Richard
12.11.10,10:20
Pripravujeme nové usporiadanie stránky Porada.sk

Rád by som Vás zapojil do tohoto procesu, aby ste sa mohli vyjadriť k navrhovaným zmenám, podať Vaše návrhy a možno sa aj trochu pripraviť na tieto zmeny.

Začneme od hlavnej stránky.
Z hlavnej stránky je potrebné vedieť čo je to Porada, aký obsah sa na nej vyskytuje a aké je členenie tohoto obsahu.

V novom návrhu je zapracovaná možnosť nastavenia hlavnej stránky podľa rubrík, ktoré užívateľa zaujímajú. Môžete si zvoliť jednu, alebo aj viac rubrík (zafajknúť) a potom sa Vám budú zobrazovať len témy z daných rubrík.

Podľa nastavených rubrík sa budú zobrazovať aj niektoré ďalšie bloky, napríklad TOP EXPERTI sa budú taktiež zobrazovať podľa zvolených rubrík.

Blok rubrík (vľavo) sa bude zobrazovať naprieč celou Poradou, takže sa dá jednoducho dostať ku ktorejkoľvek z nich.

Tu si môžete pozrieť nový návrh usporiadania (upozorňuje však že ide len o koncept usporiadania a finálny dizajn/vzhľad stránky sa bude riešiť až neskôr, keď nám bude známe čo tam všetko budeme mať).

http://www.porada.sk/images/NEW_home.jpg

Tu je nový návrh s niekoľkými poznámkami:
http://www.porada.sk/images/new_home_notes.jpg

Ak máte nejaký dobrý nápad, čo a ako by malo byť na hlavnej stránke usporiadané, budem rád ak sa vyjadríte ;).
MatoB
12.11.10,10:20
Na zaciatku to bude ako vzdy nezvyk kazdy bude frflat, ale postupne si ludia na to zvyknu a bude to dobre.
Inak je to krajsie a prehladnejsie ako Porada dnes.
Privital by som menej reklamy alebo reklamu skor niekde na konci stranky, respektive napravo, pod tym "Nove vyznamenania" tam, kde je teraz mi dost vadi.
Flinstone
12.11.10,10:26
myslím, že najviac podnetov dostaneš po spustení... ľudia budú postupne prichádzať s nápadmi čo by sa dalo presunúť, resp. vylepšiť. Takto pri nahliadnutí obrázkov to vyzerá fajn, ale na to čo im chýba prídu až pri používaní.
zk24
12.11.10,10:31
Myslim ze cokolvek bude lepsie ako dnesny vyzor. Sucasny sa mi vobec nepaci a je neuveritelne neprehladny, chaoticky, nelogicky...
pepsikova
12.11.10,10:36
..mne sa to nepáči..pripadá mi to ako pokec..neviem prečo..

(rada chodím nakúkať sem:http://forum.matweb.cz/index.php
aj úvodná stránka sa mi páči, možno ti pomôže..
pepsikova
12.11.10,10:44
..a mal si nám tu dovoliť len jeden názor..lebo ak začneme prikyvovať, dôvodiť a preberať možnosti, bude tu pekný chaos..
Flinstone
12.11.10,10:46
predpokladám, že databázu používa nová stránka tú istú... tak vytvor testovaciu stránku, pošli pár vybraným ľuďom link, ktorí budú testovať funkcionalitu novej stránky a posielať ti pripomienky...
Kvaka
12.11.10,11:16
Vyzerá to krajšie a prehľadnejšie, ako doteraz.
Vidím, že naľavo sú všetky hlavné rubriky porady, v členení: účtovníctvo, podnikanie, právo, stavba, domácnosť, počítač, záhrada, SVB, recepty, zdravie, cestovanie, kultúra.
Otázka - bude sa dať rozkliknúť každá rubrika na ďalšie podrubriky tak, aby som v nej tiež našla nové, zaujímavé témy, tak ako to je vidno v hlavnom menu?

