zk24
12.11.10,14:15
Kuchárky, kuchári...

prosím, čo si myslíte o nasledujúcej plynovej varnej doske?

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/40150323

Nenarážam na dizajn (to je subjektívne), ani značku (Je to len príklad), čo si však myslíte o praktičnosti takto rozmiestnenych horákov? Ja moc nevarím, takze si nechám poradiť od skúsenejších žien (raz určite budem musiet varit viac :D ). Použili ste niekedy vsetky styri horaky naraz? Natahujete sa bezne ponad hrnce na zadne horaky?

Je prakticke mat vpredu tuto dosku a za nou prazdne miesto, alebo je lepsie mat prazdne miesto vpredu a takuto varnu dosku vzadu?

Privitam akekolvek kritiky:)

Dakujem.
Marína
12.11.10,13:33
Kuchárky, kuchári...

prosím, čo si myslíte o nasledujúcej plynovej varnej doske?

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/40150323

Nenarážam na dizajn (to je subjektívne), ani značku (Je to len príklad), čo si však myslíte o praktičnosti takto rozmiestnenych horákov? Ja moc nevarím, takze si nechám poradiť od skúsenejších žien (raz určite budem musiet varit viac :D ). Použili ste niekedy vsetky styri horaky naraz? Natahujete sa bezne ponad hrnce na zadne horaky?

Je prakticke mat vpredu tuto dosku a za nou prazdne miesto, alebo je lepsie mat prazdne miesto vpredu a takuto varnu dosku vzadu?

Privitam akekolvek kritiky:)

Dakujem.
Zuzka, môj názor, zbytočne na šírku uberá z pracovnej plochy. Na druhej strane však sa za ňu dá umiestniť tzv. malé pódium, kde môžeš mať umiestnené kadečo potrebné pri varení. Čo sa týka odsávania pár, je určite výhodnejšie ju mať umiestnenú vzadu, zas je nepraktické mať pred ňou prázdne miesto.
Áno, použila som, a nie raz, všetky štyri horáky naraz a do hrncov položených na zadných horákoch sa nenaťahujem, pravidlo určite nielen pre mňa je, malé hrnce vpredu, veľké vzadu.
Aj keď veľmi nechceš počuť o dizajne, nedá mi;), osobne sa mi veľmi nepáči, tiež by mi chýbal jeden horák.
Dáša_
12.11.10,13:42
no ja už dávno rozprávam, že ja by som potrebovala minimálne 5 horákov. Tri by bolo pre mňa žalostne málo a občas (hlavne ke´d pozveme nejaké návštevy na obed a ja chcem, aby bolo všetko teplé a načas) by som potrebovala fakt aspoň 5
danushka
12.11.10,13:49
Klasický rozmer varnej platne mi občas nestačí, hlavne cez víkend, keď sa viacej varí a papá a napríklad na Vianoce sa varí hyperkapustnica, tak mám čo robiť, aby som sa s tými hrncami pomestila na šporáku.

Pri mojich večne hladných deťoch by sa veru aj šesťplatnička vyťažila:).

Myslím Zuzka, že takýto druh trojplatničky využívajú skôr západnejšie gazdinky, predsa len na Slovensku žienky doma varili, varia a variť budú - nestravujeme sa tak často po reštauráciách.
K takémuto dizajnu asi treba trošku väčší priestor, klasická paneláková kuchynka slovenská by dostala po nose v priestore.
zk24
12.11.10,13:59
Ste super :)
Halli
12.11.10,14:04
Ani mne sa nepáčia, už len to, že mriežky horákov sú malé a vystrčné a bala by som sa , že sa mi hrniec zošmikne a ani nehovorím o tom , že sú tak blízko seba.

Ten priestor, keď už...tak radšej vpredu, lebo aj potrebuješ pomiešať, pridať niečo do hrnca, je lepšie ho mať bližšie ako sa načahovať.;)
zk24
12.11.10,14:13
A co si myslite o tom skle pod horakmi? Je lepsie sklo alebo nerez (respektive co to je) ?

Dajme tomu teda ze tie horaky budu min.styri, klasicky rozmiestnene, nebude to 80-tka sirka ale klasicka 60-tka, ale podklad by bol sklo alebo nerez. S cistenim skla som celkom spokojna (teraz mam elektricku sklovarnu dosku) a ked nieco vykypi (u mna dost casto :D ), tak sa to jednoducho cisti.

Ako sa vsak cisti ten nerez? Nedoskriabe sa to lahsie?
danushka
12.11.10,14:15
Ani mne sa nepáčia, už len to, že mriežky horákov sú malé a vystrčné a bala by som sa , že sa mi hrniec zošmikne a ani nehovorím o tom , že sú tak blízko seba.

Ten priestor, keď už...tak radšej vpredu, lebo aj potrebuješ pomiešať, pridať niečo do hrnca, je lepšie ho mať bližšie ako sa načahovať.;)

A ver tomu Slavuš, že keď sú tak blízko seba, tak sa just šmykne.

A keď sa fest a často šmykne, potom môže byť tesno aj v celom baráku a tu veru taká trojplatnička nepostačí :D:D:D.
danushka
12.11.10,14:29
A co si myslite o tom skle pod horakmi? Je lepsie sklo alebo nerez (respektive co to je) ?

Dajme tomu teda ze tie horaky budu min.styri, klasicky rozmiestnene, nebude to 80-tka sirka ale klasicka 60-tka, ale podklad by bol sklo alebo nerez. S cistenim skla som celkom spokojna (teraz mam elektricku sklovarnu dosku) a ked nieco vykypi (u mna dost casto :D ), tak sa to jednoducho cisti.

Ako sa vsak cisti ten nerez? Nedoskriabe sa to lahsie?

Však na ten nerez nebudeš čistiť s ryžákom, či drátenkou, ale s tekutým práškom, tak ako klasické smaltované šporáky.

Momentálne používam tmavohnedý šporák a už sa teším na nový nerezový, lebo na tom hnedom vidno každú kvapku a kto má mať na to nervy, stále to glancovať.
Len mi nepovedzte baby, že aj na nerezovom tak všetko vidno...
zk24
12.11.10,14:32
Však na ten nerez nebudeš čistiť s ryžákom, či drátenkou, ale s tekutým práškom, tak ako klasické smaltované šporáky.

Momentálne používam tmavohnedý šporák a už sa teším na nový nerezový, lebo na tom hnedom vidno každú kvapku a kto má mať na to nervy, stále to glancovať.
Len mi nepovedzte baby, že aj na nerezovom tak všetko vidno...

Jasne ze nie ryžákom, ani drátenkou, ale aj tak mám z nerezu pocit ze sa doskriabe... nie tak, ze by tam ostali nejaky ryhy, ale je na nom casom vidno proste ... no neviem to popisat, mam aj nerezove hrnce a umyvam ich obycajnou hubkou a aj tak su uz neni take "hladke" ako ked boli nove...

Sklovarna doska sa cisti dobre. nemam s nou problem, stale je ako nova, ale rada si necham poradit... nemam skusenosti s nerezovym sporakom
Marína
12.11.10,16:04
Zuzka, ja mám nerezový, trochu poškriabaný je na jednom mieste od hubky, čistila som tou drsnejšou stranou a tekutým práškom. Ten na nerez sa nemôže používať, ostanú drobné rýhy. Dobre sa čistí mikrovláknovou handričkou. Ak niečo zaschne, stačí, ak naleješ trochu horúcej vody, odmäkne to a zotrieš. Tiež občas použijem penu v spreji, ktorou sa čistí rúra od mastnoty.
Ak bude potrebná výmena varnej dosky, určite sa rozhodnem pre sklo. Keď sme my kupovali, ešte vtedy plynové so sklom neboli.

Však na ten nerez nebudeš čistiť s ryžákom, či drátenkou, ale s tekutým práškom, tak ako klasické smaltované šporáky.
.
.
.


Danuška, tekutým práškom sa nedá, .... no, vlastne dá ale ním sa nerez poškriabe.
arizona
12.11.10,17:57
...

Momentálne používam tmavohnedý šporák a už sa teším na nový nerezový, lebo na tom hnedom vidno každú kvapku a kto má mať na to nervy, stále to glancovať.
Len mi nepovedzte baby, že aj na nerezovom tak všetko vidno...
danushka,ja ťa sklamem :mee:
Mám asi 5 r. kuchyňu, tiež som chcela všetko krásne nerezové...Ale som sklamaná. Už nikdy v živote by som nechcela nerezové spotrebiče do kuchyne!!! To je na parádu, nie na časté používanie.
Aj keď kupujem všeliaké fajnové vecičky na čistenie,dávam pozor pri čistení,vždy sa nájdu nejaké čmuhy, drobné škrabace, či iné neidentifikovateľné fľaky.
Predtým som mala klasický biely sporák,bol krásny,ako nový aj po 20tich rokoch.
danushka
12.11.10,18:14
Pánečku... a my sme ten nerezák už kúpili do novej kuchyne...

