zk24
11.11.10,12:10
Ahojte,

asi pred rokom nás elektrikár, ktorý nám opravoval chladničku povedal, aby sme si nekupovali indukčnú sklovarnú dosku. Vraj vydáva zvuky, ktoré ľudia síce nepočujú, ale vraj domáce zvieratá sa z nich idú zblázniť.

Prosím Vás, počul o tomto niekto niečo? Máte niekto indukčnú platňu a zároveň domáce zvieratko? Prípadne, nevie sa niekto z "fachu" vyjadriť k tomuto tvrdeniu, nejaký elektrikár?

Ďakujem krásne za Vaše názory.
dana9
11.11.10,11:14
Ahoj

mame indukcnu dosku a mame psa. absolutne ziadny problem alebo reakciu psika na pouzivanie dosky sme nezaznamenali. Pritom ked sa vari, tak je psik bezne v kuchyni, priamo v blizkosti doksy, lebo sa tesi, co dobre sa mu ujde :-D

Pravda je, ze doska zapipa, ked z nej zoberies hrniec,alebo ak na nu polozis nevhodny hrniec, a aj pri zapinani/vypinani, ale je to jednorazovy zvuk, s ktorym nie je problem, je to forma ako s tebou doska "komunikuje"

dana
irma1
12.11.10,07:32
Ja mám dvoch psov a ešte poznám piatich psov, ktorým to absolútne nevadí, resp. nevadilo, lebo tri z nich sú už v psom nebi.
Takže spolu s Daniným psom už poznáš osem psov, ktorým to nevadí.
Nevystrelil si ten elektrikár z Teba? Alebo nepredáva sám nejaké iné varné dosky?
zk24
12.11.10,07:41
:)

Neviem ci si vystrelil alebo nie. O indukcnych doskach koluje vela "chyr". Lebo funguju na magnetickom poli, a preto to moze vraj niekomu vadit. Vraj ho nesmu mat tehotne zeny a ludia so strojcekom na srdci. Vcera nam potvrdil predavac v TPD ktory hovoril ze ju mali, a clovek so strojcekom na srdci mal problem s tym...

Na "beznych" ludi to nema mat vedlajsie ucinky. Asi zalezi ako je kto senzibilny. Mozno mal ten elektrikar psika s elektrickym obojkom na krku :D :D :D

Takze som rada ze ste mi to vyvratili, toto tvrdenie, ze by to vyrabalo take magneticke vlnenie, ktore by vadilo domacim zvieratkam...

Dakujem
najag
12.11.10,09:54
Je to mozne, pretoze je tam vf cievka, ktora moze pracovat v rozsahu 25 kHz - 90 kHz, podla typu. Takze pri nejakej nedoslednej vyrobe, moze dojst aj k vydavaniu zvuku v oblasti tejto frekvencie, v ktorej ju zvierata aj pocuju. Taky problem sa vyskytol u Elektroluxu.....