Podľa toho, čo je napísané v bubline, sú na tomto koncepte dizajnu hlavnej stránky aktuálne zobrazené nové témy v porade účtovníctvo a právo, vidno, že sú vľavo označené a svietia zeleno. Ak by som chcela pozrieť, čo je nové v troch rubrikách naraz, možno by som chcela vedieť, kde je daná téma zaradená, keď sa zobrazí v hlavnej ponuke nových tém. Tam je vysvietené len to, že je zodpovedaná a koľko ľudí zaujíma, nie je tam, do ktorej rubriky patrí. Alebo je to zbytočné?
verkaz
12.11.10,11:24
Vyzerá to dobre čitateľné a prehľadné. Všetko sa však ukáže až po spustení a ako si na to budeme zvykať. Samozrejme, že sa medzi nami nájdu frfloši.
JankaO
12.11.10,11:39
Mne na úvodnej stránke hore v lište chýba odkaz na kompletný návod na stránku, resp. nejaký help. Pokiaľ viem, doteraz je to formou množstva príspevkov v nejakej jednej téme a podtémach, čo je ale strašne neprehľadné a hlavne je tam kopec nepotrebností. (Nikto to nebude celé čítať, ak chce zistiť, čo a ako sa robí. Takto som hľadala, ako sa pridávajú poznámky pod príspevky. Až potom som zistila, že to nie sú poznámky, ale mimotémy- názov evokuje úplne niečo iné, ako napísať len nejaký malý dovetok, ktorý nie je mimotémy, ale ani nesúvisí úplne s hlavnou témou,iba s jedným príspevkom, atď..) V tomto množstve sa stratia aj užitočné pomôcky na uľahčenie a prehľadnosť stránky. A FAQ to nerieši.
Richard
12.11.10,12:16
Ďakujem za návrhy, zatiaľ nechcem nič komentovať, nech každý píše čomu rozumie, nerozumie, čo mu tam chýba alebo tam nechce mať, čo sa mu páči a čo nepáči (v zmysle usporiadania).

Je to koncept usporiadania, ani nie dizajnu, takže sa treba sústrediť len na usporiadanie a prehľadnosť zobrazovania obsahu, ktorý tu chceme sledovať.

Potom z toho spravíme podklad na dizajnérsku súťaž a potom sa z toho spraví testovacia hlavná stránka, ktorá bude najskôr alternatívou a po nejakej dobe nahradí tú terajšiu.
m.hladka
12.11.10,12:33
Prax ukáže.
Zatiaľ sa neviem vyjadriť, len chcem, aby to bolo prehľadné, aby som nemusela dlho hľadať a rozmýšľať, kde a načo kliknúť, pretože ma to zdržiava od práce.
Porada mi slúži aj na poradenie mne aj poradiť druhým.
Mám rada jednoduché veci.
Snáď sa to touto zmenou podarí, ale určite viem, že táto zmena nebude posledná.
Držím palce!
Asi som veľmi nepomohla.
Lenka1979
12.11.10,13:09
... Martuška, ale pomohla... akoby si mi z úst čítala :-)))
Stefan2005
12.11.10,13:40
páči sa mi poznámka "zodpovedané".
Bude sa dať vypnúť ich zobrazovanie? Aby niekoho nelákalo vstupovať do vyriešených tém a robiť tam neplechu...

Bude to aj triediaci znak, ak áno, aké budú ďalšie - napr. top-téma, nevyriešené, uzamknuté,....
Kvaka
12.11.10,14:41
Rubriky vľavo sú už v konečnom členení? Alebo sa to pripravuje súbežne s témou Ako by ste zoskupili rubriky na Porade?
http://www.porada.sk/t149747-p3-ako-by-ste-zoskupili-rubriky-na-porade.html#post1561150
Richard
12.11.10,15:26
Áno rubriky sú samostatná kapitola, tu ich zoznam neriešime.
Richard
12.11.10,15:31
páči sa mi poznámka "zodpovedané".
Bude sa dať vypnúť ich zobrazovanie? Aby niekoho nelákalo vstupovať do vyriešených tém a robiť tam neplechu...

