pisomne ziadost o vysvetlenie urcitych zalezitosti tykajucich sa mojho posobenia na pracovisku, je podla zakona povinny pisomne na nu odpovedat?
Ak ano, do kolkych dni?
Alebo aj v pripade pisomnej ziadosti,ktora bola riadne zaevidovana na sekretariate riaditela, staci,ak mi na moje otazky odpovie riaditel skoly medzi dverami pripadne vobec?

Keďže si sa nepýtal na veci verejné, tak tvoja žiadosť nie je posudzovaná ako žiadosť o verejné informácie podľa zákona č. 211/2000 o verejnom prístupe k informáciám.

Tvoja žiadosť sa týka pracovnoprávnych záležitostí, ktoré upravuje Zákonník práce. A podľa ZP je zamestnávateľ povinný na zamestnancove podnety sa vyjadriť len v týchto prípadoch:
- vystaviť na žiadosť zamestnanca pracovný posudok pri skončení PP (tam je termín 15 dní)
- odpovedať na sťažnosť zamestnanca v súvislosti s porušením zásad rovnakého zaobchádzania podľa § 13 ods. 1 a 2 (tu nie je termín, uvádza sa bez zbytočného odkladu)

Neviem o inej povinnosti zo ZP, že by musel zamestnávateľ reagovať na písomné podnety zamestnancov. Takže na tvoju písomnú žiadosť riaditeľ môže, ale nemusí reagovať. Ak by ste mali odbory, tak by si tvoj problém mohol riešiť cez nich, ak je tak závažný.