deane7
12.11.10,13:20
Objednal som si pneumatiky z internetu
Objednávku som poslal a po doručení fakturačných údajov som 7. 11. zaplatil, pri platbe vopred ponúkajú 3% zľavu.
Tovar mali doručiť v utorok, 9. 11. Keďže som tovar nedostal tak som volal na uvedené číslo, pán mi povedal že to asi nestihnú, že po ceste prespia a že prídu v stredu. No žiaľ. Telefón neberie a na mail zareagoval iba raz, že oni nikoho neoje...i, že on vyvodí dôsledky a podobné rozprávky. No už je piatok 14 hodín a nič.
Vyriešené!!!
arizona
12.11.10,12:25
Nechcem ich obhajovať, nepoznám ich...

Možno majú naozaj nával a nestíhajú.Aj ked ich to samozrejme neospravedlňuje .

Ale verejne oznámiť že sú to podvodníci sa mi nezdá zatiaľ férové , možno naozaj nestíhajú...veď 3 dni nie je zas tak veľa
KEJKA
12.11.10,12:32
neveriť nikomu. Zverejňovať.
Seriozny partner sa ospravedlní, určí náhradný termín, vysvetlí,......
a to aj vopred, bez toho, aby zákazník naháňal.
=========
príkladom je vsl.firma so svietidlami BONTRADE.....
kúpila som svietidlá, prišiel nepodarok-chýbal šroub, tak som reklamovala. Objednali druhu lampu a šroubiky mi poslali - nemusela som vrátiť tovar.
Druhý raz som si zasa objednala, zo štyroch sklíčok jeden ks chýbal. Zasa reklamácia, poslali mi chýbajúci kus poštou.
Tiežobchodník by riešil, že som mohla sklo rozbiť neodbornou manipuláciou, chcel by poslať nazad tovar,...... nič také.
Bodaj by všetci boli takí seriozni.
prepáčte, že mimotémy.....len ako príklad.
truch
12.11.10,12:33
Tiež som platila vopred, nie pneumatiky, ale krmivo pre psov. Prvýkrát bolo všetko v poriadku, 2x krmivo nedošlo načas, vraj sa im vrátilo, slušne sa ospravedlnili a dali mi kupón na zľavu pri ďaľšej objednávke. Občas sa niečo také stane, treba len chvíľu vydržať a dúfať, že to dopadne dobre:)
deane7
12.11.10,12:33
Akože nestíhajú keď mi v utorok oznámil že tovar vezú a telefóny stále neberú? Aká je to firma keď majú zrazu oznam že v stredu aj štvrtok sú na zahraničnej prac. ceste? Ja som prišiel o peniaze. Jasne mi povedal že tovar dostanem v utorok, potom že v stredu atď. Ak by Teba ktosi oklamal tak sa ich zastaneš?
linko1
12.11.10,12:37
všeličo sa môže prihodiť... možno majú toho naozaj veľa, pripadne nejaká nečakaná udalosť...
tiež mám e-shop, a môžem povedať, že z roka na rok sú zakazníci nedočkavejší aj ked vedia že napríklad slovenská pošta ma už teraz sklz 2. triedy cca 7 dní...
takže treba počkať... a zavolať v pondelok...
deane7
12.11.10,12:46
Ale to nešlo cez poštu ale ich vlastným kuriérom, teda údajne. No ak to ich kuriér nepriviezol od utorka tak ... a prečo neberú telefóny, nereagujú na maily? Však skús vytočiť niektoré ich číslo. Je ich tam viac. Už nenaletím na nejakú zľavu pri platbe vopred. Nejde o 10€, ale o 163,93€!!!
deane7
12.11.10,13:09
Takže asi takto. Na maily nereagovali, telefóny nebrali, no ako som to takto zverejnil, zatiaľ na 3 fórach, tak som hneď dostal odpoveď. Vraj mi pošle peniaze na účet (zatiaľ neposlal) a že sa na to pozrie ich právnik. (myslím že žiadneho nemajú, on je celý menežment). Tak uvidím. Pýtam sa prečo nereagoval pokiaľ som nič nezverejnil? Teraz chvíľu počkám či prídu peniaze.
arizona
12.11.10,13:33
Akože nestíhajú keď mi v utorok oznámil že tovar vezú a telefóny stále neberú? Aká je to firma keď majú zrazu oznam že v stredu aj štvrtok sú na zahraničnej prac. ceste? Ja som prišiel o peniaze. Jasne mi povedal že tovar dostanem v utorok, potom že v stredu atď. Ak by Teba ktosi oklamal tak sa ich zastaneš?
http://www.najautoshop.eu/najautoshop/2-Kontakty

