Decem
10.11.10,19:42
Dobry vecer

Pre Vas asi laicka otazka ale predsa...
Kedze som nenasiel jednoznacnu odpoved na otazku, ktora mi lame hlavu uz niekolko dni, obraciam sa na Vas.

V najblizsich dnoch idem nakupit tovar z Nemecka za ucelom predaja na Slovensku prostrednictvom eshopu. Dodavatel mi ale poslal cennik kde ceny figuruju bez DPH a na otazku, ci je mozne mi to predat uz s danou, odpovedal, ze s danou prevaju tovar len Nemcom.

Tu ale nastava informacny chaos pre mna :)

Kedze nemecko je v EU, clo neplatim. Ale ako je to s danou ?
Zivnost mi nadobudla platnost 25.10.2010 a automaticky som neplatca dph, takze ak tovar dojde sem cez prepravnu spolocnost, odvadzam dan 19% statu a dalsich 19% zo zisku z predaja alebo ? Alebo nakupim bez dph a tu uz dan neplatim ? Cena tovaru bude mesacne cca 600 Euro. Je potrebne to nejak papierovo zdokladovat alebo sa to plati na colnici?

Zda sa mi totiz zvlastne aby som platil 19% za tovar a dalsich 19% dan z prijmu + odvodoy. Takto by mi neostalo skoro nic.

Ospravedlnujem sa za banalne otazky ale ozaj si s tym neviem rady a ani uctovnicka mi nevedela dat 100% stanovisko :( Je potrebne sa registrovat ako platca DPH alebo staci pri koncorcnom zuctovani zaplatit dan ? Mam v tom chaos.

Dakujem krasne za odpovede
Michal
Decem
12.11.10,10:41
nikto ? :(
grammatika
12.11.10,10:48
Ak nepreukážete IČ DPH dodávateľovi z nemecka, tak Vám musí automaticky vystaviť faktúru s nemeckou dph.
To, že Vám poslal cenník bez DPH nič nemení na tom, že tá dph sa niekde musí odviesť...a keďže nie Ste platcom DPH (ani podľa §4 a ni podľa §7) tak s musíte k cenníkovej cene narátať nemeckú DPH http://www.zervan.sk/indexN.php?id=132&n=sadzby-dph-v-clenskych-krajinach-eu