Bude to aj triediaci znak, ak áno, aké budú ďalšie - napr. top-téma, nevyriešené, uzamknuté,....

Práve to zodpovedané má poslúžiť na to aby prilákalo viac na prečítanie ak niekto daný problém hľadá. Zodpovedaná téma je zároveň uzamknutá, práve aby sa to tam "nezanieslo" ďalšími otázkami atď.

To aká zaujímavá téma vyjadruje počet koľko ľudí to zaujíma. Zoraďovať sa to dá v záložke zaujímavé, ktorá bude mať možnosť ďalšieho filtrovania podľa dní (tak ako je to teraz v TOP).
Kvaka
12.11.10,16:36
Pri možnosti hľadať nevidím doterajší google. Nebude?
Richard
12.11.10,17:15
Bude ale asi trochu inak, aby bolo len jedno tlačidlo. Jedno z vyhľadávaní bude prednastavené a druhé bude možno zvoliť.

Dokonca rozmýšľam zlúčiť aj vyhľadávanie s pridaním otázky, aby po zadaní otázky automaticky najprv vyhľadávalo a až potom sa dalo pokračovať v zadaní otázky. Len to musím vymyslieť tak aby to bolo jasné. Ale to už som trochu mimo témy.
DanielaSL
12.11.10,20:01
Nevidím šuťák .....:confused:, či len zle pozerám.?
MatoB
12.11.10,20:13
Richard je mozne spustit skusobnu demo stranku? Myslim, ze s toho budeme moct viac vydedukovat co je dobre a co by sa malo zmenit.

diki
Richard
12.11.10,22:42
Skúšobná sa musí najprv spraviť, skôr ako ju spravím by som bol rád keby nebola úplne vedľa, preto zbieram feedback.

Navyše to chcem dať nadizajnovať, lebo robiť to na niekoľko krát nie je zasa veľmi efektívne. Dá to dosť roboty, takže čím menej sa bude prerábať tým lepšie. To nie je obyčajná stránka, je tam kopec informácií, kopec alternatív a takisto to treba robiť s rozumom aby to nezabilo server...

Trošku si ponamáhajte hlavy :) Kritizovať vie každý...
sito
12.11.10,23:13
Richard, je to tvoja porada. Nie, ako si niektorí myslia, že verejná. Ty jej dávaš zmysel. Ale, bez ostatných poraďákov, dávala by Ti zmysel?

Chcelo by to podrobnejšie členenie rubrík, účtovníctvo, dane, právo, BOZP každá samostatne. Pod rubriky, dane, DPH , spotrebná a iné.

Aj tie gratulácie, srandičky dávajú zmysel porade, treba si aj oddýchnuť.

Ale aj tak, kto je pohodlný, capne svoju otázku, kde mu pasuje, bez ohľadu na rubriku.

Už to tu spomínalo viac poraďákov, chcelo by to v úvode stručné informácie o čo na porade ide, ak niekto nepochopí, mal by mať možnosť sa opýtať, informovať.

Však o tých informáciach to je. Ktoré poradia!
Llívia
12.11.10,23:19
Pri témach na prvej strane mi chýba možnosť odkliknúť sa rovno na poslednú stranu tej-ktorej témy.
Flinstone
12.11.10,23:29
a odborne témy podfarbené modrým, ako sme si zvykli, a oddychové zeleným, aby bilo do očí, že sme v relaxovej časti
arizona
13.11.10,06:55
Mne sa to celkom páči,uvidíme v praxi.
Zaujalo ma to rozdelenie : nové, zodpovedané,nezodpovedané,moje.Je to jednoduché a praktické.

Ako je písané už v predošlých príspevkoch, aj ja sa prihováram za to, aby napr. pri tlačítkach hľadať a spýtať sa pribudlo ešte jedno "výrazné"-dôležité hlavne pre nováčikov : Ako sa pracuje s poradou, vysvetlenie najčastejších otázok (ako urobím toto,či hento) , Etikety-pravidlá Porady a pod.

