jess
12.11.10,09:09
Ahojte,
myslím, že nainštalovaním najnovšieho OpenOffice (nainštalovaný kvôli otváraniu .ODT súborov) sa mi zrejme pobabralo pripojenie na FTP server cez Total Commander. S nastavovaním som nič nerobila, heslo si zadávam ručne. Cez internet sa do FTP dostanem s tým istým heslom, ale cez TC nie. Poraďte prosím, čo s tým :o.
salvosko
12.11.10,08:57
V FTP pripojeni skus nastavit passive rezim.
jess
12.11.10,09:04
nefunguje ani tak (pasívny mod) .... stále mi neberie heslo
TomasHC
12.11.10,11:13
OpenOffice to nemohol zmenit. Zalezi na sposobe ako sa do netu pripajas. V podnikovej sieti casto treba nastavit PROXY SERVER.

http://manuals.kerio.com/kwf/en/img/proxy-totcmd.png
jess
12.11.10,11:21
Vždy som sa pripájala rovnako, nijak som nastavovanie nemenila, lebo tomu nerozumiem. Zrazu minulý týždeň mi to prestalo fungovať a vtedy som inštalovala aj nový OO. Ešte som si robila kontrolu počítača Esetom a vyhodilo mi nejakého trójskeho koňa, ktorého Eset zmazal. No a šla som sa pripojiť a heslo cez FTP nefunguje, ani po zaškrtnutí pasívneho módu. Cez web sa normálne s tým istým heslom na FTP pripojím.
salvosko
12.11.10,11:30
Vždy som sa pripájala rovnako, nijak som nastavovanie nemenila, lebo tomu nerozumiem. Zrazu minulý týždeň mi to prestalo fungovať a vtedy som inštalovala aj nový OO. Ešte som si robila kontrolu počítača Esetom a vyhodilo mi nejakého trójskeho koňa, ktorého Eset zmazal. No a šla som sa pripojiť a heslo cez FTP nefunguje, ani po zaškrtnutí pasívneho módu. Cez web sa normálne s tým istým heslom na FTP pripojím.
Aha, no trojan ti mohol odpalit nieco co pouziva TC pre FTP, trojany aj zvyknu z TC vycitat FTP hesla. Ale s OO to suvis nema.
Skus iny FTP klient, napriklad WinSCP.
jess
12.11.10,11:39
heslo nemám zadané v FTP (práve kvôli tomu :) ) , dáš mi prosím ťa link na ten program WinSCP ?
Stefan2005
12.11.10,11:53
OpenOffice to nemohol zmenit. ...

To je pravda, že nemení nastavenia; ovšem ak inštaláciou OO sa prepísali nejaké systémové knižnice, môže prestať fungovať FTP pripojenie - viď napr. :

http://forum.c4.cz/total-commander-ftps-pripojeni-t119.html

za pokus stojí skúsiť reinštalovať TC, prípadne nahradiť spomínané knižnice...
jess
12.11.10,12:09
Prvé, čo ma napadlo, bolo preinštalovať TC na najnovšiu verziu 7.55 , ale nepomohlo.

Inštalovať knižnice????? Tak to páni neviem o čom hovoríte :D :D :D , fakt ... stiahla som si z toho linku súbor "totalcmd75 OpenSSL.zip" ... hm a čo s tým ? Sú tam 2 súbory libeay32.dll a libssl32.dll . Kde to mám skopírovať ?
jess
12.11.10,12:24
Našla som v OpenOffice.org 3/program knižnicu libeay32.dll , ale nedá sa prepísať - "zakázaný prístup".
salvosko
12.11.10,12:47
jess
12.11.10,17:09
http://winscp.net/eng/docs/lang:cs

Ďakujem, funguje :) . Skúsila som aj FilaZilla, či ako sa to volalo a problém rovnaký. Winscp je fajn :)
salvosko
15.11.10,11:00
Ďakujem, funguje :) . Skúsila som aj FilaZilla, či ako sa to volalo a problém rovnaký. Winscp je fajn :)
WinSCP je najlepsie na tieto veci a vie aj sifrovane FTP cez SSL/TLS ale vie aj cez SSH co je to najbezpecnejsie co sa bezne da. Ja pouzivam len to ako mi raz davno Trojan vykradil ucty z TC. TC ale pouzivam lokalne a mam to aj kupene lebo si to chalan zasluzi, je to dobry soft.