doktor23
12.11.10,22:55
Zdravím, skončila mi viazanosť a z ponuky pomarančového operátora si chcem vybrať nejaký vhodný telefón. Chcel by som, aby to bolo niečo, čo naozaj plne využijem - net, synchronizácia, navigácia, všetko, čo potrebujem aj vo firme. (nechcem prejsť inam, som spokojný, aj keď paušál, ktorý budem mať, si ešte upresním)

Môj výber sa zúžil na 3 kúsky:
iPhone 4
HTC Desire (prípadne aj HD)
Samsung Galaxy S

Čo by ste mi poradil, prípadne aké sú Vaše skúsenosti ...

Ďakujem
marko182
12.11.10,22:11
Osobnu skusenost nemam, takze to, co napisem, treba brat ako informaciu z druhej ruky. Su to skusenosti od mojho znameho, ktory pracuje s telefonmi.

Ked mal iPhone 4, tak si ho zamiloval a povedal, ze az na par drobnosti mu nic nechyba. Vyskusal mnoho inych telefonov, ale z nicoho nebol tak nadseny ako z iPhone 4. Az kym nevyskusal HTC Desire. Povedal, ze v tom case to bol jediny telefon, ktory bol schopny porazit iPhone. Neskor vysiel Samsung Galaxy S a ten bol podla neho porovnatelny, ak nie lepsi ako HTC Desire.
K HTC Desire HD... Co som zatial od neho pocul, bolo, ze je o poznanie vacsi, mozno az moc. Ale zase ma vraj ovela kvalitnejsi display ako povodny Desire.

Dufam, ze to aspon nejako pomoze.

Ja osobne nemam rad touchscreen, takze ja by som si nevybral ani jeden. Ale ak by som si mal vybrat z tychto 4 telefonov, tak HTC Desire. Ale zase iba moj subjektivny pohlad :)
Flinstone
12.11.10,22:24
mam uz roky HTC TyTN a som s nim spokojny, takze by som sa asi vrhol po osvedcenej znacke
Fero11
13.11.10,03:29
Telefon ma sluzit na telefonovanie, tak nech si vyberie taky telefon s ktorym moze telefonovat
Ale je vidiet, ze ludia su stale bl*y a nevahaju prispievat v nehoraznych sumach na charitu zvanu ORANGE
Charita je to len z pohladu zakaznika, davas im strasne vela penazi a takmer nic za to nedostanes.
arizona
13.11.10,06:33
Ja by som brala iPhone.
Nedávno som ho mala možnosť vyskúšať a zamilovala som si ho na prvý dotyk.
Páčil sa ni dizajn,ale uchvátila ma blesková reakcia po stlačení tlačidiel a možnosť rýchleho prístupu k mnohým ikonám zo zákl. menu.
rickman
13.11.10,06:53
Ja by som bral Nokiu s navigaciou zadarmo :D. Ale z tychto urcite iPhone, nech ludia vidia, ze kracas s dobou :).
doktor23
13.11.10,07:11
Ja by som bral Nokiu s navigaciou zadarmo :D. Ale z tychto urcite iPhone, nech ludia vidia, ze kracas s dobou :).

nejde mi o to, kráčať s dobou, potrebujem naozaj kvalitný mobil, ktorý zvláda aj kancelárske funkcie. Aby som mal synchdonizáciu termínov s termínmi vo firme a pod.

Čo a týka tých platieb, mám paušál deň (90 % mojich známych má Orange a z 95 % volám medzi 8,00 a 18,00) + nejaký ten Orange world + nejaké minúty do iných sietí.
Videl som O2 ponuku pre firmy, ale tak by som platil 55 EUR, teraz platím menej
Xanti
13.11.10,07:40
....90 % mojich známych má Orange a z 95 % volám medzi 8,00 a 18,00) + nejaký ten Orange world + nejaké minúty do iných sietí.
Videl som O2 ponuku pre firmy, ale tak by som platil 55 EUR, teraz platím menej
O rok,
ups 50% z mojich 90% preniesli číslo a tak moje účty značne lietajú nad 55 eur. :D
xxxpower2
13.11.10,10:03
S vlastnej skusenosti ti urcite odporucam iPhone.Osobne vlastnim 3g a ziaden HTC ci novy Samsung z Androidom sa nechyta.
Ono to neni iba o tom aky je tam cpu a neviem co.Ale hlavne o tom aky ten mobil je.A iPhone je neskutocne intuitativny a mas tam to co naozaj vyuzijes a nie hluposti pre technokratov.Je neskutocne jednoduchy a celkova podpora zo strany Apple je na takej urovni,ze kym sa nan dotiahne daky iny vyrobca,tak lety na Mars uz budu na kazdodennom poriadku:ˇ)
Ak sa chces opytat na nieco konkretne,tak kludne...
rickman
13.11.10,10:07
... a ak s ním budeš mať problém, tak potom prídeš na to, že to až také úžasné nie je, pretože apple servisáci sú zakomplexovaní geekovia :). a o micro sim buzerácii ani nehovorím :).
xxxpower2
13.11.10,10:13
rickman:tvoj prispevok je absolutne zavadzajuci a evidentne nevies o com pises...ale to je jedno
rickman
13.11.10,13:06
rickman:tvoj prispevok je absolutne zavadzajuci a evidentne nevies o com pises...ale to je jedno

