Marecku
13.11.10,13:24
Potrebujem poradit, pracujem pre jednu agenturu ktora mi zohnala zamestnanie.
Odpracoval som tam dva tyzdne a teraz som na pn uz tyzden a budem este buduci tyzden, mozem dat vypoved teda bez uvedenia dovodu hned ako mi skonci pn? a mam ju dat agenture alebo firme kde ma agentura dala kde vykonavam pracu? Mam este dake veci ako plast, cipovu kartu mam si od zamestnavatela pytat pri odovzdavani pisomne ze som to odovzdal? pretoze v zmluve je napisane v pripade neodovzdania alebo stratenia platim plnu hodnotu tychto veci aby potom nepovedaly ze som nic nevratil.
profesional
13.11.10,12:33
Tvoj vztah je voci agenture. Ta ta bodyleasuje. Takze pracovny pomer je medzi tebou a agenturou. Cize skoncenie pracovneho pomeru musis doruicit agenture.
Staci ak im to co mas posles postou doporucene ak to nie je prilis velke.
Marecku
13.11.10,13:35
Tie veci vlastne ktore mam teda ta cipova, plast atd. mi daly na tej firme kde pracujem nie agentura a ty si uvedeny aj vzmluve. Agentura ma sprostredkovava tejto firme, cize asi by som to mal odovzdat tam kde som to dostal, nie? A este sa chcem spytat ci staci ked poslem vypoved piatok ked mi skonci pn?a pondelok teda uz do prace nemusim ist
veronikasad
13.11.10,13:43
Tie veci vlastne ktore mam teda ta cipova, plast atd. mi daly na tej firme kde pracujem nie agentura a ty si uvedeny aj vzmluve. Agentura ma sprostredkovava tejto firme, cize asi by som to mal odovzdat tam kde som to dostal, nie? A este sa chcem spytat ci staci ked poslem vypoved piatok ked mi skonci pn?a pondelok teda uz do prace nemusim ist
Neposielaš výpoveď, posielaš oznámenie o skončení prac. pomeru v skúšobnej dobe. Môžeš to poslať aj počas PN-ky - s dátumom ukončenia v piatok (ukončenie prac. pomeru sa oznamuje druhej strane spravidla 3 dni vopred )
Marecku
13.11.10,14:00
cize ked pn- ku mam do 19.11. mam poslat oznamenie o skonceni pracovneho pomeru ku 19 alebo 22 ? dakujem
veronikasad
13.11.10,16:25
cize ked pn- ku mam do 19.11. mam poslat oznamenie o skonceni pracovneho pomeru ku 19 alebo 22 ? dakujem
Ak už nechceš nastúpiť do práce, pošli oznámenie o skončení pracovného pomeru k poslednému dňu trvania PN. (nie odkedy si práceschopný).
rodina1
13.11.10,18:08
Ak 19. 11. je piatok, myslím si, že ukončenie PP v skúšobnej dobe môže byť aj ku dňu 21. 11. (nedeľa).
Ak by sa na úrade práce zahlásil až od pondelka - 22. 11., za sobotu a nedeľu by si musel zaplatiť ZP.
katka50
13.11.10,18:24
Ak 19. 11. je piatok, myslím si, že ukončenie PP v skúšobnej dobe môže byť aj ku dňu 21. 11. (nedeľa).
Ak by sa na úrade práce zahlásil až od pondelka - 22. 11., za sobotu a nedeľu by si musel zaplatiť ZP.
Ale ak pôjde na úrad práce 22.11. a PP mu skončí 19.11. je v lehote 7 dní zaevidovania sa na úrade a tento ho zaeviduje od nasledujúceho dňa od ukonč. PP, to znamená, že do ZP si nemusí zaplatiť poistné.