Nie, ja som hned napísala, že sa ich nechcem zastávať.
Súhlasím s Tebou, že sa hneváš, že nedodržali to,čo ti ústne sľúbili.
Tiež by mi bolo milšie ak by mi dodávateľ na rovinu povedal " prepáčte nestíhame,dovezieme neskôr",akoby ma mal oblázňovať nejakými planými sľubmi...

Pozrela som ich obch.podmienky tam majú napísané :

4. DODACIE PODMIENKY
Termín dodania oznámi predávajúci kupujúcemu elektronickou poštou pri potvrdení objednávky. Tovar je spravidla odosielaný kupujúcemu do 3 pracovných dní odo dňa prijatia objednávky. Predávajúci splní túto povinnosť odovzdaním tovaru do rúk prepravcu.

Takže je ešte stále v "norme",ak tovar odovzdal do 3 dní prepravcovi ;)
Prepravca tiež neuteká s každou zásielkou osobitne,ale čaká pokým vyťaží auto na jeden smer.
Držím palce, aby si ten tovar ozaj dostal,aj ked s miernym omeškaním.:)

PS: vieš koľko ja poznám takých firiem, kde na ich web stránke píšu, že u nich pracuje tým vyučených, zaškolených a neviem akých odborníkov a pritom viem, že je to jeden človek, ktorý robí od upratovačky, cez šoféra až riaditeľa? :---:D:cool:
vulxy
12.11.10,13:44
Ale to nešlo cez poštu ale ich vlastným kuriérom, teda údajne. No ak to ich kuriér nepriviezol od utorka tak ... a prečo neberú telefóny, nereagujú na maily? Však skús vytočiť niektoré ich číslo. Je ich tam viac. Už nenaletím na nejakú zľavu pri platbe vopred. Nejde o 10€, ale o 163,93€!!!

