stefania71
11.11.10,12:30
Dobrý deň prajem.

Chcela by som sa pre istotu spýtať či dotáciu od MF SR na základe uznesenia vlády /z titulu výpadku dane z príjmov FO/ môžem použiť na mzdové náklady
a či opravným dokladom z tejto dotácie vyfinancovať výdavky čo sme mali napr. v mesiaci september /dotácia nám bola pripísaná v októbri/.
Ďakujem
Eva233
01.12.10,12:02
Dotáciu z MF môžeš použiť na čokoľvek. Spravíš len preúčtovanie z kódu 41 na kód 111 a je to. Tým ušetríš vlastné prostriedky. Je potrebné aj upraviť rozpočet na strane príjmov a tak isto aj na strane výdavkov.Viem, že niektoré kolegyne to robili tak, že to rozpočtovali napr. celú sumu na 611 a potom spravili preúčtovačku čerpania z kódu 41 na 111 .
laruta
01.12.10,12:09
Daňová metodička nám hovorila, že ohľadom tejto dotácie na dofinacovanie podielových daní boli posielané listy, keďže všetky listy si protirečili, ja som to spravila tak, že z dotácie som uhrádzala výdavky, ktoré vznikli až po pripísaní na účet, ale len bežné výdavky. Ináč ani odvoz KO a zneškodnenie som z tejto dotácie neuhrádzala, keďže na to slúži popl. za KO.
laruta
01.12.10,12:11
ešte som chcela dodať, že dotáciu mám vyúčtovanú v osobitnom šanóne aj so všetkými listami, ktoré prišli aj e-mailom. To kvôli kontrole aj audítorke, lebo po čase sa na všetko zabúda a keď to tam bude založené môže to poslúžiť neskôr.
helenka11
01.12.10,14:02
Kto posielal listy okrem MF SR ?
Naša obec nedostala žiaden list.
stefania71
02.12.10,05:47
Ja som z toho financovala aj vývoz TKO, lebo u nás poplatky občanov nepokryjú všetky výdavky.