andrea123
11.11.10,09:53
Dobrý deň, prosím chcela by som sa spytat na jednu záležitost z personalistiky a tou sú lekárske prehliadky. Ak by som prišla do nejakej novej spoločnosti pracovat a povedala by som si, že sa idem pozriet na to, v akom stave maju zamestnanci lekárske prehliadky, ako by som mala postupovat? V akom zakone, nariadeni by som mohla zistit periodicitu? Určite sa napriklad liši lekárska prehliadka robotníka pracujúceho v hluku a administratívy..čo je vlastne našou povinnostou ako firmy?
Ďalej som našla ešte pojmy lekárske prehliadky vodičov a psychologické testy vodičov - čo z toho je povinne a pre koho? kde je nejake nariadenie, smernica, ktora by mi pomohla to "učesat"?
Ďakujem moc. Nasa spoločnosť má zmluvu s pracovnou zdravotnou službou, oni by nam sice vedeli poradit, ale či objektívne neviem, kedže u nich vlastne každý nový ukon je spoplatnený, takže by som potrebovala niečo čisto všeobecné na preštudovanie.
Dakujem za pomoc a prajem prijemny den.
VERONIKA6
11.11.10,09:08
oveckovam
23.01.12,07:56
Periodicitu povolaní nájdete vo vestníku ministerstva zdravotníctva z 01.03.2010 ročník 58.
Hluk bol v koncom roku 2011 zrušený, ako záťažový stupeň - no zamestnanci, ktorí pracovali v hluku pred rokom 2011 teda aj v roku 2011 a nemali prestávku v práci viac, ako 8 týždňov, majú nárok na rekondičný pobyt.
Poprosím preštudujte si zákony -
zákon 126/2006 Z.z.
Vyhlášku 458/2006
zákon 124/2006

nariadenie 204/2001 Z.z. - bremená a zobrazovacie jednotky