usetril si 5€:confused: ,neviem ci je to dobry napad:confused:, osobne vela veci si objednavam z e-shopov ale v zivote ma nenapadlo zaplatit vopred jedine ked si daco objednavam z ebay-u alebo z honkongu ale to je o inom.
deane7
12.11.10,13:46
Ale to nebolo ústne sľúbené, to mailom. A kuriér údajne v utorok s tovarom odišiel. Ich vlastný kuriér. Tak mi teraz napísal že si ten kuriér nesplnil povinnosť a že ho prepustil. No ja teraz počkám či sa mi peniaze objavia na účte. Keby mi bol tovar odoslaný poštou alebo nejakou kuriérskou službou tak by som čakal. No ak povedal že auto odišlo a potom že prespí v Bratislave a príde na druhý deň. No nemal som sa ulakomiť na nejakú zľavu pri platbe vopred.
MarcelkaT
12.11.10,15:07
My sme objednáli letné pneumatiky a donieli nám ich osobne do práce rovno pred auto. Len sme preložili z auta do auta, až po preložení sme im zaplatili. Nespomínam si aka to bola firma, ale boli férovi.
Inakšie nerada objednávam veci, kde je platba vopred. Lebo čert nikdy nespí.
misoft
13.11.10,11:45
MarcelkaT to jasne naznačila - pokiaľ nepoznáš firmu, nikdy neplať vopred. Ak už však urobíš obchody s touto firmou viackrát a k tvojej spokojnosti (máš to overené), potom už môžeš použiť aj platbu vopred.
Aspoň ja to tak praktizujem - až po 5-tich obchodoch (overených a 100% splnených) pristupujem na platbu vopred.
bikam
15.11.10,06:16
Možno trošku mimotemy. Tiež som sa poučila - objednali sme si v e-shope PC monitor, platba vopred a monitor nechodil. Počkala som 3 dni, na mail odpísali, že ho nemajú na sklade. Počkala som týždeň, osobne som tam zavolala - pán mi povedal že sa na to pozrie, a hneď nato som dostala mail, že objednávka bola stornovaná, peniaze posielajú späť. A peniaze na druhý deň prišli na účet. Moje poučenie - vopred sa presvedčiť o dostupnosti tovaru. A chválim daný e-shop za korektný prístup.
Llívia
15.11.10,07:00
Niektoré e-shopy majú priamo pri výrobkoch uvedenú informáciu o ich dostupnosti, príp. ak tovar nie je práve k dispozícii, tak kedy bude.
Llívia
15.11.10,07:07
MarcelkaT to jasne naznačila - pokiaľ nepoznáš firmu, nikdy neplať vopred. Ak už však urobíš obchody s touto firmou viackrát a k tvojej spokojnosti (máš to overené), potom už môžeš použiť aj platbu vopred.
Aspoň ja to tak praktizujem - až po 5-tich obchodoch (overených a 100% splnených) pristupujem na platbu vopred.
Platila som vopred aj neovereným firmám a nikdy sa nestalo, že by som prišla o peniaze, alebo až na jednu malú výnimku, že by bol problém s dodaním tovaru (tá jedna výnimka bol nákup športového oblečenia, kedy mi neposlali čiapku, až po urgencii, že čiapka tam nebola, to začali nejako riešiť a vyriešili, že mi poslali peniaze - no na konci zimy mi už čiapka bola nanič :D).
Takže ja mám len pozitívne skúsenosti - aj pri platení, aj pri "servise". Dokonca sa mi stalo, že som objednávala nejaké veci pre škrečkov, chcela som drevený domček a WC-ká, ktoré e-shop v ponuke nemal, ale mal iné výrobky od toho istého výrobcu, oslovila som ich, či to neuvažujú zaviesť do ponuky, odpovedali mi, že áno, že chcú rozšíriť ponuku, len nestíhajú pridať tovar do e-shopu, ale tieto dve veci tam pridali, aby som si ich mohla objednať. :):):) Len nakoniec zo 4 domčekov bol len jeden alebo dva - pán z e-shopu mi volala pred odoslaním tovaru a ospravedlňoval sa, že im prišlo 10 domčekov a 8 alebo 9 bolo rozbitých, takže ich zaslali päť na reklamáciu.
deane7
15.11.10,17:34
Takže v sobotu sľúbil že peniaze ešte v sobotu pošle. Doteraz neposlal. Takže zajtra idem konať.
ivka70
15.11.10,17:56
Takže v sobotu sľúbil že peniaze ešte v sobotu pošle. Doteraz neposlal. Takže zajtra idem konať.
ako vies, ze neposlal?
ak zadal prikaz v sobotu, tak z banky odisiel tak ci tak az dnes - v prvy prac. den.
Ak ak ma ucet v inej banke ako ty, tak prist mozu az v stredu.
deane7
15.11.10,18:07
A to kto dnes chodí do banky? Ja už ani neviem ako to v banke vyzerá.
Emilia Buganova
15.11.10,18:57
Dobry den,kto mi odpovie??,pozna niektoFi Beck reisen...ja mam s nou velmi zle skusenosti.Bola som na ich prezentacii a sprosto klamu zakaznikov.Vraj som mala vyhrat 400E ale v podobe tovaru teraz si to splacam ale je to tovar zo100% rabatom.Pozor na nich!!!!
arizona
15.11.10,19:01
Dobry den,kto mi odpovie??,pozna niektoFi Beck reisen...ja mam s nou velmi zle skusenosti.Bola som na ich prezentacii a sprosto klamu zakaznikov.Vraj som mala vyhrat 400E ale v podobe tovaru teraz si to splacam ale je to tovar zo100% rabatom.Pozor na nich!!!!
zlezaradilmimotemy http://www.porada.sk/t143400-vyhra.html
bubkoch
15.11.10,19:03
Takže v sobotu sľúbil že peniaze ešte v sobotu pošle. Doteraz neposlal. Takže zajtra idem konať.

odkial vies ze v sobotu neposlal ? na zaklade toho ze ti dnes neprisli peniaze ?
to hadam nie
deane7
15.11.10,19:07
Nemal posielať poštou ale bankovým prevodom. Tak sľúbil.
Lianka
15.11.10,19:26
A citala si dodacie podmienky?

