fitbella
11.11.10,08:15
Dobrý deň,
prosím Vás o radu ako vypočítať sumu zrážky zo mzdy na základe exekučného príkazu. Ide o zamestnanca, ktorý u nás pracuje na dohodu o pracovnej činnosti, jeho hrubá mesačná mzda je 80,-- EUR. Ako správne postupovať? Zamestnanec je evidovaný na úrade práce.
Ďakujem.
Jana Motyčková
11.11.10,07:30
Poslať exekútorovi oznámenie, že jeho mzda nie je dostatočná na vykonávanie exekúcie a čakať, či nepošle nejaké špeciálne pokyny (požitie len časti nepostihnuteľnej sumy, ak má dohodár aj iné príjmy -podporu).
sarah888
04.08.11,07:49
Ahojte, rada by som reagovala na príspevok čo sa týka exekúcie na dohodára a hlavne sa chcem spýtať na váš názor. Zamestnávame cca 2 000 dohodárov a dostávame veľa Exekučných príkazov. Prikladám článok z PRÁCA/MZDY a odmeňovanie, kde sa píše, že odmena z dohody nemá charakter mzdy, preto je potrebné zrážku vykonať. Som z toho zmätená :(
VieraPopluharova
04.08.11,08:25
Dobrý deň,
prosím Vás o radu ako vypočítať sumu zrážky zo mzdy na základe exekučného príkazu. Ide o zamestnanca, ktorý u nás pracuje na dohodu o pracovnej činnosti, jeho hrubá mesačná mzda je 80,-- EUR. Ako správne postupovať? Zamestnanec je evidovaný na úrade práce.
Ďakujem.

prikladám odkaz na tabuľku , ktorá je tu na porade v téme exekucie.....
Jana Motyčková
04.08.11,12:03
Ahojte, rada by som reagovala na príspevok čo sa týka exekúcie na dohodára a hlavne sa chcem spýtať na váš názor. Zamestnávame cca 2 000 dohodárov a dostávame veľa Exekučných príkazov. Prikladám článok z PRÁCA/MZDY a odmeňovanie, kde sa píše, že odmena z dohody nemá charakter mzdy, preto je potrebné zrážku vykonať. Som z toho zmätená :(
Pokladám to za nezmysel.
§89 uvádza, že ustanovenia o exekúcii zráźkami zo mzdy sa použijú aj na exekúciu príjmov, ktoré povinému nahrádzajú odmenu za prácu, najma DOVP,....
Ustanovenia o exekúcii zrážkami zo mzdy, hovoria (§70) napr., že v povinnému sa nesmie zraziť zmesačnej mzdy základná suma (podľa nariadenia vlády.
V §89 nie je uvedené, že sa na to vzťahujú ustanovenia o exekúcii zrážkami zo mzdy s výnimkou §70.