kimart
12.11.10,06:42
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Nemám celkom jasné v tom, ak mám vykonávam prácu na živnosť vo svojom vlastnom byte, ako by som si mohla uplatniť náklady na energie? Viem, že by som si miestnosť, ktorú používam na podnikanie vyňať z bytového fondu. Ale neviem, čo to vskutočnosti znamená, resp. mala by som si túto miestnosť zaradiť do obchodného majetku. Ako postupovať??? Máte niekto s niečím takým skúsenosť?:rolleyes:
kimart
12.11.10,08:33
som prekvapená, že by nik? alebo radšej od tejto myšlienky upustiť?
pepsikova
12.11.10,08:38
..ja viem niečo len z počutia..teda priestor na podnikanie vo vlastnom byte musíš ísť vyňať z bytových priestorov, prihlásiť ho ako nebytový a vtedy ti dajú výmer, kolko budeš zaň platiť...energie-teda elektrinu-tuším by si mala mať vlastné hodiny na odber...čo je teda hlúposť, lebo na jednu izbu ti elektromer nedajú...ja by som si veru nerobila nejaké veľké problémy, tú trochu elektriny si zaplatíš aj tak a načo si to komplikuješ?..ale to je len môj názor...lepšie by ti poradili na UPSVaR...
verkaz
12.11.10,09:09
Stačí v byte označiť miestnosť, ktorá sa bude užívať na iné účely ako bývanie. S vyňatím z bytového fondu je to zložité.
kimart
12.11.10,09:20
Stačí v byte označiť miestnosť, ktorá sa bude užívať na iné účely ako bývanie. S vyňatím z bytového fondu je to zložité.
podľa koho stačí, daňovákov?
veronikasad
12.11.10,09:55
Ahojte, potrebovala by som poradiť. Nemám celkom jasné v tom, ak mám vykonávam prácu na živnosť vo svojom vlastnom byte, ako by som si mohla uplatniť náklady na energie? Viem, že by som si miestnosť, ktorú používam na podnikanie vyňať z bytového fondu. Ale neviem, čo to vskutočnosti znamená, resp. mala by som si túto miestnosť zaradiť do obchodného majetku. Ako postupovať??? Máte niekto s niečím takým skúsenosť?:rolleyes:
v akej oblasti podnikáš ?