4. DODACIE PODMIENKY

Termín dodania oznámi predávajúci kupujúcemu elektronickou poštou pri potvrdení objednávky. Tovar je spravidla odosielaný kupujúcemu do 3 pracovných dní odo dňa prijatia objednávky. Predávajúci splní túto povinnosť odovzdaním tovaru do rúk prepravcu. Náklady na dopravu tovaru sú súčasťou ceny tovaru len v prípade ak kupujúci objednáva minimálne v sume 500 Eur. Pri nákupe do 500 Eur bude k cene tovaru pripočítaná cena za dopravu, ktorej výška je uvedená na www.najautoshop.eu. Ak predávajúci nemôže dodať tovar do 10 dní je povinný uviesť túto skutočnosť pri potvrdení objednávky spolu s navrhovaným termínom dodania. Kupujúci má právo odstúpiť od zmluvy ak s termínom dodania dlhším ako 10 dní nesúhlasí. Oznámenie o odstúpení musí byť predávajúcemu doručené do dvoch pracovných dní formou akou bola uskutočnená objednávka.
V prípade, že predávajúci požaduje zálohovú platbu v zmysle článku 5., je povinný dodať tovar do 10 dní odo dňa pripísania dlžnej čiastky na bankový účet.
bubkoch
15.11.10,19:28
Nemal posielať poštou ale bankovým prevodom. Tak sľúbil.