Ešte mám jednu nepodstatnú otázočku. Zostanú stránky biele? Na mňa to pôsobí tak chladno,neútulne :-(((
Kvaka
13.11.10,09:05
Ako to bude s vyriešenými otázkami, ktoré po novelách zákonov už v danom čase nebudú správne? Nováčik zadá otázku, ponúkne sa mu vyriešená, bude si myslieť, že je dobrá, novú teda nezadá. Ako má vedieť, že je napr. už neplatná v čase nového zadania? Mal by dať rovnakú otázku, kde mu poraďaci ponúknu nové aktuálne platné riešenie. Možno by sa mali farebne vyznačiť tie odpovede, ktoré sú už neaktuálne.
m.hladka
13.11.10,09:57
Sú tam dátumy, ktoré naznačujú, aká je stará téma a môže sa opýtať:
Je to ešte platné? Bola tu nejaká zmena?
Stefan2005
13.11.10,09:59
Ako to bude s vyriešenými otázkami, ktoré po novelách zákonov už v danom čase nebudú správne? Nováčik zadá otázku, ponúkne sa mu vyriešená, bude si myslieť, že je dobrá ...

... a ako to bude s vyriešenými otázkami, ktoré ani v čase zodpovedania nie sú správne ?
misoft
13.11.10,11:39
Ešte mám jednu nepodstatnú otázočku. Zostanú stránky biele? Na mňa to pôsobí tak chladno,neútulne
Tiež sa pripájam k tomuto nápadu. Aby Porada (stránka) mala niekoľko (nie veľa) farebných mutácií (skínov), ktoré by si prihlásený užívateľ vo svojich nastaveniach nastavil sám pre seba. Takto by si každý prispôsobil farbu svojej potrebe. Pre neprihlásených by však mala zostať len v základnej podobe.
marjankaj
14.11.10,20:42
Pri témach na prvej strane mi chýba možnosť odkliknúť sa rovno na poslednú stranu tej-ktorej témy.

Ja som si to nastavil, tak aby mi to vždy išlo na posledný príspevok.:cool:
dolfort
14.11.10,23:33
Ak by bol pretlak informácií, ktoré musia byť zobrazené na jednom sajte, tak podľa mňa sa dá kľudne ísť aj na 4 stĺpce. Väčšina ľudí dneska aj tak robí na rozlíšeniach 1280+ takže to znesie v pohode.
Stĺpec 1 - hlavné menu (témy)
2 - submenu (podtémy)
3 - hlavné content okno
4 - všetko čo je "moje" - t.j. všetky nastavenia, vlastné témy

Koncepčne by sa to dalo poňať nie tak, že sú dva svety - jeden normálna porada a druhý "moja" porada s vlastnými nastaveniami obsahu či dizajnu, ale na začiatok postaviť FILTER informácií.
A teraz filter by mohol byť kľudne ad hoc aj pre neprihlásených, ibaže sa nezachová po vypršaní session samozrejme. Prihlásení by mohli uložiť svoj filter, s možnosťou vypnúť ho.
Takýmto spôsobom by si každý mohol uložiť aj niekoľko filtrov podľa rôznych oblastí (ja napr. najviac pozerám stavbu a PC), dizajnovo sa to dá trebárs farebne odlíšiť a v sekcii MOJE by som mal záložky s príslušnými customized sajtami.
Taký filter by umožnil na ploche webu zobraziť čo najviac relevantných informácií a nezobrazovať tie, ktoré užívateľ nepotrebuje.
Toto by sa trebárs dalo aj spoplatniť, t.j. ak by niekto chcel ja neviem 10 rôznych uložených filtrov, tak by musel mať vyšší typ členstva a pod.

