fachman
14.11.10,10:51
Poprosím o radu,na foťáku zn.Panasonic nahrám video,na počítači mi ho prehrá cez quick time,ale cez televízor Samsung nie,ten podporuje micro dvd alebo sub viewer.Ako a cez aký program previesť formát ? Ďakujem.
Andy Kralik
14.11.10,14:00
Pozri sem: http://www.porada.sk/t39488-p5-prekonvertovanie-nahravky.html
A vyskúšaj čo ti bude vyhovovať
misoft
14.11.10,15:44
Samsungy podporujú prípony *.avi, *.mkv (kodeky DivX, Xvid, h.264, mpeg4), *.asf (kodeky DivX, Xvid, h.264, mpeg4), *.wmv (kodek wmv), *.mp4 (kodeky h.264, mpeg4,XviD), *.3gp (kodeky h.264, mpeg4), *.vro (kodeky mpeg1, mpeg2), *.mpg, *.mpeg (kodeky mpeg1, mpeg2, h.264), *.ts, *.tp, *.trp (kodeky mpeg2, h.264, vc1) a väčšinu zvukových kodekov (mp3, ac3, lpcm, acc)
Stačí teda to video prekonvertovať tak, aby ako názov malo xxxxx.avi (konvertované do video kodeku napr. Xvid a audio kodeku mp3) a musí to prehrať.
fachman
14.11.10,17:11
Skúšal som total video con.ale je v angličtine,ako postupovať ? Ďakujem.
misoft
14.11.10,19:14
Nemám túto aplikáciu, ale pri všetkých v zásade platí: najskôr vložíš svoj súbor, ktorý chceš konvertovať (ang. Input - Vstup), potom musíš určiť, kam sa skonvertovaný súbor bude ukladať (ang. Output - Výstup) - zadať miesto (Browse - prehľadávať). Potom si v nastaveniach (Properties) - hľadaj aj Advanced (rozšírené) - nastavíš formát výstupného video súboru (nastavíš kodek - napr. XviD) a formát výstupného audio súboru (nastavíš kodek napr. mp3). Potvrdíš, prípadne spustíš (Start, Convert, Run - niečo tam už len bude) a aplikácia to skonvertuje. Výsledkom by mal byť súbor *****.avi, ktorý v sebe má už video (vo formáte - kodeku XviD) a audio (vo formáte - kodeku mp3) - zlúčené. To ****.avi je názov kontajneru (obalu). Toto by už mal prehrať skoro každý TV s USB vstupom (Samsung určite).

BTW: ja osobne používam OJOsoft Total Video Converter, prípadne AutoGK, Avidemux, VirtualDub - každý má svoje výhody i nevýhody, len si vybrať.
KoxXxo
14.11.10,20:46
Ja zase používam Any Video Converter (http://www.dobreprogramy.sk/any-video-converter-free). Je aj v češtine, ak je problém english.
Paloborcin
14.11.10,20:49
Ahoj, tiež mám foťák Panasonic,
tiež som pred istým časom riešil podobný problém.

Spokojne používam "ImTOO MOV Converter"

celkom rýchly, jednoduchý.
fachman
15.11.10,14:43
Tak nakoniec sa mi to podarilo cez Any video converter,ďakujem.
KoxXxo
15.11.10,17:34
Aj ja.