kludne mohol posielat v sobotu cez internet banking ... aj v tom pripade ich nebudes mat skor ako zajtra
deane7
16.11.10,03:44
Vidím že ste mimo. Keby ste si pozorne prečítali tak by ste sa tu neodvolávali na obchodné podmienky. Termín dodania mi oznámil mailom a ja som čakal a čakal.
oriesok
16.11.10,19:45
Mám skúsenosti s e-shopmi, no chvala bohu zatiaľ dobré. Myslím si, že čestný obchodník s dobrým úmyslom dáva na výber objednávateľovi tovaru vždy viac možností spôsobu platby, ako len platba vopred na účet. ˇUž to by vo mne evokovalo akúsi nedôveru a veľmi by som rozmýšľala, či práve od tohto niečo objednám. Ja si vždy volím ( pre istotu) spôsob platby pri prevzatí tovaru od kuriéra,prepravcu, hotovosťou.Ak by som aj náhodou natrafila na chytráka, čo nič nepošle, aspoň ja som nič neplatila. Mám aj takú skúsenosť, že pri objednávke bola poznámka dodanie do 2.týždňov, keďže toto nevedeli z nejakých príčin dodržať, poslali e-mail, s ospravedlnením, že nemôžu termín dodania dodržať, či aj napriek tomu objednávku neruším a môžem počkať ďalší týždeň. Keďže nešlo o život, len som potvrdila spätným e-mailom trvanie objednávky a počkala som. Jedného dňa prišiel kuriér aj s tovarom, zaplatila som a na ospravedlnenie oneskorenej dodávky tovaru, som si v balíku našla aj milý darček-šáločku na kávu.Potešila.No, nie je toto správanie seriózneho obchodníka? podľa mňa áno.Tu nejde o ten darček, ten nikto nečaká, ale spôsob a prístup k zákazníkovi.Vo všeobecnosti platí, že dobrá povesť ide ďaleko, ale zlá ešte ďalej. A toto si treba uvedomiť.
deane7
19.11.10,17:00
Dnes prišli peniaze na účet.
Llívia
19.11.10,23:10
Tak mám prvú nedobrú skúsenosť s e-shopom. Po zaslaní objednávky a jej zaplatení vopred som sa informovala na dodávku tovaru. Mala byť odoslaná včera, ale zamestnanec firmy mi oznámil, že im neprišla dodávka, takže dodanie sa predĺži o 2-3 týždne, či chcem čakať. Povedala som mu, že nie a on to považoval za vybavené. Ani mäkké f o vopred zaplatených peniazoch. Tak som spýtala na vrátenie zálohy. Odpoveď - vrátia ich do 2 týždňov - MOŽNO.
V zmluvných podmienkach som sa dočítala len toto:
"V prípade, ak kupujúci zaplatí predávajúcemu kúpnu cenu za tovar dohodnutý v kúpnej zmluve, kupujúci je oprávnený odstúpiť od kúpnej zmluvy a požadovať vrátenie kúpnej ceny len v súlade s platnými právnymi predpismi SR."
1. Môžem z dôvodu nedodržania sľúbeného termínu dodávky odstúpiť od kúpnej zmluvy?
2. Aká je zákonná lehota na vrátenie peňazí pri odstúpení od kúpnej zmluvy? (V obchodných podmienkach to nemajú.)
KoxXxo
20.11.10,06:00
Vydrž, nerob unáhlené závery.
Llívia
21.11.10,00:02
Vydrž, nerob unáhlené závery.
Neviem, čo myslíš tým "robiť unáhlené závery". Peniaze som poslala na druhý deň po tom, čo mi e-shop poslal zálohovú faktúru. Tovar dodaný nebude, tak nevidím dôvod, prečo by im vrátenie mojich peňazí malo trvať dva týždne - MOŽNO, čo znamená, že to môže trvať aj dlhšie. V pondelok by som tam chcela zavolať, ale potrebujem sa oprieť o nejaký zákon, §, aby som im vedela dať argument, prečo mi majú vrátiť peniaze skôr (v prípade, že tá dvoj- a viactýždňová lehota, ktorú si určili, je v rozpore s nejakým predpisom).
ivantt
21.11.10,05:13
Ja som si objednal zimne pneumatiky a do 4 dni som ich mal doma. Len som neplatil vopred, ved nebudem platit popredu za nieco co nemam. tých par percent mi nestoji za natahovacky a lprípadné dalsie výdavky.
oriesok
21.11.10,09:45
Lívia,ja by som im aj písomne, e-mailom poslala ,že objednávku ruším z dôvodu nedodržania doby dodania z ich strany, čím nedodržali obchodné podmienky.Predĺženie doby dodania tovaru o dva-tri týždne z mojej strany nie je akceptovateľné.Preto Vás žiadam okamžite, obratom zaslať vopred zaplatenú sumu....€, ktorú požadujem zaslať na môj účet( napíš číslo účtu) bez zbytočného odkladu.
Nezabudni si nastaviť odoslanie tak, aby Ti došlo obratom potvrdenie otvorenia e,mailom.
Toto je všetko pre Teba plusom pri prípadnom ďalšom spore.Musí byť aj písomé zrušenie, nielen cez telefón, to poprú kedykoľvek.A tiež si vytlač e-mail aj pre seba.
misoft
21.11.10,13:06
Llívia:
Predaj cez internet: http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=10

Tam máš vysvetlené všetky podmienky internetového predaja (i vrátenie peňazí).
Llívia
21.11.10,20:52
Vrátenie peňazí je tam len pri vrátení tovaru, ale nie pri zrušení objednávky, kedy ešte k dodaniu tovaru nedošlo.
Edit: Pri vrátení tovaru jevlehota na vrátenie peňazí 15 dní. Zrejme z tohto vychádzal aj "môj" shop, lebo dnes mi potvrdili , že mi do 15 dní peniaze vrátia.
deane7
02.12.10,11:45
Predvčerom večer som si objednal gumy z internetového obchodu z Popradu a dnes o 13:00 už na nich jazdím.
Gapo
07.12.10,14:07
Vo štvrtok som si objednal v Košiciach od Prezu...sk pneu+disky, žiadna platba vopred, dnes mi ich priviezli, zajtra montujem. Šikovní sú tí východniari.:D