Zdenka1980
14.11.10,11:28
Prosím o radu, jak postupovat.
Dnes jsem zjistila, ža syn našeho zamestnance, na kterého si uplatňuje daňový bonus a který studuje VŠ, dosáhl věku 25 let 4.3.2010. Z toho my vyplývá, že poslední nárok na daňový bonus měl za měsíc marec. Ale já jsem mu ho vyplácela až dodnes.
Jakým způsobem mám teď postupovat, abych danou věc napravila. Vlastně jsem tím odvedla méně daňovému úradu a to mi hrozí i penále ? Jak by jste danou situaci řešili.
Moc moc děkuji za rady.
katka50
14.11.10,10:54
Prosím o radu, jak postupovat.
Dnes jsem zjistila, ža syn našeho zamestnance, na kterého si uplatňuje daňový bonus a který studuje VŠ, dosáhl věku 25 let 4.3.2010. Z toho my vyplývá, že poslední nárok na daňový bonus měl za měsíc marec. Ale já jsem mu ho vyplácela až dodnes.
Jakým způsobem mám teď postupovat, abych danou věc napravila. Vlastně jsem tím odvedla méně daňovému úradu a to mi hrozí i penále ? Jak by jste danou situaci řešili.
Moc moc děkuji za rady.
Máš dve možnosti. Buď mu to vysporiadaš v roč. zúčtovaní, alebo sa s ním dohodni a zraz mu to v nasledujúcej výplate naraz, alebo na viackrát.
Zdenka1980
14.11.10,11:12
Myslím že nebude problém mu to zrazit z následující výplaty.
Takže pokud tomu dobře rozumím, tak zaměstnanci to strhnu v následující mzdě a daňovému úřadu zase odvedu.
A myslíte si, že za to dostanu penále? Nemáte s tím zkušenost?
Děkuji
katka50
14.11.10,11:16
Myslím že nebude problém mu to zrazit z následující výplaty.
Takže pokud tomu dobře rozumím, tak zaměstnanci to strhnu v následující mzdě a daňovému úřadu zase odvedu.
A myslíte si, že za to dostanu penále? Nemáte s tím zkušenost?
Děkuji
Skúsenosť s tým nemám-záleží na tom, či Ti príde kontrola z DÚ a kedy.