Dantess
14.11.10,07:45
Zdravím, rád by som sa opýtal, či je nejaký zákon na to, že prevádzkovateľ web stránky musí mazať nadávky, xenofóbne a rasistické vyhlásenia z diskusií, atď.? Prípadne, či sa proti tomu dá nejako zakročiť ak niekto permanentne uráža diskutujúcich, no admini proti tomu nič nerobia. Ďakujem
pepsikova
14.11.10,07:12
..no, na verejnej stránke by mala byť nejaká kultúra..aj úroveň vyjadrovania...ale ako píšeš, ""admini proti tomu nič nerobia"", tak asi im jej jedno, ako sa tam diskutuje...
..chodievam na jednu stránku, kde to majú nejako ošetrené, jednoducho ak máš nejaké špatné slovo v príspevku, nepovolí ho odoslať, vyhodí- opravte si svoj slovník (alebo tak nejako)...
rickman
14.11.10,11:13
Zákon, na aký sa pýtaš, neexistuje. Anonymná komunikácia na internete (napr. diskusie), by sa nemala brať osobne... :)
veronikasad
14.11.10,12:38
..no, na verejnej stránke by mala byť nejaká kultúra..aj úroveň vyjadrovania...ale ako píšeš, ""admini proti tomu nič nerobia"", tak asi im jej jedno, ako sa tam diskutuje...
..chodievam na jednu stránku, kde to majú nejako ošetrené, jednoducho ak máš nejaké špatné slovo v príspevku, nepovolí ho odoslať, vyhodí- opravte si svoj slovník (alebo tak nejako)...
takého "bonzáčika" by som uvítala aj na porade
marjankaj
14.11.10,18:48
Zdravím, rád by som sa opýtal, či je nejaký zákon na to, že prevádzkovateľ web stránky musí mazať nadávky, xenofóbne a rasistické vyhlásenia z diskusií, atď.? Prípadne, či sa proti tomu dá nejako zakročiť ak niekto permanentne uráža diskutujúcich, no admini proti tomu nič nerobia. ĎakujemZákon na to nie je. Ak by bol, tak by musel existovať zoznam vulgarizmov, aby sa dalo rozhodnúť, čo vulgarizmus je a čo nie je.
Každý admin si môže stanoviť svoje pravidlá a podľa týchto postupovať.
Prípadne môžeš iniciovať prijatie takéhoto zákona aj s príslušnými sankciami.
Som zvedavý, či by sa to týkalo aj poslancov. Alebo by sa na nich vzťahovala imunita?:rolleyes:
pepsikova
14.11.10,20:18
..jasné, že imunita...už si počul debatu poslancov lajf?..
marjankaj
14.11.10,20:23
Jasné. Myslíš tú medzi Kaliňákom a Matovičom(obyčajným človekom)?
buchač
14.11.10,21:11
..no, na verejnej stránke by mala byť nejaká kultúra..aj úroveň vyjadrovania...ale ako píšeš, ""admini proti tomu nič nerobia"", tak asi im jej jedno, ako sa tam diskutuje...
..chodievam na jednu stránku, kde to majú nejako ošetrené, jednoducho ak máš nejaké špatné slovo v príspevku, nepovolí ho odoslať, vyhodí- opravte si svoj slovník (alebo tak nejako)...

Kultúra hore , kultúra dole ...

Kľudne sa budem vyjadrovať na úrovni , dokonca aj spisovne , ale popritom Ťa tak do teplých krajín pošlem ...;)

Ale slušne , kultúrne ...:D:D:D
Zitulda
14.11.10,21:23
Kultúra hore , kultúra dole ...

Kľudne sa budem vyjadrovať na úrovni , dokonca aj spisovne , ale popritom Ťa tak do teplých krajín pošlem ...;)

Ale slušne , kultúrne ...:D:D:D
Buchy...mnooo to sa dá, ale to nie každý pochopí, lebo niekomu aj medzi oči môžeš napluť a on si bude myslieť že prší:)...alebo sa mýlim?:confused:
trisestri
15.11.10,11:33
neviem či existuje u nás nejaka pravna norma,ale všeobecné často platia na forách tieto pravidla:
Zakázané je akékoľvek urážanie, osočovanie, rasistické narážky, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, vtipkovanie na tému postihnutia, sexuálnej orientácie, náboženstva alebo rasovej diskriminácie, ďalej hanobenie národa, rasy alebo etnickej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá predstavuje podnecovanie k diskriminácii, nepriateľstvu alebo násiliu, musí byť zakázaná zákonom a bude znamenať vylúčenie z fóra.
marjankaj
15.11.10,18:29
Zákon na to nie je. Ak by bol, tak by musel existovať zoznam vulgarizmov, aby sa dalo rozhodnúť, čo vulgarizmus je a čo nie je.
Každý admin si môže stanoviť svoje pravidlá a podľa týchto postupovať.
Prípadne môžeš iniciovať prijatie takéhoto zákona aj s príslušnými sankciami.
Som zvedavý, či by sa to týkalo aj poslancov. Alebo by sa na nich vzťahovala imunita?:rolleyes:

Dávate tu zábavné a ja som to myslel naozaj vážne.:eek:
Neviem, či bol niekto potrestaný podľa zákona za používanie vulgarizmov.:confused: Ak máte o tom nejaké vedomosti, tak uveďte. Možno potom si niektorí vstúpia do svedomia.
Oliwa
16.11.10,07:07
To by najskôr nejaké svedomie museli mať /poslanci/...
Stefan2005
16.11.10,07:43
Z... či je nejaký zákon na to, že prevádzkovateľ web stránky musí mazať nadávky, xenofóbne a rasistické vyhlásenia...

Zužovať zadanie témy na vulgarizmy nie je celkom šťastné - kým oplzlý slovník je prejavom kultúrnej vyspelosti a uvedomenia jednotlivca, tak xenofóbia, rasizmus a ďalšie formy prejavov neznášanlivosti už prerastajú hranice jednotlivca...

To, že ako hlboko a rýchlo sa implentujú dohovory Európskej únie do slovenského práva je už druhá vec - členské štáty mali účinne implementovať do štátneho zákonodarstva Dohovor Spojených národov o vykorenení všetkých foriem rasovej diskriminácie, v súlade s Rezolúciou (68) 30 Výboru ministrov o opatreniach proti podnecovaniu rasovej, národnostnej a náboženskej nenávisti"; v každom prípade v ustanoveniach Trestného zákona sú na to príslušné paragrafy...
trisestri
16.11.10,09:44
Zužovať zadanie témy na vulgarizmy nie je celkom šťastné - kým oplzlý slovník je prejavom kultúrnej vyspelosti a uvedomenia jednotlivca, tak xenofóbia, rasizmus a ďalšie formy prejavov neznášanlivosti už prerastajú hranice jednotlivca...

To, že ako hlboko a rýchlo sa implentujú dohovory Európskej únie do slovenského práva je už druhá vec - členské štáty mali účinne implementovať do štátneho zákonodarstva Dohovor Spojených národov o vykorenení všetkých foriem rasovej diskriminácie, v súlade s Rezolúciou (68) 30 Výboru ministrov o opatreniach proti podnecovaniu rasovej, národnostnej a náboženskej nenávisti"; v každom prípade v ustanoveniach Trestného zákona sú na to príslušné paragrafy...

Samozrejme ustanovenia trestného zákona /rasizmus,schvalovanie fašizmu, osočovanie,podnecovanie na trestný čin atd/ sa tykajú aj elektronických diskuzii,takisto ako ustanovenia iných pravných noriem,ide o to či sa to týka invidualnej zodpovednosti prispievatelov,alebo či sa to môže dotykat aj prevadzkovatela fora,mazanie príspevkov si admini riešia rôzne,podla mna je to o zameraní a orientacii fora,sloboda prejavu by sa nemala na nete priliš obmedzovat čo sa týka volných diskuzii,ak je to nevyhnutné nech zákon rieši tých čo ho chronický porušujú.Hranica medzi kritikou určitých negativných prejavov časti jednej menšiny a ponimaní prejavou rasizmu sú niekedy krehké a tiež rozličné vnímane,je vela subjektivity v pohlade na niektoré výklady realného života.
pepsikova
16.11.10,09:54
Kultúra hore , kultúra dole ...

Kľudne sa budem vyjadrovať na úrovni , dokonca aj spisovne , ale popritom Ťa tak do teplých krajín pošlem ...;)

Ale slušne , kultúrne ...:D:D:D..

