samuelovic
14.11.10,13:10
Som SZČO a mam jednoduché učtovníctvo. Chcel by som si robiť cesťáky s amortizáciou.
Chcem sa opýtať. Može byť auto na ktoré budem robiť cesťáky vedené na hocikoho, alebo to musí byť zamestnanec môj?
Treba zaplatiť za auto cestnú daň, ak áno kolko je to na celý rok?
Kolko je t.č. amortizačné?
ďakujem
veronikasad
14.11.10,13:29
Som SZČO a mam jednoduché učtovníctvo. Chcel by som si robiť cesťáky s amortizáciou.
Chcem sa opýtať. Može byť auto na ktoré budem robiť cesťáky vedené na hocikoho, alebo to musí byť zamestnanec môj?
Treba zaplatiť za auto cestnú daň, ak áno kolko je to na celý rok?
Kolko je t.č. amortizačné?
ďakujem
Máš zamestnanca, ktorý použiva na prac. ceste súkromné motorové vozidlo, alebo vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku živnostníka používaš ty - ako živnostník ?

Kto je vlastníkom mot. vozidla ?
samuelovic
14.11.10,13:44
auto použíam ja, je vedené na mamu, a nie je majetkom firmy.
Lianka
15.11.10,20:00
V suvislosti s automobilom pouzivanym na podnikanie su spojene administrativne povinnosti, a to oznamenie vzniku (a zaniku) danovej povinnosti a podanie danoveho priznania na dan z motorovych vozidiel. Danove priznanie sa podava do 31.1. za predchadzajuci rok. Da sa predpokladat, ze sadzby sa budu v dohladnej dobe menit. Sadzba bola doteraz v zavislosti od kubatury. Za nedodrzanie lehot alebo nesplnenie si povinnosti moze dat Danovy urad pokutu. Tlaciva najdes na www.drsr.sk.

Zaroven musis pravne osetrit vztah k automobilu, kedze nie si jeho vlastnikom. mam ti moze auto prenajat (odplatne) alebo vypozicat (bezodplatne, zadarmo). V kazdom pripade odporucam uzavriet pisomnu zmluvu s mamou.
veronikasad
15.11.10,23:11
auto použíam ja, je vedené na mamu, a nie je majetkom firmy.
pokial neide o auto vlastné, alebo v BSM, nemôžeš si naň uplatňovať vo VOZD náhrady za používanie súkr.mot.vozidla v zmysle zákona o cestovných náhradách. (0,183€/km).

Súhlasím s odpoveďou Lianky