dankaBA
12.11.10,08:56
Dobry den, chcela by so poprosit o nasledovnu informaciu: Ak pokladnikovi nieje umoznene prepocitat si hotovost v pokladni ci uz pri preberani alebo pri odovzdavani pokladne, je povinny pokladnik podpisat manko ktore mu oznamia napr. na druhy den? ? Samozrejem ma hmotnu zodpovednost, ale podpisovat im davaju len preberaci protokol a manka oznamuju dodatocne. Tieto praktiky obhajuju tym, ze nieje mozne z casovych dovodov pred zamestnancom prepocitavat hotovost v pokladni.
Je mozne vymahat manko od pokladnika len na zaklade toho ze bol nuteny pred nastupom do pokladne podpisat preberaci protokol o hotovosti bez moznosti prepocitania ?

Dakujem ..
Tweety
12.11.10,08:01
Dobry den, chcela by so poprosit o nasledovnu informaciu: Ak pokladnikovi nieje umoznene prepocitat si hotovost v pokladni ci uz pri preberani alebo pri odovzdavani pokladne, je povinny pokladnik podpisat manko ktore mu oznamia napr. na druhy den? ? Samozrejem ma hmotnu zodpovednost, ale podpisovat im davaju len preberaci protokol a manka oznamuju dodatocne. Tieto praktiky obhajuju tym, ze nieje mozne z casovych dovodov pred zamestnancom prepocitavat hotovost v pokladni.
Je mozne vymahat manko od pokladnika len na zaklade toho ze bol nuteny pred nastupom do pokladne podpisat preberaci protokol o hotovosti bez moznosti prepocitania ?

Dakujem ..
Podľa mňa je to celé akési podivné. Mám platiť za manko, keď ani neviem, či v skutočnosti k nemu prišlo.
Llívia
12.11.10,08:30
Dobry den, chcela by so poprosit o nasledovnu informaciu: Ak pokladnikovi nieje umoznene prepocitat si hotovost v pokladni ci uz pri preberani alebo pri odovzdavani pokladne, je povinny pokladnik podpisat manko ktore mu oznamia napr. na druhy den? ? Samozrejem ma hmotnu zodpovednost, ale podpisovat im davaju len preberaci protokol a manka oznamuju dodatocne. Tieto praktiky obhajuju tym, ze nieje mozne z casovych dovodov pred zamestnancom prepocitavat hotovost v pokladni.
Je mozne vymahat manko od pokladnika len na zaklade toho ze bol nuteny pred nastupom do pokladne podpisat preberaci protokol o hotovosti bez moznosti prepocitania ?

Dakujem ..

Je to divná praktika, ale zamestnanec - pokladník ťahá za kratší koniec. Má podpísanú hmotnú zodpovednosť a podpísal preberací protokol. Ak vznikne manko a zamestnávateľ ho bude od neho požadovať uhradiť, ťažko sa bude zamestnanec brániť, že hotovosť neprepočítal, keď jej stav podpísal. Takisto, keď nemá podpísané, akú hotovosť po skončení práce odovzdal.
Na jeho mieste by som žiadne prevzatie peňazí bez osobného prepočítania nepodpísala. To, že nie je možné z časových dôvod pokladníkovi umožniť prepočet hotovosti pred a po skončení práce - :eek::eek::eek: Koľko taký prepočet trvá? 5 min.?
dankaBA
12.11.10,08:34
Este na upresnenie - jedna sa o brigadnicke pozicie v pokladni - co na veci nic nemeni lebo v hypermarketoch zastresuju brigadnici 80 % pracovnych miest v pokladniach a ked pracovnik odmietol podpisat preberaci protokol tak mu veduci povedal: "Tak vypadni"...
Llívia
12.11.10,08:51
Este na upresnenie - jedna sa o brigadnicke pozicie v pokladni - co na veci nic nemeni lebo v hypermarketoch zastresuju brigadnici 80 % pracovnych miest v pokladniach a ked pracovnik odmietol podpisat preberaci protokol tak mu veduci povedal: "Tak vypadni"...
Má vedúci nejakého vedúceho (nadriadeného)? Vo väčších firmách (aj iného zamerania (výroba)) sa stáva, že vedúci sa má za pána boha najsamvyššieho, nad ktorého niet, a častokrát to, čo robí, vedenie netuší a keby vedelo, tak by s takýmto postupom nesúhlasilo. Keby toto spravil vedúci mne, tak by som sa na neho sťažovala vyššie na jeho prístup, správanie, postupy ( - neumožnenie prepočítania hotovosti) a tiež na to, že prácu vykonáva na základe niečoho - dohoda o brigádnickej práci študenta alebo o pracovnej činnosti (možno aj o vykonaní práce, ale tá sa nemá uzatvárať na opakujúce sa činnosti). Dohody majú tiež pravidlá pre ukončenie a určite sa neskončia vyhlásením "Tak vypadni!". To, že je tam len brigádnik, ešte neznamená, že si má nechať s.ať na hlavu.