evuš
12.11.10,11:02
Ahojte, firma, plátca DPH, zaplatila z účtu softvér z USA, následne si ho stiahla cez net. Problém je, že nemá okrem potvrdenej objednávky žiadny doklad. Na objednávke je vyčíslená i 19%DPH s VAT USA. Treba samozdaniť, alebo dať celú sumu do nákladov ??! Vďaka
evuš
15.11.10,11:29
Hm, nikto sa s tým nestretol ?
VATspecialist
16.11.10,08:30
ak ide o SW potom samozdanenie podla § 69 ods. 3 z. o DPH. Nestretla som sa s tym, ze USA dodavatel vycisli 19% VAT (podla mna v USA sa ani klasicka VAT neuplatnuje, len lokalne dane). Pre odpocitanie DPH pri sluzbach zo zahranicia nie je potrebna faktura podla § 51/1 b).
evuš
18.11.10,08:15
ak ide o SW potom samozdanenie podla § 69 ods. 3 z. o DPH. Nestretla som sa s tym, ze USA dodavatel vycisli 19% VAT (podla mna v USA sa ani klasicka VAT neuplatnuje, len lokalne dane). Pre odpocitanie DPH pri sluzbach zo zahranicia nie je potrebna faktura podla § 51/1 b).

VATspecialist, vďaka za odpoveď. Ešte jedna otázka :
Na potvrdenej objednávke je napísané: price per unit 100 €, VAT19 €
total 119 €.

Mám celú sumu 119 € samozdaniť ??? Dík ! :confused:
VATspecialist
18.11.10,13:52
stale sa mi nezda tych 19%, nie je nahodou na fakture uvedene aj nejake IC DPH (ID VAT) dodavatela ??
Inac "samozdanuje" sa len zaklad DPH (price per unit) .
Lianka
18.11.10,15:23
Pozri aj tu: http://www.porada.sk/t136851-p2-dph-a-dodav-faktura-z-ciech.html, zadanie v prispevku 11 a odpoved 14. Myslim, ze je to podobny pripad.
evuš
19.11.10,09:26
stale sa mi nezda tych 19%, nie je nahodou na fakture uvedene aj nejake IC DPH (ID VAT) dodavatela ??
Inac "samozdanuje" sa len zaklad DPH (price per unit) .


VATspecialist, nemám fa, iba potvrdenú objednávku, na ktorej je to tak rozpísané. Mám to zaúčtovať cez zID alebo ako zDF a potom samozdaniť ?!
Dík
evuš
19.11.10,10:52
...posúvam ...:confused:
evuš
22.11.10,13:35
http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
evuš
23.11.10,06:41
... nemali ste náhodou takýto "prípad" :mee:
profesional
23.11.10,07:21
USA nemaju VAT. Maju iba Sales Tax ale nejde o ekvivalent nasej DPH.
Ak je tam vyslovene VAT, tak je mozne ze prislusna americka firma bola len sprostredkovatelom a softver realne je obstaravany od nejakej spolocnosti z EU z krajiny kde je 19 % VAT.

Standardne pri dodavke z USA sa VAT na vstupe neuctuje. Softver je oslobodeny od DPH pri dodavke z USA. Vid zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia.