Travis31
12.11.10,20:16
Zdravim,
Mam jeden problem ktory riesim uz asi tyzden a neviem co s tym, rozhodol som sa sem napisat, snad mi pomozete.
Prepojil som si doma PC s TV (LCD - SAMSUNG trieda B), mal by to byt s-video kabel, a na jeho konci je koncovka Scart ktora je zapojena do TV, ten Scart je tam preto, lebo odtial ide este jeden kabel na zvuk.
Kabel mam zapojeny do grafickej karty (GeForce 6600 GT)
Vsetko som ponastavoval a ostal mi ciernobiely obraz :( , skusal som vselijake nastavenia ale stale tam neviem nahodit farby :(, kabel by nemal byt poskodeny, je skoro novy.
Mam nastaveny "klon" a rozslisenie 1024 na 768 a 60HZ, toto nastavenie podporuje aj TV. Dalej mam nastavene farby a to 32 bit a format TV "PAL".
V nastaveniach nvidia som bol asi 100x a stale nechapem co tam mam zle :(
Pri nastavovani cez "nvidia" mam moznost si vybrat s 3 druhov konektorov , ktore pouzivam na pripojenie PC. 1 S-video , 2 Kompozitny ten vyzera skoro ako s-video az nato ze tam nema okruhle zakoncenie ale trci z toho akokeby taka tycka 3 komponentny tam mi to ukazuje tri kable takze to asi nebude ono. Dalej po potvrdeni mi vypise aky typ signalu ma TV. Je tam PAL-D a PAL-K1 skusal som oba, pretoze neviem aky mam :( da sa to inak nejako zistit ?, momentalne mam nastaveny PAD-D. Potom je tam ako chcem mat prepojene obrazovaky, dam klon , dokoncit ale stale nic :(
A ak si dam nastavnia na ploche "nastavnia obrazovky" mam tam ukazane 2 monitory. prvy je klasicky spojeny s pc tam mam napisane Plug and Play a druhy, tam kde je si myslim TV mam "Default monitor na Nvdia GeForce 6600 GT".
Este posledna vec ktora by mohla pomoct pri poradeni je ze v nastaveniach "Nvidia nastavenia" mam v polozke Video/Upravit nastavenie farieb videa/ 2 moznosti farieb ktore mozem zvoli a to " S nastaveniami prehravaca videozaznamov" alebo druhe "S nastaveniami nvidia" mam zaskrtnuty ten druhy.
Asi trosku vela informacii, ale musel som to takto rozpisat a napisal som radsej vsetko co ma napadlo. Ponachadzal som nejake veci aj tu aj inde s podobnym problem ale skusal som no neslo :(,
Dufam ze mi poradite, za kazdu radu dakujem.