monikan3
11.11.10,13:29
dobry den chcela by som sa opytat kedy mozem odist z poistovne resp.kedy mam poslat ziadost o zrusenie povinneho zmluvneho poistenia.Dakujem a prajem pekny den
misoft
11.11.10,12:36
Halóóó: prečítaj si http://www.sme.sk/c/5632921/vodici-pozor-uz-mate-len-tyzden-na-zrusenie-starej-zmluvy-o-pzp.html
a hneď budeš v obraze. Prajem príjemné čítanie.
monikan3
11.11.10,13:09
no hej len ja mam zmluvu podpisanu 23.6. a poistka mi plati do konca roka.volala som do poistovne a tam mi hovorili o nejakom vyrocnom dni ze to mozem momentalne najskor zrusit ak ak dam vypoved zmluvy k 23.6.2011 aj to ju musim podat 6tyzdnov pred tymto datumom.len nerozumiem tomu ze ked mi plati poistka do konca roka preco to nemozem zrusit, tak ze podam o zrusenie zmluvy 6 tyzdnov pred koncom roka.
Stanislav 1975
11.11.10,13:12
no hej len ja mam zmluvu podpisanu 23.6. a poistka mi plati do konca roka.volala som do poistovne a tam mi hovorili o nejakom vyrocnom dni ze to mozem momentalne najskor zrusit ak ak dam vypoved zmluvy k 23.6.2011 aj to ju musim podat 6tyzdnov pred tymto datumom.len nerozumiem tomu ze ked mi plati poistka do konca roka preco to nemozem zrusit, tak ze podam o zrusenie zmluvy 6 tyzdnov pred koncom roka.

Dobre ti povedali- poistné obdobie je vždy 1 rok, takže žiadne také že dokonca roka a pod.-tvoj výročný deň je bez debaty 23.6
Chobot
11.11.10,16:15
no hej len ja mam zmluvu podpisanu 23.6. a poistka mi plati do konca roka.volala som do poistovne a tam mi hovorili o nejakom vyrocnom dni ze to mozem momentalne najskor zrusit ak ak dam vypoved zmluvy k 23.6.2011 aj to ju musim podat 6tyzdnov pred tymto datumom.len nerozumiem tomu ze ked mi plati poistka do konca roka preco to nemozem zrusit, tak ze podam o zrusenie zmluvy 6 tyzdnov pred koncom roka.


Dobre ti povedali- poistné obdobie je vždy 1 rok, takže žiadne také že dokonca roka a pod.-tvoj výročný deň je bez debaty 23.6

Stano, nemusí byť len technický rok. Moje PZP som pred 4 rokmi tiež uzatváral v júli a výročie bolo ku koncu roka, teda prvé poistné obdobie bolo kratšie, len od júla do decembra. Potom každý rok to bolo na kalendárny rok. Teraz som ju vypovedal ku koncu roka, ... veď vieš..;)

Havarijnú som mal na technický rok. Tú som ukončil už v júli.

monika, pozri do tvojej zmluvy, kedy máš výročie alebo ako je uvedené poistné obdobie. Ak je to technický rok a výročie máš 23.6., tak výpoveď skutočne budeš musieť dať 6 týždňov pred 23.6.
monikan3
11.11.10,17:00
vsetkym vam velmi pekne dakujem hold asi mi neostava ine ako platit skoro raz tolko ako v inej poistovni :-( tak zaplatim len na pol roka a dalsi pol rok pojdem do inej poistovne :-).este raz dakujem pekne za odpovede prajem pekny vecer