hlavne ze mam druhy iphone a mac na ociach a pod prstami dennodenne. ale neviem o com pisem a moj prispevok je asbolutne ale vazne absolutne zavadzajuci :). co si ty nejaky apple predajca? alebo len dobre zmanipulovana ovca? :D
xxxpower2
13.11.10,13:54
OT:
Nie akurat sam vlastnim iPhone a v mojom okoli mam kopec znamych a kamaratov s iPhonom ci macom a bez problemov-reklamacie riesene kus za kus,respektive oprava....to ze sa ty nevies k niecomu spravat v ramci zarucnych podmienok je tvoja smola....A absolutne nechapem preco ma nazyvas zmanipulovana ovca...nevies nic rozumne napisat,tak sa branis takto....je to slovnik slabochov a je mi ta vazne luto
rickman
13.11.10,14:16
to ze sa ty nevies k niecomu spravat v ramci zarucnych podmienok je tvoja smola

Bolo to o tom, ze nedokazali vymenit suciastku vo vnutri, pretoze bol poskriabany kryt (jeden 7mm dlhy skrabancek).
xxxpower2
13.11.10,15:21
No a?Vsak pokial si nesuhlasil s vyjadrenim servisu tak si sa mal ozvat...co s tym ma iPhone?Len preto,ze ty si si nedokazal obhajit svoje prava?A vies,ze servis co opravuje iPhony opravuje aj ine telefony?
http://www.ppi-etc.sk/
Tak o com tu potom pises?A servis nemohol do isteho casu zasahovat do iPhonov.Myslim,ze mozu az po roku zaruky...kedze Apple dava zaruku 1 rok....
Tolko od novacika....

rickman:preco stale menis svoje prispevky?
rickman
13.11.10,16:05
nehnevaj sa, nie je to tak, ale už nemám chuť ti protirečiť..
doktor23
13.11.10,18:18
prosím, vráťte sa k téme
doktor23
17.11.10,09:46
nikto nič viac nemá?
doktor23
06.12.10,22:13
posúvam
pivko
07.12.10,04:20
Ja som zobral volania svojim 200min + sony ericsson xperia x10 mini pro , telefón používam na telefonovanie , nie na zábavu tak že s televízor Samsung Galaxy S mi vo crecku nechýba.
medvedik21
12.02.11,20:26
Telefon ma sluzit na telefonovanie, tak nech si vyberie taky telefon s ktorym moze telefonovat
Ale je vidiet, ze ludia su stale bl*y a nevahaju prispievat v nehoraznych sumach na charitu zvanu ORANGE
Charita je to len z pohladu zakaznika, davas im strasne vela penazi a takmer nic za to nedostanes.

Musim s tebou nesuhlasit, telefon uz davno nesluzi iba na telefonovanie ale aj na internet, fotenie, video, hry, pocuvanie hudby, sledovanie filmov .... a stale sa to rozsiruje. A druha vec je ze sam si rozhodnes kolko budes platit, alebo ti pausal vybera niekto iny a ty to potom platis?
Fero11
13.02.11,07:36
Musim s tebou nesuhlasit, telefon uz davno nesluzi iba na telefonovanie ale aj na internet, fotenie, video, hry, pocuvanie hudby, sledovanie filmov .... a stale sa to rozsiruje. A druha vec je ze sam si rozhodnes kolko budes platit, alebo ti pausal vybera niekto iny a ty to potom platis?
Telefon ma sluzit na telefonovanie !!!
Na internet sluzi pocitac
Na fotenie sluzi fotoaparat
Na video sluzi videokamera
Na hry sluzi pocitac (a ine male nintenda)
Na pocuvanie hudby sluzi radio/magnetofon, cd prehravac, volkman
Na sledovanie filmov sluzi televizor

