pepa2506
12.11.10,11:38
Dobrý deň,
mám problémy s cudzími psami,vždy urobia potrebu pri našej bráne.Už som skúšala tie miesta poliať savom,domestosom,posipať to práškom ma mravce ale nič:(.Myslela som že im to bude smrdieť,ale ked popršalo bola som tam kde predtým:confused:.Prosím poradte mi niekto,možno aj vy máte podobný problém:mee:
arizona
12.11.10,11:41
CherryAnn
13.11.10,15:41
Dobrý deň,
čo tak postaviť tam veľký kvetináč s nejakou odolnou kvetinou? :) Alebo nejakú zábranu, skrátka niečo aby sa tam nedostali...nedalo by sa?
pepa2506
14.11.10,13:25
bojím sa že by sa mi ten kvetináč rýchlo rozpadol,a zoškrabovať to ešte aj z neho sa mi veru nechce.
Martin Mocko
14.11.10,13:50
Elektrický oplotok. Potom aj zistíš, či to čúrajú iba psy, alebo aj sused idúci z krčmy ;)
CherryAnn
14.11.10,16:47
Nuž tak to naozaj už len tek elektrický oplotok :) Ja by som tam asi postavila niečo nepotrebné, aby sa k tomu proste nedostali.
MacoLM
15.11.10,11:28
este vacsieho psa za branku :-)
marleau
15.11.10,17:53
Guľovnicou.
Zaberá to na 100%.
pepa2506
15.11.10,18:08
este vacsieho psa za branku :-)
aj ja som nad tým už uvažovala,ale potom by som mala bordel vo dvore :-)))
sovakatka
17.11.10,07:00
v predajniach s chovateľskými potrebami predávajú speciálne spreje, volá sa to tuším Stop pes. Ale aj to rýchlo zmyje dážď. Pes neserie tam, kde mu je terén nepríjemný na labky. Skús na to miesto nasypať ostrý štrk alebo tam dočasne polož dosku s klincami alebo klbko ostnatého drôtu. Elektrický ohradník je tiež dobrý. ovšem základná chyba je, že sa psi voľne potulujú. To by mal pomôcť vyriešiť obecný úrad, lebo majitelia psov sú povinní svoje zviera mať pod dohľadom, aby nepáchalo škody. Sťažuj sa na obecnom úrade a žiadaj, aby obecný úrad vyzval majiteľov psov k dodržiavaniu zákonov. Prípadne to obec môže riešiť aj záväzným nariadením. Od majiteľov psov môžeš žiadať aj náhradu vzniknutej škody.
pepa2506
17.11.10,09:06
v predajniach s chovateľskými potrebami predávajú speciálne spreje, volá sa to tuším Stop pes. Ale aj to rýchlo zmyje dážď. Pes neserie tam, kde mu je terén nepríjemný na labky. Skús na to miesto nasypať ostrý štrk alebo tam dočasne polož dosku s klincami alebo klbko ostnatého drôtu. Elektrický ohradník je tiež dobrý. ovšem základná chyba je, že sa psi voľne potulujú. To by mal pomôcť vyriešiť obecný úrad, lebo majitelia psov sú povinní svoje zviera mať pod dohľadom, aby nepáchalo škody. Sťažuj sa na obecnom úrade a žiadaj, aby obecný úrad vyzval majiteľov psov k dodržiavaniu zákonov. Prípadne to obec môže riešiť aj záväzným nariadením. Od majiteľov psov môžeš žiadať aj náhradu vzniknutej škody.


Dík za odpoved,skúsim pozrieť ten sprej v obchodoch:rolleyes:.Pred plotom máme štrk,ale sa im asi velmi páči,skúsim porozmýslať nad kombinácou sprej a ostrý drôt.Obecný úrad môže vyhlasovať čo chce,aj tak si psi budú robiť svoje:D:D:D
Zewa
18.11.10,23:35
pes citi pachove stopy tych psov co tam boli pred nim....ten sprej je jedno riesenie, strk a obecny urad tiez... pripadne pouzi aj koreniste roztoky - mlete korenie miesane vo vode a nanesene na miesto kde chodia....pes vzdy najprv ocucha miesto kam ide...pach korenia alebo chilly ho podrazdi a ked to opakovane bude citit na tom mieste malo by ho prestat zaujimat... dostat kupit aj sprej na obranu pred psami, ktore obsahuju vytazky so stiplavych rastlin (kapsaicin), ale to je skor na osobnu obranu... este by som mozno naistaloval nejaky ultrazvukovy pipac, co by sa spustal ked by tam pes prisiel... daj si do googlu vyraz: statická jednotka proti štekaniu napriklad...potom je dlasie riesenie vymahat skodu na majiteloch a ked pes nema majitela, volat sarhu, polovnika, veterinara alebo obecnu policiu na odchyt do utulku ak je to pes tulak...