avoke
11.11.10,06:08
Ak chcem pozvať svojich spoluobčanov na občerstvenie a susedské posedenie tesne pred voľbami do objektu, ktorý patrí mne a je od miesta volebnej miestnosti vzdialené asi 300-400 metrov,poruším tým volebné moratórium? Zákon nevysvetľuje presne pojem moratórium - tam je len o verejnoprávnych médiách a o bezprostrednej blízkosti k volebnej miestnosti...nič o plagátoch, nič o zhromaždeniach, nič...Ak mi niekto vie poradiť, budem mu povďačná!
buchač
11.11.10,10:57
Ak chcem pozvať svojich spoluobčanov na občerstvenie a susedské posedenie tesne pred voľbami do objektu, ktorý patrí mne a je od miesta volebnej miestnosti vzdialené asi 300-400 metrov,poruším tým volebné moratórium? Zákon nevysvetľuje presne pojem moratórium - tam je len o verejnoprávnych médiách a o bezprostrednej blízkosti k volebnej miestnosti...nič o plagátoch, nič o zhromaždeniach, nič...Ak mi niekto vie poradiť, budem mu povďačná!

....
buchač
11.11.10,12:21
Ak chcem pozvať svojich spoluobčanov na občerstvenie a susedské posedenie tesne pred voľbami do objektu, ktorý patrí mne a je od miesta volebnej miestnosti vzdialené asi 300-400 metrov,poruším tým volebné moratórium? Zákon nevysvetľuje presne pojem moratórium - tam je len o verejnoprávnych médiách a o bezprostrednej blízkosti k volebnej miestnosti...nič o plagátoch, nič o zhromaždeniach, nič...Ak mi niekto vie poradiť, budem mu povďačná!

Prvý príspevok bol nevhodný ...čo už ...:rolleyes:

Takže inak ...ale len môj názor ...
Najprv ...

Akákoľvek kampaň je 48 hodín pred voľbami a v ich čase zakázaná. „Pod tým sa rozumie akékoľvek aktívne pôsobenie kandidáta alebo iných osôb smerujúce k jeho prezentácii," povedal predseda Ústrednej volebnej komisie Vladimír Pčolinský. Komisia však môže iba konštatovať porušenie moratória, sankcie nemá. Kto má podozrenie z porušenia volebného moratória, môže sa obrátiť na políciu.
...ale predsa nik nemôže dokázať , že sa o rybičkách , motýľoch alebo známkach nebudete baviť ...:rolleyes:

Nemyslím si , že by to bolo porušenie moratória ...asi aj pred zákonom by to obstálo , ako aj iné , dôležitejšie veci už obstáli , prešli.....žiaľ ...:eek:

Ale s mravného , etického , spoločenského ???
No neviem ...
Hm , ja by som si asi predvolebný guláš nejak netrúfol robiť ...ja na to nemám žalúdok / nemal by som .../ .
Proste , ľudia voľte ma ...alebo nie ...

Poznámka :
Koľkože je tých priateľov .....pardon , spoluobčanov ....????

P.S.:
Len dúfam , že toto už bude zrozumiteľnejšie a prijateľnejšie podanie môjho názoru , že nie som nejak od veci ...
kaco11
11.11.10,12:55
posedenie v krcme vedla obecneho uradu kde sa druhy den budu konat volby. Chlapi popijaju pivo a diskutuju o politike. Jeden aktivne a verejne prezentuje jedneho kandidata a druhy druheho. Je to tiez fakticky porusenie moratoria. Ja by som sa skor zamerala na umysel.
avoke
11.11.10,13:20
umysel je poctivy...aky moze byt pred volbami:D...ale inak to u nas nejde...a ako na mladych, to uz neviem vobec /do nicoho sa im nechce.Naozaj to myslim uprimne, lebo chcem zostat v nasej dedine zit..ludom pomahame aj s manzelom, nezistne aj teraz, ale 20 rokov v urade /terajsiemu starostovi/ , ked je vsetko v jeho moci, dovoli mu robit inak predvolebnnu kortesacku robi verejne a neda sa to ani napadnut/ Nezavislemu kandidatovi je tazsie, musi byt vynaliezavy, nema podporu strany ,,,/..nemyslite si, uz som zacala cez FB, chodim po domoch, presviedcam a pisem letaciky..
avoke
11.11.10,13:27
nie je to krcma, ale sukromny dvor, reci budu o ludoch a ich zivote:D
kaco11
11.11.10,13:27
jaaaaj tak to treba povedať hneď, že si jeden z kandidátov:) No neviem. Určite to bude vyzerat hooodne blbo a aj úmysel na porušenie moratória by sa tam našiel. Ale to by ťa musiel niekto nahlásiť komisii. Možno protikandidát:)
buchač
11.11.10,15:17
jaaaaj tak to treba povedať hneď, že si jeden z kandidátov:) No neviem. Určite to bude vyzerat hooodne blbo a aj úmysel na porušenie moratória by sa tam našiel. Ale to by ťa musiel niekto nahlásiť komisii. Možno protikandidát:)

Jasné jak facka bolo od začiatku ...veď z otázky vyplýva ...

Veď preto som aj za nehodného bol ...:D:D:D:D:D
day
11.11.10,15:22
uz som to vyrisiel,
posedenie urob po volbach ;)
avoke
12.11.10,08:23
Náhodou, na to som myslela hneď na začiatku....Veď počkajte,voliči, /najä tí moji:D/ ak ma zvolíte, to uvidíte, aké budete mať mastné huby od prasacinky!!!!:D:D:D:D
avoke
12.11.10,08:25
Doplnok zvoleného starostu:...a naviac, ani do peňazí by to nešlo:D.../mojich!/