..kuš!..ja by som teba v prípade nutnosti-ale naozaj len vtedy- poslala do rodného kraja..jemne a s úsmevom...
..ale vieš, kde sa ľudia poznajú, občas spolu prehodia slovo-dve, berie sa to ako v reči,povieš hocičo...ale vulgarizmy a podobné, ako zadávateľ píše tu v téme - to, myslím , nesvedčí o serioznosti pisateľa...
marleau
16.11.10,10:11
Možno trochu mimotemy,ale keď napíšem,že sa mi nepáči černoch v reklame na slovenský výrobok napríklad,tak tam rasizmus nie je.Ale často sa s tým stretám,že som rasista.
pepsikova
17.11.10,12:02
Možno trochu mimotemy,ale keď napíšem,že sa mi nepáči černoch v reklame na slovenský výrobok napríklad,tak tam rasizmus nie je.Ale často sa s tým stretám,že som rasista...

..tak to som aj ja rasista..lebo myslím, že na Slovensku je dosť detí, čo by vedeli spropagovať aj krajšie vianoce...
..a tie účty, čo decká prevolajú Dedemu, by som dala zaplatiť operátorovi...
..volala mi kamka, má 4-ročného syna a vraj malý mal v ruke jej mobil a že ide volať Dedemu, lebo Dede je špinavý, tak nech sa príde k nim umyť...a očividne naše deti inak chápu...
Oliwa
18.11.10,09:31
Možno trochu mimotemy,ale keď napíšem,že sa mi nepáči černoch v reklame na slovenský výrobok napríklad,tak tam rasizmus nie je.Ale často sa s tým stretám,že som rasista.

mimotemyMyslíš akože Dede propaguje slovenský výrobok? :eek:
Ale veď mobilný operátor, pod ktorého farbami nás irituje /a ešte dlho bude :mad:/, nie je predsa ani slovenský... 51 % vlastní nemecká telekomunikačná spoločnosť.
A tie mobilné telefóny či nótbúky :) sa tiež určite nevyrábajú u nás, ale kdesi v Ázii... Na rozdiel od tých perníkových :D - to že sú slovenské výrobky, je asi jediná pravda v celej reklame... :(
marleau
18.11.10,12:56
Nemyslím,že propaguje slovenský výrobok ale výrobok alebo produkt určený pre slovenský trh alebo slovenského spotrebiteľa,podceňuje nás to ako národ,ale málokto si to uvedomuje.
Ani majgove zosmiešňovanie slovenského bačovstva a výrobkov s tým súvisiacich neschvaľujem a také že "čierna bača",no ja by mu dal,stretnúť ho v Žiline.Nechápem,či si niekto myslí,že vidieť černocha je stále pre Slováka niečo nepredstaviteľné a my pri tom híkame od úžasu asi.Vobec.Mne to vadí,keď nám to tisnú do médií a spájajú s tým náš život,našu slovenskosť atď.
O mobilných operátoroch pomlčím,už len preto,že keď si zaplatíš utajenie čísla (nie CLIP),tak aj tak vyvolávajú kde-akí paraziti na predaj šmejdov (ako keby som si nevedel kúpiť vankúš aj sám).
trisestri
18.11.10,16:50
je kopec krasných námetov či už v šikovnej tvorivosti naších detí,nadhernej prírode,tradiciach atd-napríklad už viac rokov beží reklama na kofolu s dievčatkom,stále je to roztomile- nič proti černochom,ale aj celý koncept reklamy je nevkusný slovnými hračkami,napr.typu zasunieš a ideš,pripada my ako keby mobilný operatori nevhodne ironizovali naše ponimanie vianoc
erzet
22.11.10,11:40
Zdravím, rád by som sa opýtal, či je nejaký zákon na to, že prevádzkovateľ web stránky musí mazať nadávky, xenofóbne a rasistické vyhlásenia z diskusií, atď.? Prípadne, či sa proti tomu dá nejako zakročiť ak niekto permanentne uráža diskutujúcich, no admini proti tomu nič nerobia. Ďakujem
Ja mám od 06-08-08 žltú kartu od admina za vulgarizmy, za porušenie etiky, a od vtedy je tu vulgarizmov habadej. Neviem či som nebol posledný.
lilly1210
22.11.10,12:30
zakonom postihnutelne by to bolo iba keby dotycny, na ktoreho adresu bol vulgarizmus napisany, obratil na sud s urazkou na cti. to by ale zase chcelo okrem podania trestneho oznamenia na policii aj prehryzt sa zakonmi a domoct sa od prevadzkovatela udajov dotycneho, ktory to napisal (zistenie adresy cez IP napriklad - nie je uplne presne), atd.
iny trestne postihnutie, ci zakon na toto zatial nie je.