S tým bielym sporákom máš pravdu. Keď som mala dávno pradávno biely, vždy bol čistý.
Asi je fakt najlepšia voľba keramická platňa s horakmi, no čo už, s týmto nerezákom plánujem dožiť.
Halli
12.11.10,18:19
Pánečku... a my sme ten nerezák už kúpili do novej kuchyne...

S tým bielym sporákom máš pravdu. Keď som mala dávno pradávno biely, vždy bol čistý.
Asi je fakt najlepšia voľba keramická platňa s horakmi, no čo už, s týmto nerezákom plánujem dožiť.

Dani, prajem ti nech ho drhneš aspoň 50 rokov ;):D
danushka
12.11.10,18:21
Dani, prajem ti nech ho drhneš aspoň 50 rokov ;):D
Slávka moja, v 90tke sa nechám obskakovať a budem všetkým liezť na nervy a dirigovať to.
Ja im to teda nedarujem, tým mojim pubertiakom, čo mi teraz robia :D.
Ku šporáku sa priblížim leda ak s naberačkou, nie s mikrohandričkou;).
Heni
12.11.10,18:25
ja mám takúto, plyn na sklokeramike...
nedám na ňu dopustiť... ked mi niečo kvapne, vyšplechne - frcnem rozprašovací cilit (taký ako na okná) - pretriem a je to!
ani čmuhy, ani kvapkance.
ten cilit zaberá.
Halli
12.11.10,18:28
ja mám takúto, plyn na sklokeramike...
nedám na ňu dopustiť... ked mi niečo kvapne, vyšplechne - frcnem rozprašovací cilit (taký ako na okná) - pretriem a je to!
ani čmuhy, ani kvapkance.
ten cilit zaberá.


Heník, na tej by sa mi ani variť nechcelo, taká je pekná :D
Heni
12.11.10,18:29
Slavik, je, lebo cilit :D
Halli
12.11.10,18:32
:D ja by som povedala, že Henicilit
danushka
12.11.10,18:35
Sem-tam dievčatá zapojte do toho čistenia aj Heniaka s Halliakom, danushko sa doma zapája :D
Heni
12.11.10,18:36
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
danushka toho danushka ti asik budeme troshka závidieť ;) :D
Halli
12.11.10,18:37
:D.D nemboj Halliak funguje lepšie ako Cilit
danushka
12.11.10,18:43
Heni, aj ja si ho občas závidím :D

To Slavuš - keď funguje Halliak lepšie ako Cilit, to je super, stále vravím, že tí naši slovenskí, sú báječní :)
zk24
12.11.10,20:18
Dámy, veľmi pekne vám ďakujem. Takže ostanem verná sklu, a min.4 horáky aby boli :) Prvé roky na ne budem asi len rychlovarnú konvicu pokladať, ale keď sa naučím nepripáliť čaj, vrhnem sa aj na niečo, čo sa je :)

Krásny víkend všetkým...
Marína
12.11.10,20:26
Neboj Zuzka, my ťa okrem čaju ešte aj praženicu naučíme.:D
Pekný víkend si uži aj ty.:)
Heni
13.11.10,17:58
Dámy, veľmi pekne vám ďakujem. Takže ostanem verná sklu, a min.4 horáky aby boli :) Prvé roky na ne budem asi len rychlovarnú konvicu pokladať, ale keď sa naučím nepripáliť čaj, vrhnem sa aj na niečo, čo sa je :)

Krásny víkend všetkým...

nieeeee, nieeeeee, rýchlovarnú konvicu tam nepokladaaaaaj... ;)
zk24
13.11.10,18:02
:---
Halli
13.11.10,20:49
nieeeee, nieeeeee, rýchlovarnú konvicu tam nepokladaaaaaj... ;)


Heni ty si sa už naľakala, že to Zuzka myslí vážne , hehe...
...a ja som priznám sa tomu vobec na prvý krát neporozumela :D
až na druhy...:D