Porada je vlastne len obrovská databáza informácií a celý tento interfejs má podľa mňa slúžiť hlavne jednej veci, aby ľudia dokázali rýchlo a jednoducho nájsť a pracovať s informáciami, ktoré potrebujú a chcú vidieť. Čiže v prvom rade MOCNÉ vyhľadávanie a triedenie nech je tam. Triedenie mám taký pocit je na terajšej porade zakomponované v rôznych mnohých funkcionalitkách a nastaveníčkach a rozhádzané po kadejakých tlačítkach a tak.

A ešte jedna vec neviem či porada pracuje s RSS, niekto by možno viac privítal namiesto e-mail notifikácií RSS feedy ku konkrétnej téme.

Len či to všetko server znesie však.... :-((
lea8910
15.11.10,10:08
Veľmi sa mi páčia zmeny,hlavne to ,že keď si chcem pozrieť najnovšie príspevky viem si vybrať tie oblasti,ktoré ma zaujímajú.
Dala by som tu ku pripravovaným zmenám tiež taký podnet, buď väčší dohľad na príspevky mimo témy ... prípadne ani nelíšiť ľudí podľa dátumu registrácie. Lebo neviem či ste si všimli,ale veľakrát sem zablúdi človek dá si ako nováčik dáky príspevok,nedajbože tému, a poniektorý hlavne starší členovia sa do dotyčného pustia ako supy. A nieže by mu pomohli,ale ho vyslovene zhodia,takže ten človek nemá chuť sa viac vyjadrovať. Hlavne to vidieť pri rozsiahlejších temach , začne to o niečom,a na konci sa rieši úplne niečo iné.
ahojcek
19.11.10,12:45
Chýba mi tam "Rozšírené hľadanie" pod vyhľadávacím políčkom. Inak to na mňa pôsobí o dosť uhladenejšie ako súčasná stránka. Len počet tém, príspevkov, užívateľov nemusí kričať takými veľkými písmenami ako najdôležitejšia info...
alla66
19.11.10,19:26
Nová hlavná stránka Porady - kedy bude? :)
Dav
20.11.10,17:24
Richard, v Top témach sa objavuje aj vymazaná téma ôîëüêñâàãåí lt 28 ðó . Bolo by dobré, keby si to vedel nastaviť tak, aby sa zmazané témy do hodnotenia nezahŕňali.
alla66
20.11.10,17:58
Ak plánuješ na hlavnú stránku doplniť záložku http://www.porada.sk/t113459-odporucit-poradu-priatelovi.html ....v tom prípade je nutná oprava.

Po odkliknutí sa zobrazí:

Upozornenie

alla66, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

1. Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
2. Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
3. Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese.

Odhlásiť Home
promont maja
23.11.10,10:52
Ak by som mohla poprosiť ... mne by pomohlo, keby bolo možné vo vyhľadávači ( rozšírenom hľadaní) aj zadať "poradu" ... napr. hľadám niečo, čo sa týka iba imiezd a vyhodí mi to všetky témy=porady ... alebo sa pýtam na veci, ktoré už fungujú, len ja akosi zaostávam ... či?
buchač
23.11.10,19:18
Ak by som mohla poprosiť ... mne by pomohlo, keby bolo možné vo vyhľadávači ( rozšírenom hľadaní) aj zadať "poradu" ... napr. hľadám niečo, čo sa týka iba imiezd a vyhodí mi to všetky témy=porady ... alebo sa pýtam na veci, ktoré už fungujú, len ja akosi zaostávam ... či?

Ak zadáš terminus technikus ...tak klikni na "google" a nie na "hľadať"....

Vyhodí Ti len stránky z Porady k príslušnému termínu slova .
Llívia
23.11.10,20:50
Ja som si to nastavil, tak aby mi to vždy išlo na posledný príspevok.:cool:
Myslíš nastavenie "Lineárne - od konca"? To mi nevyhovuje.
marjankaj
23.11.10,22:42
Richard, v Top témach sa objavuje aj vymazaná téma ôîëüêñâàãåí lt 28 ðó . Bolo by dobré, keby si to vedel nastaviť tak, aby sa zmazané témy do hodnotenia nezahŕňali.

