dusifuk
12.11.10,10:33
Zdarvim Vas

Chcel by som Vas poprosit o radu ohladom porusenia pracovnej discipliny.

Uz dva krat sa mi stalo,ze zamestnavatel mi bez akehokolvek oznamenia alebo upozornenia na porusenie pracovnej discipliny strhol plnu vysku premii.

Zaujima ma to,ci zamestnavatel je povinny ma upozornit,ci uz ustne alebo pisomne na to,ze som porusil niektore s pravidiel pracovnej discipliny,nie je jednoducho mozne aby mi svojvolne strhaval peniaze bez toho aby som o tom vedel.Chcem teda vediet co porusuje a na koho sa mozem s mojim problemom obratit.

Za odpovede budem velmi vdacny nakolko mi len tak zadrzal 100eur a ja netusim ako sa mozem pred takymito cudnymi postupmi branit.
Llívia
12.11.10,09:56
Zdarvim Vas

Chcel by som Vas poprosit o radu ohladom porusenia pracovnej discipliny.

Uz dva krat sa mi stalo,ze zamestnavatel mi bez akehokolvek oznamenia alebo upozornenia na porusenie pracovnej discipliny strhol plnu vysku premii.

Zaujima ma to,ci zamestnavatel je povinny ma upozornit,ci uz ustne alebo pisomne na to,ze som porusil niektore s pravidiel pracovnej discipliny,nie je jednoducho mozne aby mi svojvolne strhaval peniaze bez toho aby som o tom vedel.Chcem teda vediet co porusuje a na koho sa mozem s mojim problemom obratit.

Za odpovede budem velmi vdacny nakolko mi len tak zadrzal 100eur a ja netusim ako sa mozem pred takymito cudnymi postupmi branit.

Väčšinou sú prémie nenárokovateľnou časťou mzdy, takže sa nemáš kam obrátiť a sťažovať. Je na zamestnávateľovi, či ti prémiu dá, alebo nie.
Čo máš k prémiám napísané v pracovnej zmluve, resp. ak máte kolektívnu zmluvu, čo je v nej?
veronikasad
12.11.10,09:59
Súhlasím s Líviou. Máte vo firme vypracovaný prémiový poriadok s presne stanovenými pravidlami výplaty prémii ?