gucci555
13.11.10,02:59
Ahojte všetci,prosím poradte mi chcem otvoriť ručnú autoumývareň no neviem ako začať hlavne čo sa týka odpadu,či môžem umývať hocikde,či aj na svojom pozemku v garáži.Na slovensku je veľa takýchto umývarní čo nemajú ani ropné filtre,a v pohode fungujú,ak mate niekto skúsenosť napíšte mi.Motory nemám v pláne umývať,zameranie len na karosériu,leštenie,ochrana,a tepovanie interiéru.Ďakujem za vaše rady.
arizona
13.11.10,08:13
Jan3
12.05.11,11:32
Dobry den,
tiez by som chcel vediet nejake podrobnejsie info ohladom rozbehnutia rucnej autoumyvarne. Tu na stranke som presiel asi vsetky odkazy, no viacmenej ma vsetky presmerovali na tie iste odkazy. Ale chcel by som odniekoho nieco blizsie, niekto kto uz zacal v tomto smere podnikat. Nejake dobre rady comu sa vyhnut a co by urobil teraz inak. Naco nazaciatku zabudol a pod.
Dakujem.
gucci555
12.05.11,22:32
Pokúšal som sa o otvorenie ale nechal som to tak.Skôr ma zaujalo voskovanie a renovácia laku.Odradilo ma veľa vecí ktoré musia vyhovovať úradom.Potrebuješ priestory,obklad po stenách prevádzky,až po dlažbu na zem,(obhliadka životného)najväčší problém je odpad.Odlučovač ropných látok,čističku(niečo ako:čov REBEKA) ktorá musí stíhať prečistit veľké množstvo vody,voda musí byť po prečistení čistá a bez škodlivín.Elektrifikácia celej miestnosti IP 65, a samozrejme prívod vody.Pri tvorbe ceny za umytie počítaj aj z tím koľko je v tvojom okolí benzínových púmp z kefami,alebo automat ruč.umytím kde je cena naozaj smiešna,ale samozrejme nedá sa to porovnať,ako keď autá umýva človek.A práve v tom je háčik,že tých čo majú kde umyjú si auto doma,a tí ostatní najlacnejšie niekde na pumpe.Ale neber to ako odradenie,je to len moja skúsenosť okolo ručnej autoumývarne.Ak máš na to vhodné priestory,dobré kontakty a chuť,tak do toho!Držím palce