Staci ??
Toto vsetko co si napisal, tak pouzivaju hlavne mlady ludia nasilu, aby boli "IN" postupom casu sa stavaju na tychto veciach zavisly a je potrebne ich liecit (je to velmi podobne ako automaty)

Ja mam mobil aj s kamerou aj s fotakom (lebo iny sa uz nada kupit) ale v zivote som nim nic neodfotil ani nenahral ziadne video
medvedik21
13.02.11,07:53
Telefon ma sluzit na telefonovanie !!!
Na internet sluzi pocitac
Na fotenie sluzi fotoaparat
Na video sluzi videokamera
Na hry sluzi pocitac (a ine male nintenda)
Na pocuvanie hudby sluzi radio/magnetofon, cd prehravac, volkman
Na sledovanie filmov sluzi televizor

Staci ??
Toto vsetko co si napisal, tak pouzivaju hlavne mlady ludia nasilu, aby boli "IN" postupom casu sa stavaju na tychto veciach zavisly a je potrebne ich liecit (je to velmi podobne ako automaty)

Ja mam mobil aj s kamerou aj s fotakom (lebo iny sa uz nada kupit) ale v
zivote som nim nic neodfotil ani nenahral ziadne video

Vymenoval si 6 zariadeni ktore sa daju nahradit jednym ;) Ja mam napriklad iPhone a vyuzivam vsetko co som vymenovala (zabudla som spomenut navigaciu:---)
Internet pozeram na iPhone - setrim energiu
Hudbu pocuvam na iPhone - usetrila som za novy mp3 prehravac
Video, TV sledujem na iPhone - zase setrim energiu, zabavim sa kym cakam u lekara alebo cestujem.
Knihy citam cez iPhone - setrim papier na knihy, cize aj zivotne prostredie
Fotim cez iPhone- usetrila som za fotak, a nemusim ho so sebou vsade trepat
Video si natocim cez iPhone - naco mi je videokamera, ked si takto natocim video s rozlisenim 720p (polo HD)
Hry si zahram cez iPhone- zasa som usetrila na Nintende ci inej konzole a nemusim to so sebou trepat
No a ked hladam nejaku adresu v BA, alebo aj inde tak mi perfektne posluzi navigacia v iPhone.
Vsetky tieto funkcie zvlada plnohodnotne a ja som rada ze nemusim mat 6-7 zariadeni ale mam len jedno :D
arizona
13.02.11,08:00
Telefon ma sluzit na telefonovanie !!!
Na internet sluzi pocitac
Na fotenie sluzi fotoaparat
Na video sluzi videokamera
Na hry sluzi pocitac (a ine male nintenda)
Na pocuvanie hudby sluzi radio/magnetofon, cd prehravac, volkman
Na sledovanie filmov sluzi televizor

Celkom s tebou nesuhlasim ;)
Vela krat sa moze ocitnut clovek v situacii,ze nema so sebou vsetky tie "paksamenty" so sebou takze telefon,ktory je zvacsa vzdy po ruke moze nahradit fotak,kameru,ci PC...
Len tak narychlo :
- v cakarni u lekara
- pri cestovani

a pod.

Alebo sa moze ocitnut v neprijemne situacii,napr. nejaka dopravna nehoda, kde sa aj fotakom daju zdokumentovat dolezite veci....
Samozrejme, ze telefon je hlavne na telefonovanie..
Vsetko to prislusenstvo je iba doplnok, ktory sice nenahradi plnohodnotne vsetky tie ostatne ,ale obcas vedia vyborne posluzit ;):)




Staci ??
Toto vsetko co si napisal, tak pouzivaju hlavne mlady ludia nasilu, aby boli "IN" postupom casu sa stavaju na tychto veciach zavisly a je potrebne ich liecit (je to velmi podobne ako automaty)

Ja mam mobil aj s kamerou aj s fotakom (lebo iny sa uz nada kupit) ale v zivote som nim nic neodfotil ani nenahral ziadne video
Mam 88 rocnu tetu,ktora sa bez telefonu vo vacku "fertuchy" nepohne ani na krok :D
Takze nie kazdy,kto si bez mob.telefonu nedokaze predstavit ani krok musi byt silou mocou IN. Aj pre starych ludi sa uz coraz viac stava dolezitou pomockou...;) Aspon maju istitu, ze si vzdy mozu zavolat pomoc.
KoxXxo
13.02.11,08:10
medvedik21
13.02.11,08:27
Asi takto:
http://www.youtube.com/watch?v=AB5kODeekSs

