marta.kala
12.11.10,09:32
Prosím o pomoc - máme pracovníčku na vedľajší pracovný pomer, ktorá nastúpila na PN. v hlavnom pracovnom pomere si vybrala dovolenku a u nás si chce uplatniť preplatenie PN. ako postupovať
Tweety
12.11.10,08:35
Prosím o pomoc - máme pracovníčku na vedľajší pracovný pomer, ktorá nastúpila na PN. v hlavnom pracovnom pomere si vybrala dovolenku a u nás si chce uplatniť preplatenie PN. ako postupovať
ZP nepozná HPP, alebo vedľajsí, je len PP. Ak má potvrdenie o DPN treba jej preplatiť náhradu príjmu za prvých max. 10KD, potom už prepláca nemocenské SP.
ivka70
12.11.10,08:40
Ja si myslim, ze nemoze v jednom PP cerpat dovolenku (a platit odvody) a v dalsom PNku. Alebo moze? :)
mzdarka renca
12.11.10,08:47
Ja si myslim, ze nemoze v jednom PP cerpat dovolenku (a platit odvody) a v dalsom PNku. Alebo moze? :)

veru nemôže, buď bude mať v oboch dovolenku, alebo PN-ku. Ak je uznaná za DPN v jednom, tak musí byť aj v druhom. Kombinácia nie je možná.
Katy a R
12.11.10,08:54
veru nemôže, buď bude mať v oboch dovolenku, alebo PN-ku. Ak je uznaná za DPN v jednom, tak musí byť aj v druhom. Kombinácia nie je možná.
.. máš skúsenosť, že sa to nedá nijakovsky obhájiť:confused:. Tie odvody z dovolenky nemôžu byť :confused:
Inak, ja by som si určite dala obidve PNky (škoda dovolenky)
Katy a R
12.11.10,09:04
ešte doplním: zo stránky SP
"zamestnanec má nárok na nemocenské, ak nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ "
čiže nemocenské nie ... pri náhrade príjmu za prvých desať dní by to možno šlo:confused::confused:
marta.kala
12.11.10,09:41
Ďakujem za radu, bola to užitočná.
mzdarka renca
12.11.10,10:24
.. máš skúsenosť, že sa to nedá nijakovsky obhájiť:confused:. Tie odvody z dovolenky nemôžu byť :confused:
Inak, ja by som si určite dala obidve PNky (škoda dovolenky)

mám aj osobnú skúsenosť, bola som na operácii, potom na liečení, vždy vystavené 2 PN-ky.

vieš, kde je záruka, že zamestnanec bude len 10 kalendárnych dní PN? čo ak to prekročí? potom by bol dosť veľký problém.

doporučujem zájsť za lekárom, nech vystaví aj pre toho druhého zamestnávateľa PN-ku.

ďaľšia vec, ktorá ma napadla je tá, že lekár posiela kópiu PN-ky na SP, takže si myslím, že aj v prípade, ak by bol zamestnanec uznaný za DPN, tak soc. poisťovňa na to príde.