No vidíš akú zaujímavú tému si vymazala.:---
sances
27.11.10,15:53
Mne nechýba nič..
Treba to nahodiť a ofrfleme to.. alebo aj nie :)
Chýba mi len to, že stále neviem pridať prílohu v RAR alebo ZIP ..pretože som nezadal prepis bezpečnostneho obrázku...
sances
27.11.10,16:15
Ja viem, nechcem sa tu veľmi o tom rozpísať lebo tu je téma o Novej www ale už som skúsil všetko.
Môj ZIP or RAR má 10MB. Dám nahrať a vypíše mi že to zlyhalo lebo som nezadal prepis bezpečtnostného obrázku.. tak ako vždy.
Ja tam ale žiadne "okienko" na vypísanie niečoho takého nemám..
branislavp
28.11.10,05:09
Dobrý deň, zmene sa nebránim, ale vzhľadom na moju úroveň s prácou na počítači uvítam pre mňa zrozumiteľný manuál. Ďakujem.
eurobasi
01.12.10,21:30
Nový vizuál Porady vyzerá dobre. Doteraz som mal na Porade trochu problém s neprehľadnosťou. Neviem, či nová podoba Porady rieši aj tento problém, ale bolo by fajn.

Žiaľ nemám žiadny konkrétny nápad, ako urobiť Poradu prehľadnejšou. Viem len, že keď niečo vyhľadávam, trvá mi dosť dlho, kým sa dopracujem k výsledku.

Ale Porada, tak "stará" ako aj "nová", sa mi páči. Len tak ďalej.
misisko
06.12.10,10:07
Môže byť. To na úvodnej to sú najnovšie témy alebo čo? Samozrejme pri takejto stránke je základ prehľadnosť. Momentálne sa tu niečo dosť ťažko hľadá a aj preto sa zakladá dosť veľa niekedy aj zbytočných tém. Čo sa týka dizajnu a prehľadnosti, tak menu na hornej lište a v ľavom stlpci hore je základ. Na úvodnú stranu by som dal nie jeden veľký panel,ale rozdelil do viacerých s najdôležitejšímijšími témami.
Skúste upraviť trochu to slovné vyhľadávanie aby dávalo relevantnejšie výsledky. A dajte stránke prehľadnú mapu stránky.
Toť môj názor.
S pozdravom Miskin
erzet
07.12.10,06:07
Alabut dal príspevok do "mimotémy/mini" a nemôžem mu dať užitočné. S tým by sa nedalo niečo robiť?mimotemy
Lubaba
08.12.10,19:47
Šak ket steme šecko sa dá!
Však keď chceme, všetko sa dá!
220870
11.12.10,08:45
Som si všimol že už sa napchala do reklamy pod obrázkami aj pomerne agresívna erotika.Bude z porady erotický portál?http://www.porada.sk/t149473-p4-dotaz-na-zateplenie-z-vnutra.html
(kliknite ne obrázok)
mzdarka renca
11.12.10,09:37
Som si všimol že už sa napchala do reklamy pod obrázkami aj pomerne agresívna erotika.Bude z porady erotický portál?http://www.porada.sk/t149473-p4-dotaz-na-zateplenie-z-vnutra.html
(kliknite ne obrázok)

ja tam nič také nevidím:eek::).......mne skôr vadí agresivita niektorých členov, ak to porovnám, čo bolo pred rokom, tak to je nebe a dudy, bola tu kultúra, vedeli sme si veci vydiskutovať, nikto nikoho nenapádal, vedeli sme sa zasmiať.. (píšem o odborných témach).... a najviac ma mrzí, že starí členovia sem chodia stále menej a menej....chýbajú mi, ich odborné rady, ich humor, ....... ale to som asi mimotemy
sito
11.12.10,10:01
To len ak by sa to zateplenie minulo účinkom, že je aj iný zdroj na zahriatie. Stačí sa skontaktovať. :) :D:D:D;)