Lukáš 142
11.11.10,10:58
Potreboval by som poradit, ci sa da v gmaili nastavit automaticka skryta kopia odoslanych sprav, lebo to nejak nemozem najst. Taktiez ak viete ako to nastavit vo Wiindows Live Mail tak by som vam bol velmi vdacny za radu.
misoft
11.11.10,12:30
Skús v gmaili:
Nastavenia>Labs>nájsť v zozname "Odoslať a archivovať" a toto Povoliť.
Sú to funkcie Labs (rozšírené) a konkrétne táto:

Odoslať a archivovať
Autor: Pal T.

Pridá tlačidlo do formulára zostavovania správy, ktoré umožní odoslať odpoveď a archivovať e-mailovú konverzáciu vykonaním jedinej akcie.
Lukáš 142
11.11.10,15:32
Skús v gmaili:
Nastavenia>Labs>nájsť v zozname "Odoslať a archivovať" a toto Povoliť.
Sú to funkcie Labs (rozšírené) a konkrétne táto:

Labs pouzivam, ale ja to potrebujem z dovodu zalohy odoslanych sprav z gmailu. Proste odoslane e-maily potrebujem zalohovat na inom emailovom ucte a nijaky iny sposob som zatial nenasiel ako pomocou skrytej kopie, kedze nechcem aby sa zmenila emailova adresa z ktorej som to posielal a taktiez datum a cas odoslania. Zadavanie skrytej kopie pri kazdom emaile je nemyslitelne, tak preto sa pytam na automaticku skrytu kopiu.
"Odoslat a archivovat" nechcem pouzit aj preto lebo odoslane spravy chcem nadalej mat v gmail zlozke pre odoslane spravy a nie iba vo vsetkych spravach.
Ak na nieco prides, tak daj vediet.
kergulaan
12.11.10,04:53
Mozno som mimo misu, ale co tak pouzivat email program napr. Thunderbird a mas spravy aj na svojom PC aj na Gmaily - teda aspon ja to tak robim a prostredie TB s moznostami filtrovania atd je, teda aspon pre mna viac "user friendly" ako Gmail.
+ k tomu, ak mas viacej email uctov, tak si postu spravujes z jedneho programu - dostavas, rozosielas atd.
Lukáš 142
12.11.10,06:35
Mozno som mimo misu, ale co tak pouzivat email program napr. Thunderbird a mas spravy aj na svojom PC aj na Gmaily - teda aspon ja to tak robim a prostredie TB s moznostami filtrovania atd je, teda aspon pre mna viac "user friendly" ako Gmail.
+ k tomu, ak mas viacej email uctov, tak si postu spravujes z jedneho programu - dostavas, rozosielas atd.

No ja pouzivam miesto Thunderbirdu Windows Live Mail, takze e-maily mam aj v notebooku, ale predstav si situaciu, ze nie som doma, takze NB nemam so sebou a gmail ma vypadok, resp. pre poruchu serveru mi tam chybaju nejake e-maily, tak co potom a potreboval by som ich hned a som mimo domu, tu pomoze jedine zaloha vsetkej posty cez POP3 do ineho e-mailoveho uctu, preto sa pytam na moznost automatickej skrytej kopie odoslanych e-mailov, kedze cez POP3 je mozne synchronizovat len dorucene e-maily.
misoft
12.11.10,10:50
Lukáš 142 : ešte je tu možnosť: pri písaní správy máš možnosť nastaviť okrem Komu ešte aj Skrytá kópia Bcc a tam zadáš adresu, kam táto kópia tejto pošty pôjde. Samozrejme, bude tam hlavička nového uloženia, ale zároveň by tam bolo from xxxx@nnnn.nn, čiže pôvodná hlavička.
Lukáš 142
12.11.10,11:06
Lukáš 142 : ešte je tu možnosť: pri písaní správy máš možnosť nastaviť okrem Komu ešte aj Skrytá kópia Bcc a tam zadáš adresu, kam táto kópia tejto pošty pôjde. Samozrejme, bude tam hlavička nového uloženia, ale zároveň by tam bolo from xxxx@nnnn.nn, čiže pôvodná hlavička.

o Bcc viem ale viem len tazko predstavit, ze by som rucne vypisoval pri kazdom e-maily e-mailovu adresu zalozneho uctu a pri tom niekedy na to zabudnem a uz nemam dany odoslany e-mail zalohovany, takze preto sa pytam, ze ako nastavit automaticku skrytu kopiu v gmaili, pokial nievies ako a vies ako by sa ta automaticka Bcc. dala nastavit vo Windows Live Mail tak porad. Budem ti vdacny.
misoft
12.11.10,11:21
Ale veď nemusíš nič "vypisovať"! Stačí, aby si len klikol na podčiarknutý názov "Skrytá...." a vyskočí ti tvoj adresár, ktorý máš v gmaili a tam si len vyberieš adresu. Neviem, čo tu točíš o vypisovaní - stačí len VYBERAŤ!
Lukáš 142
12.11.10,14:53
Ale veď nemusíš nič "vypisovať"! Stačí, aby si len klikol na podčiarknutý názov "Skrytá...." a vyskočí ti tvoj adresár, ktorý máš v gmaili a tam si len vyberieš adresu. Neviem, čo tu točíš o vypisovaní - stačí len VYBERAŤ!

To je jedno ci vypisovat, alebo vyberat. Pretoze vzdy sa musim spolahnut, ze nezabudnem do rozpisaneho e-mailu "vybrat" e-mailovu adresu do skrytej kopie. V pripade automatickej skrytej kopie s preddefinovanou adresou mam istotu, ze vsetky odoslane e-maily sa preposlu do zalozneho uctu a pri ziadnom odoslanom e-maile som ho nezabudol preposlat, o toto mi ide.
miroslavala
14.11.10,09:25
A keby ste si vytvorili filter, aby sa vsetky odoslane spravy preposlali na inu adresu? vytvorit filter - od (vasa adresa) - kam (vasa dalsia adresa)
Lukáš 142
15.11.10,14:49
A keby ste si vytvorili filter, aby sa vsetky odoslane spravy preposlali na inu adresu? vytvorit filter - od (vasa adresa) - kam (vasa dalsia adresa)

Filter je mozne vytvorit len na dorucenu postu, nie pre odoslanu.