alonzo
14.11.10,14:32
Zdravím vás - chcel by som sa spýtať či existuje nejaký spôsom,ktorý by zabránil nášmu starostovi aby povoloval akcie typu "DISCO PARTY" v našom kultúrnom dome?Nemám nič proti podobným akciám,ale keď sa tento objekt nachádza v tesnej blýskosti nášho domu je to neúnosné !!!
Oslovil som tel. starostu aby s tým niečo spravil,no "nič" sa nestalo.Prišla policajná hliadka,ktorá sa stiahla aj s autom do úzadia a čakala... - neviem na čo,ale čakala...Nehnevalo by ma to (veď aj my sme boli mladý) ale takto hlasno reprodukovaná hudba je fakt neúnosná - zvlášť keď vstávate rano o 04:14°° do práce na 12 hodín.Preto by som Vás chcel poprosiť o radu,ako tomuto zabrániť,poprípade na koho sa obrátiť keď starosta nereaguje.Ďakujem.
Andy Kralik
14.11.10,14:22
1. polícia (aktuálne vždy keď sa to deje a čo ste už nahlásili)
(rušenie nočného pokoja - Zákon o priestupkoch, § 47 Priestupky proti verejnému poriadku (1) Priestupku sa dopustí ten, kto b) poruší nočný kľud). V zmysle zákona o ochrane zdravia ľudí § 13n (2) Hluk zo zariadení poskytujúcich služby obyvateľstvu a hluk z verejnej produkcie hudby nesmú prekročiť najvyššie prípustné hodnoty pre denný a nočný čas. Na účely kontroly dodržania hygienických limitov pre denný a nočný čas sa za nočný čas považuje čas medzi 22.00 a 6.00 hod. Za splnenie tejto povinnosti zodpovedá osoba, ktorá prevádzkuje zariadenie poskytujúce služby obyvateľstvu, usporiadateľ verejnej hudby alebo osoba, ktorá prevádzkuje verejnú hudbu.

2. sťažnosť na obecné zastupiteľstvo resp. zistiť kto povoľuje produkciu (obecný úrad...) a žiadať ich o nápravu (obmedzenie produkcie, stíšenie a pod.). Nestačí telefonovať, treba písomne a v prípade potreby opakovane.

3. problém predniesť na obecnom zastupiteľstve. osloviť poslanca ak je niektorý ochotný počúvať - sme pred voľbami možno budú. žiadať o riešenie

4. skúsiť osloviť úrad verejného zdravia a požiadať ich o odbornú radu aké sú možnosti

5. v čase keď viete že bude hlučná diskotéka ísť spať inde :confused:
alonzo
14.11.10,14:28
1. polícia (aktuálne vždy keď sa to deje a čo ste už nahlásili)
(rušenie nočného pokoja - Zákon o priestupkoch, § 47 Priestupky proti verejnému poriadku (1) Priestupku sa dopustí ten, kto b) poruší nočný kľud). V zmysle zákona o ochrane zdravia ľudí § 13n (2) Hluk zo zariadení poskytujúcich služby obyvateľstvu a hluk z verejnej produkcie hudby nesmú prekročiť najvyššie prípustné hodnoty pre denný a nočný čas. Na účely kontroly dodržania hygienických limitov pre denný a nočný čas sa za nočný čas považuje čas medzi 22.00 a 6.00 hod. Za splnenie tejto povinnosti zodpovedá osoba, ktorá prevádzkuje zariadenie poskytujúce služby obyvateľstvu, usporiadateľ verejnej hudby alebo osoba, ktorá prevádzkuje verejnú hudbu.

2. sťažnosť na obecné zastupiteľstvo resp. zistiť kto povoľuje produkciu (obecný úrad...) a žiadať ich o nápravu (obmedzenie produkcie, stíšenie a pod.). Nestačí telefonovať, treba písomne a v prípade potreby opakovane.

