larossa
14.11.10,11:04
Prosím o radu, 2.9.2010 mi začal pracovný pomer-školstvo, avšak kvôli nezhodám vo vedení ZŠ som dostala ku koncu septembra výpoveď- zástupkyňa sa vzdala svojho postu a museli jej dať úväzok a ja som prišla posledná....smola.
Výplata mi došla na účet v termíne, bola síce obzvlášť nízka-500,54€ zo 713,37€ hrubého, ale čo už, minulý týždeň som si bola pre výplatnú pásku a nejako mi to nesedí- žiadna nezdaniteľná čiastka, žiaden daňový bonus na deti, aj keď som si ho žiadala- poberám ja nie manžel-mám dve deti, nemám zarátaný v páske ani sviatok- 15.9....nakoľko nemám ani platový dekrét, tak ani poriadne neviem aký som mala mať ten plat približne.
hrubá mzda- 713,37€- základ.plat-519,75€
zvýšenie tarify- 4725€
preplatená dovolenka-114,14€ za 4 dni
príplatok- 32,23€- asi za nadčas
poistenia- 95,43€- čo asi sedí
základ dane- 617,94€
nezdaniteľná čiastka- 0€
preddavková daň- 117,40€
bonus- 0€

Nemám nárok na žiadnu nezdaniteľnú čiastku? Viem, že daňový bonus mi doplatia v marci v zúčtovaní, ale ak som jej podpísala žiadosť o daňový bonus a celé tie papiere, nemala som ho dostať vyplatený?

Ďakujem za každú odpoveď.
katka50
14.11.10,11:39
Prosím o radu, 2.9.2010 mi začal pracovný pomer-školstvo, avšak kvôli nezhodám vo vedení ZŠ som dostala ku koncu septembra výpoveď- zástupkyňa sa vzdala svojho postu a museli jej dať úväzok a ja som prišla posledná....smola.
Výplata mi došla na účet v termíne, bola síce obzvlášť nízka-500,54€ zo 713,37€ hrubého, ale čo už, minulý týždeň som si bola pre výplatnú pásku a nejako mi to nesedí- žiadna nezdaniteľná čiastka, žiaden daňový bonus na deti, aj keď som si ho žiadala- poberám ja nie manžel-mám dve deti, nemám zarátaný v páske ani sviatok- 15.9....nakoľko nemám ani platový dekrét, tak ani poriadne neviem aký som mala mať ten plat približne.
hrubá mzda- 713,37€- základ.plat-519,75€
zvýšenie tarify- 4725€
preplatená dovolenka-114,14€ za 4 dni
príplatok- 32,23€- asi za nadčas
poistenia- 95,43€- čo asi sedí
základ dane- 617,94€
nezdaniteľná čiastka- 0€
preddavková daň- 117,40€
bonus- 0€

Nemám nárok na žiadnu nezdaniteľnú čiastku? Viem, že daňový bonus mi doplatia v marci v zúčtovaní, ale ak som jej podpísala žiadosť o daňový bonus a celé tie papiere, nemala som ho dostať vyplatený?

Ďakujem za každú odpoveď.
Máš nárok na nezd. časť základu dane, ak si podpísala Vyhlásenie k dani, v ňom si uplatnila daňový bonus a doložila rod. listy detí a ak sú staršie ako 16 rokov, tak aj potvrdenie o návšteve školy. Pokiaľ Ti ich zamestnávateľ z nejakého dôvodu nevyplatil - v roč. zúčtovaní, alebo v daňovom priznaní za r. 2010 sa Ti to vráti. Pri daňovom bonuse však musíš splniť podmienku-mať zdaniteľné príjmy za r.2010 aspoň vo výške 6-násobku minim. mzdy, t.j. 2224,20€.