FÚ VRBOVÉ
10.11.10,18:49
Srdečne pozdravujem všetkých poraďákov. Chcem sa opýtať. Ako duchovný som pozvaný cirkvou na seminár o vyučovaní náboženskej výchovy a nových trendov. V škole, kde vyučujem NAV žiadajú, aby som si zobral deň dovolenky. Postupuje zamestnávateľ správne? Ďakuje za odpoveď.
ondrejvla
10.11.10,17:53
Srdečne pozdravujem všetkých poraďákov. Chcem sa opýtať. Ako duchovný som pozvaný cirkvou na seminár o vyučovaní náboženskej výchovy a nových trendov. V škole, kde vyučujem NAV žiadajú, aby som si zobral deň dovolenky. Postupuje zamestnávateľ správne? Ďakuje za odpoveď.

Neviem, aké predpisy sú v cirkvi, ak ste jej zamestnanec, ale ak ste zamestnancom školy, určite by som požiadala riaditeľa školy o služobnú cestu a vyúčtovala to ako cestovný príkaz. Veď táto problematika sa týka vášho pracovného zaradenia.
FÚ VRBOVÉ
10.11.10,18:10
Áno, som zamestnancom školy a dokonca seminár sa koná v našom meste, takže škola nemusí platiť cestovné.
ondrejvla
10.11.10,18:12
Áno, som zamestnancom školy a dokonca seminár sa koná v našom meste.
Tak sa rozhodne dohodnite s riaditeľom školy, veď to nemá logiku, je to potrebné k vašej práci a vy si máte čerpať dovolenku... Držím vám palčeky.
Fany1000
13.11.10,18:07
Idete tam ako poslucháč, alebo ako lektor? V tom by mohol byť problém. Lebo ako lektor to máte zaplatené a nemôžete byť v práci v dvoch zamestnaniach naraz.
FÚ VRBOVÉ
13.11.10,18:41
Idem ako poslucháč. Lektor bude z MC.
Fany1000
14.11.10,09:18
A máte kolektívnu zmluvu? Lebo my v nej máme zakotvené, že zamestnávateľ poskytne 5 dní na vzdelávanie. Účasť na vzdelávaní nad rámec týchto piatich dní už ide na úkor dovolenky.
Treba len komunikovať so zamestnávateľom, vzdelávať sa vyplýva zo zákona 317. Ako to rieši riaditeľ školy s učiteľmi?