bjuty smis
11.11.10,19:46
Ahojte,
dúfam že som sem dobre zadal tému.

Na dome mi spravili rozvody antény len digitálne, že teraz sa to už vraj len tak robí.

Satelit maggio mi ale nevedia napojiť, ´vraj mal byť rozvod koaxiálny v múroch, vymeniť sa mi nedajú.
Je to technický možné napojiť ? Nejaký " menič " signálu ?
Dakujem...
Fero11
11.11.10,19:17
Rozvody ako rozvody, kabel prenas signal a je mu uplne jedno ci tam ide digitalny, alebo analogovy signal
Ak si chces napojit magio satelit, tak na streche by mala byt parabola nasmerovana na amos 4° zapadne a medzi nou (resp. LNB) a tvojim boxom by mal byt koaxial
bjuty smis
12.11.10,21:12
asi ma nechápeš...na streche mám momentálne namontavaný satelit od maggio,od neho na povale káble koaxiálne....potom nič ...a potom v múroch káble na internet a v izbách internetové - " digitálne " , ako povedal p. majster elektrikár garaj zásúvky...... dá sa to " spárovať ?
Fero11
13.11.10,03:51
asi ma nechápeš...na streche mám momentálne namontavaný satelit od maggio,od neho na povale káble koaxiálne....potom nič ...a potom v múroch káble na internet a v izbách internetové - " digitálne " , ako povedal p. majster elektrikár garaj zásúvky...... dá sa to " spárovať ?
Tomu rozumiem celkom dobre :)
Tomu tiez celkom dobre rozumiem
Tomu rozumiem tiez, len nechapem, ako ti to montaznik od t-comu sprevadzkoval kedze ti neprepojil box s LNB
Kable ktore idu na internet "DIGITALNE" tak nemaju nic spolocne s tym kablom ktory prepaja box s LNB, na to potrebujes koaxialny kabel
Kable na internet mozu byt bud opticke, alebo cat5/6, predpokladam, ze mate cat5.
Ak nemas koaxialne kable v stenach, tak si bohuzial budes musiet natiahnut vlastny popri stene
misoft
13.11.10,12:17
bjuty smis
takýto>> http://www.pchouse.sk/userfiles/Image/vyrobky/kabel-koaxial-rg6-cavel-kf114-100m.jpg
Pre rozvod internetu máš natiahnutý Cat5-kábel (tzv. ethernet kábel) a ten nemá NIČ spoločné s digitálnym prenosom televízneho (rozhlasového, satelitného) signálu.

A pozdrav pána elektrikára, keď nevie rozdiel medzi káblom na internet a káblom pre televízny (satelitný) signál.
xxxpower2
13.11.10,14:00
Jednoducho zo satelitu ti musi ist do magioboxu koaxial+mozes napojit aj internet,ale len na magioportal ci co to je-ja to nevyuzivam.Prepojit koaxial zo satelitu na ethernet a dalej zas na koaxial mi pride divne a neviem si predstavit ako by si to robil.Inak odporucam na tom kabli zo satelitu do boxu co najmenej prechodov
misoft
13.11.10,18:06
kabli zo satelitu do boxu co najmenej prechodov inak povedané - kábel z jedného kusa.