Simona Galavska
11.11.10,13:35
Dobry den potrebujem poradiť som na PN od 27 augusta 2010,v septembri som dostala este výplatu ale od toho dna my neprisla vôbec žiadna nemocenská pritom pravidelne posielam papier na peniaze a dodržujem vychádzky.Prosím preto o radu kde sa mam obratit aby mi boli vyplatene aspoň nejake peniaze.Dakujem
janaGT
11.11.10,12:41
prvých 10 dní ti mal zaplatiť zamestnávateľ, ostatné dni vypláca sociálka. Najskôr by som sa informovala u zamestnávateľa,či boli preukazy o trvaní PN zaslané na sociálku, ak áno, informuj sa tam, kde sa stala chyba.

za obdobie od 27.8.-5.9. ti mal vyplatiť zamestnávateľ, tomu si mala odovzdať preukaz na prelom 08/09,
a od 6.9. ti mala vyplácať dávky SP.
alla66
11.11.10,14:35
Dobry den potrebujem poradiť som na PN od 27 augusta 2010,v septembri som dostala este výplatu ale od toho dna my neprisla vôbec žiadna nemocenská pritom pravidelne posielam papier na peniaze a dodržujem vychádzky.Prosím preto o radu kde sa mam obratit aby mi boli vyplatene aspoň nejake peniaze.Dakujem

Prišla ti domov obálka s rozhodnutím?

Sociálna poisťovňa posiela poštou list - rozhodnutie o priznaní nemocenskej v výške ** € na deň.........Nárok na nemocenské vzniká od 11. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti do zániku nároku na nemocenské. Nárok na nemocenské zaniká dňom nasledujúcim po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti,najneskôr uplynutím 52. týždňa od vzniku dočasnej PN.

Výška nemocenského je 55 % denného vymeriavaceho základu.

Informuj sa u zamestnávateľa, alebo v najbližšej pobočke Sociálnej poisťovni.
Betina2
11.11.10,14:54
Kedže zamestnávateľ Ti mal vyplatiť nemocenskú za prvých 10 dní PN, t.j. do 5.9., tak ešte Ti mal okrem výplaty, kde bola aj časť náhrady za PN trvajúcej v 8/2010 vyplatiť časť PN od 1.9. do 5.9. a síce v riadnom výplatnom termíne. Ak si mu odovzdala všetky papiere od lekára aj z prelomu mesiacov (že PN trvá), tak by v tom nemal byť problém. Po 5.9. by mal zamestnávateľ postúpiť doklady určené pre SP priamo sociálnej poisťovni spolu s potvrdením o výške vymeriavacích základov za rozhodné obdobie pre účely nároku na nemocenské dávky. Je tam taká tabulka, kde sú rozpísané VZ za jednotlivé mesiace rozhodujúceho obdobia. Viem z vlastnej skúsenosti, že ak napr. doklady za PN trvajúcu v auguste nedoručím do max. 3.4. nasledujúceho mesiaca, teda do 3 resp. 4.9. tak dávka je často zamestnancovi vyplatená až v nasledujúcom mesiaci, lebo sme to nestihli poslať do uzávierky na SP. Takže ak všetko zamestnávateľ dodržal a vie Ti preukázať (napr. podacou pečiatkou alebo podacím lístkom z pošty), že riadne všetko odovzdal, tak v jeho prípade určite k pochybeniu nedošlo, lebo desiaty deň PN končil 5.9., teda po termíne uzávierky (raz mi tento termín na dotaz oznámili na SP). Výplatné termíny od SP bývajú obvykle okolo 14.-15. nasledujúceho mesiaca a vtedy obvykle dávky prídu k príjemcovi. Takže počkaj do toho 15.11. +- pár dní a potom si over skutočnosti. Inak boli všetky papiere od Teba aj podpísané? Lebo bez podpisu to SP nemusí akceptovať. Je možné, že preplatenie PN za september dostaneš až vo výplatnom termíne SP za 10/2010, teda teraz okolo 15.11..