No to je aj vec nazoru, suhlasim ze ludia co sa nevedia ovladnut si dokazu vybudovat zavislost, no niektore veci v tom videu boli dost prehnane.
Ja vyuzivam prakticku stranku iPhonu ked nieco potrebujem a niesom na nom nonstop. Takze vsetko s mierou a zdravo ;)
Fero11
13.02.11,08:39
Myslim ze tu bola rec o telefone a nie o multimedialnom mini zariadeni (tkz PC do vrecka). Ja viem, ze som konzervativny, ale nemam rad liberalov, ktory musia mat take zariadenie ako jeho kamarat, sused, znamy, spoluziak ..... len kvoli dobremu pocitu "ze mam to aj ja"
Navigaciu ??
Vies ako vyuzivaju ludia navigaciu ? Ked idu s prace/skoly domov, tak sa pozera ci to funguje.
Nehovorim, ze v niektorych pripadoch to je fakt potrebne, ale da sa povedat, ze 90% ludi to nevyuzije vobec.
Pozerat filmi na 3,5" display to sa mi zda bizardne, alebo dokonca citat knihy, hmmm .....
Ja viem je to vsestranne zariadenie, ale je to odrb na ludi od operatorov ako z nich vytiahnut co najviac prachov.
Vrat sa 20 rokov do zadu, vtedy mali mobili len bussiness mani a jak sa nam fajne zilo a dneska sa ludia stazuju, ze nema Full HD, ale len HD ready
medvedik21
13.02.11,08:58
Myslim ze tu bola rec o telefone a nie o multimedialnom mini zariadeni (tkz PC do vrecka). Ja viem, ze som konzervativny, ale nemam rad liberalov, ktory musia mat take zariadenie ako jeho kamarat, sused, znamy, spoluziak ..... len kvoli dobremu pocitu "ze mam to aj ja"
Navigaciu ??
Vies ako vyuzivaju ludia navigaciu ? Ked idu s prace/skoly domov, tak sa pozera ci to funguje.
Nehovorim, ze v niektorych pripadoch to je fakt potrebne, ale da sa povedat, ze 90% ludi to nevyuzije vobec.
Pozerat filmi na 3,5" display to sa mi zda bizardne, alebo dokonca citat knihy, hmmm .....
Ja viem je to vsestranne zariadenie, ale je to odrb na ludi od operatorov ako z nich vytiahnut co najviac prachov.
Vrat sa 20 rokov do zadu, vtedy mali mobili len bussiness mani a jak sa nam
fajne zilo a dneska sa ludia stazuju, ze nema Full HD, ale len HD ready
Ja ti to neberiem :) Tiez sa mi zda smiesne ked si niekto kupi telefon len kvoli image, no ked clovek vie ako vyuzit dobre stranky takehoto zariadenia tak je to uzitocna vecicka :--- Filmy je jasne ze doma pozeram v TV, ale na cestach je to fajn :rolleyes: a tie knihy uvediem priklad momentalne citam seriu 23 knih "Mec pravdy". Neviem si predstavit co by som sa navlacila keby som kupila papierove domov a kolko papiera by sa tym spotrebovalo, cize podla mna je to ekologickejsie :)
Fero11
13.02.11,13:00
No vidis, tak sme sa nejak dohodli a nasli kompromis :)
KEJKA
17.12.11,10:39
prosím Vás ORANGE predáva iPhone 4 32G, momentálne nie je na sklade.
predáva taký iPhone aj iný operátor? nejako sa v tom nevyznám a nenašla som - napr. v O2.
Som naštvaná, lebo od 31.10. mám objednávku u pomaranča, a nevybavil ma - načo ponúka niečo, čo vraj jeho dodávateľ ani nepotvrdil?
KEJKA
17.12.11,21:52
posúvam...............
alla66
17.12.11,22:33
KEJKA
18.12.11,11:31
Ďakujem, ale to je vlastne T-Mobile, musela by som prejsť k nim, čo nechcem.
Ale zamyslela som sa - porozmýšľam.
Iné ponuky, možnosti?
Vidím, že je aj na ALZA.cz, ale tá cena??