20lucka201
11.11.10,12:28
Ahojte.
V akej výške mám prispievať na stravné zo Soc.fondu?
Dakujem za odpovede.
a_je_to
11.11.10,12:32
To si musíš vyčísliť sama, podľa vlastných okolností vo firme. Ako prvé si vypočítaš plán tvorby SF do konca roka – v sume 1 %, resp. 0,6 % z plánovaných hrubých miezd. Z tejto sumy vypočítaš plán čerpania SF, taktiež do konca roka. Sumu tvorby odhadom rozdelíš na príspevok na stravu /napr. 60 %/ a ostatné čerpanie /napr. 40%/. Celý objem príspevku na stravu predelíš počtom pracovných dní do konca roka, zníženým o plánované dovolenky a odhad PN. Sumu ktorá Ti vyjde zaokrúhliš, okrem iného aj s ohľadom na okrúhlu sumu inkasovaného stravného pracovníka. To, čo Ti vyjde je váš plánovaný denný príspevok na stravu zo SF.
20lucka201
11.11.10,12:39
jasné, chápem. a keď nie je použitý prídel, je to veľký problém z hľadiska účtovníctva?
a_je_to
11.11.10,12:51
jasné, chápem. a keď nie je použitý prídel, je to veľký problém z hľadiska účtovníctva?

... nerozumiem otázke, upresni a rozšír ... http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
20lucka201
11.11.10,12:55
no keby som neprispievala zo Soc.fondu a hodnotu stravného rozdelila na hodnotu 55% zo strany zamestnávateľa a 45 % zo strany zamestnanca, bez toho príspevku zo soc.fondu?
a_je_to
11.11.10,13:12
no keby som neprispievala zo Soc.fondu a hodnotu stravného rozdelila na hodnotu 55% zo strany zamestnávateľa a 45 % zo strany zamestnanca, bez toho príspevku zo soc.fondu?

... dá sa ... a mnohí tak aj robia. Otázka stojí inak ... tvorba SF je zákonná povinnosť zamestnávateľa a zo všetkých čerpaní má logickú prioritu príspevok na stravu, až potom niečo iné. Podľa mňa to pracovníkom treba poskytnúť, je to zásada sociálneho zaobchádzania číslo jedna, ktorá by pre seriózneho zamestnávateľa nemala byť problémom.
20lucka201
11.11.10,13:19
OK. a veľká vďaka! :-)