zuzanna
11.11.10,08:40
prosím Vás o radu ak chcem dohodnúť so zamestnancom prácu nadčas nad 150 hodín ročne musím podpísať dohodu nemáte nejaky vzor a koľko hodín ročne môže byť nadčas ???
ivka70
11.11.10,07:46
150 hodin mu mozes nariadit, dohodnut sa mozes s nim este na dalsich 250 hodin, spolu je maximum 400 hodin.
zuzanna
11.11.10,08:01
a prosím nemáte nejakú dohodu nad tých 150 hodín by som napísala a dala podpísať prosím tak až 400 hodín nie náhodou 250hodín???
ivka70
11.11.10,11:29
§ 97
Práca nadčas
....

(7) V kalendárnom roku možno nariadiť zamestnancovi prácu nadčas v rozsahu najviac 150 hodín.

(8) Do počtu hodín najviac prípustnej práce nadčas v roku sa nezahŕňa práca nadčas, za ktorú zamestnanec dostal náhradné voľno, alebo ktorú vykonával pri
a) naliehavých opravárskych prácach alebo prácach, bez vykonania ktorých by mohlo vzniknúť nebezpečenstvo pracovného úrazu alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu,
b) mimoriadnych udalostiach podľa osobitného predpisu, kde hrozilo nebezpečenstvo ohrozujúce život, zdravie alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu.

(9) Rozsah a podmienky práce nadčas určí zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov.

(10) Zamestnávateľ môže z vážnych dôvodov dohodnúť so zamestnancom výkon práce nadčas nad hranicu ustanovenú v odseku 7 v rozsahu najviac 250 hodín.

(11) Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, nemožno nariadiť prácu nadčas. Prácu nadčas možno s týmto zamestnancom dohodnúť výnimočne pri prácach podľa odseku 8 So zamestnancom, ktorý vykonáva rizikové práce možno dohodnúť výnimočne prácu nadčas aj na zabezpečenie bezpečného a plynulého výrobného procesu po predchádzajúcom súhlase zástupcov zamestnancov.
zuzanna
11.11.10,16:00
ivka ide o vodičov, občas robia nadčasy len tento mesiac jeden presiahol 150 hodín tak neviete mi napísať presne či to je 150 + 250 alebo len do 250 hodín ročne nadčasov som z toho jelen neporadíte a ešte vzor alebo nejaku dohodu čo im dám podpísať že súhlasia s prácou nadčas prosím
KEJKA
11.11.10,16:19
150+250
stačí ked to napíšeš v zmysle citovaného ZP.
zuzanna
11.11.10,16:29
kejka tak stači dohoda že zamestnanec súhlasi s prácou nadčas nad 150 hodín ročne max. do 400 hodín ročne a dať mu to podpísať, spadajú tam aj šoféri???
zuzanna
12.11.10,12:09
nikto nemá nejaký vzor tej dohody o súhlase s nadčasmi prosím
zuzanna
18.11.10,20:17
nikto nemá nejaký vzor tej dohody o súhlase s nadčasmi prosím
nejaký jednoduchý vzor nemôžem to tu nikde nájsť
mzdarka renca
18.11.10,21:18
nejaký jednoduchý vzor nemôžem to tu nikde nájsť

páči sa
evelien
19.11.10,07:25
po prvy krat spracuvam mzdu vodicovi MKD. vodic je ohodnoteny mesacnou mzdou. co sa tyka nadcasov, tak mu nebudu preplacane, vsetky si vycerpa ako nahradne volno. neviem, ako mam vypocitat mzdu. staci, ak jednoducho v softveri vygenerujem mzdu a nadcasove hodiny si vediem iba tak bokom? alebo je nevyhnutne vsetky tieto udaje davat do softveru a v danom mesiaci dat zamestnancovi mzdu za pracu nadcas a v mesiaci, kedy si vycerpa nadcasove hodiny tak nahradne volno?
designed
04.01.16,12:34
Citam dobre, preboha? Bez vahania by som dal zavriet firmu, kde vodici robia 150+ hodin nadcas mesacne. To je okolo 350 hodin odpracovanych za mesiac. Ked ti takto vycerpany vodic odpadne za volantom a zroluje rodinu cestujucu v druhom aute, potom budes namiesto vyplaty za nadcas ratat nevycislitelne odskodne.
Len dufam, ze ja som ten, co to pochopil zle...
cacka
04.01.16,13:26
To je súčet nadčasových hodín za rok, nie za mesiac.
Inak stará téma...
designed
04.01.16,13:41
"len tento mesiac jeden presiahol 150 hodin" - toto som myslel, ja som to pochopil tak ze to presiahol za ten jeden mesiac. A tema nikdy nieje stara, lebo sa to deje bezne a vobec nie zriedkavo. ;)