3. problém predniesť na obecnom zastupiteľstve. osloviť poslanca ak je niektorý ochotný počúvať - sme pred voľbami možno budú. žiadať o riešenie

4. skúsiť osloviť úrad verejného zdravia a požiadať ich o odbornú radu aké sú možnosti

5. v čase keď viete že bude hlučná diskotéka ísť spať inde :confused:

Ďakujem veľmi pekne za reakciu a radu - hlavne tá posledná :( - no budem to teda riešiť doporučeným listom zo sťažnosťou na obec.úrad.Ešte ak by som mohol poprosiť - ja som sa nikdy na nič nesťažoval - ale toto ma už nasr... nie je nejaký koncept ako by taká sťažnosť mala vyzerať?? ďakujem.
verkaz
14.11.10,14:52
Je to sťažnosť na porušovanie nočného kľudu hlučnou hudbou. Doporučujem priložiť hodnoty nameranej hlučnosti. Odbor životného prostredia by to mal zmerať.

Sťažnosť by mala byť asi takáto:
Obyvatelia obytného domu v ..................................

Adresa starostu


Vec : Sťažnosť na znepríjemňovanie života obyvateľov hlučnou hudbou

Obyvatelia ................................... Vám zasielajú sťažnosť na hlučnú hudbu v prevádzke nachádzajúcej sa v ................................. pri poriadaní diskoték v nočných hodinách. Obyvatelia bytov v bezprostrednej blízkosti tejto prevádzky nemôžu v noci spávať .................................... rozpíš svoju sťažnosť.


Za priaznivé vybavenie našej sťažnosti ďakujeme.


.................................
podpisy

Na vedomie : poslanci MsZ v ............
alonzo
14.11.10,18:43
Je to sťažnosť na porušovanie nočného kľudu hlučnou hudbou. Doporučujem priložiť hodnoty nameranej hlučnosti. Odbor životného prostredia by to mal zmerať.

Sťažnosť by mala byť asi takáto:
Obyvatelia obytného domu v ..................................

Adresa starostu


Vec : Sťažnosť na znepríjemňovanie života obyvateľov hlučnou hudbou

Obyvatelia ................................... Vám zasielajú sťažnosť na hlučnú hudbu v prevádzke nachádzajúcej sa v ................................. pri poriadaní diskoték v nočných hodinách. Obyvatelia bytov v bezprostrednej blízkosti tejto prevádzky nemôžu v noci spávať .................................... rozpíš svoju sťažnosť.


Za priaznivé vybavenie našej sťažnosti ďakujeme.


.................................
podpisy

Na vedomie : poslanci MsZ v ............
Fajn,ale to by som tam musel mať tých živnostakov- ja som nemohol tušiť,že budú taký hlučný - ale aj tak vďaka - no skôr by som uvítal presnejšie znenie zákona - ak tu niekto taký je a je ochotný pomôcť - ďakujem.
verkaz
14.11.10,19:28
Máš to v príspevku č. 2. Otvor si zákon číslo 372/1990 Z. z.
arizona
14.11.10,20:16
Trochu sa primiešam aj ja s otázkou ohľadne rušenia nočného kľudu...

Väčšinou vždy sa na sťažnosti odpovedá,aby si sťažovateľ prečítal VZN obce..
Ale čo robiť v prípade, ak VZN obce obsahuje následovné:

výňatok...
b., v hostinci (pohostinstve) v čase od 10,00 hod. do 22,00 hod. v dňoch nedeľa až štvrtok. V piatok a v sobotu v čase od 10,00 hod. do 24,00 hod.
c., v reštaurácií v čase od 10,00 hod. do 23,00 hod. v dňoch pondelok až v piatok, v sobotu a v nedeľu v čase od 10,00 hod. do 24,00 hod.



Reštaurácie a hostince sa nachádzajú v radovej zástavbe, tesne medzi domami,okolo bývajúci si s tým nemôžu pomôcť,lebo krčmy a diskotéky, vlastne ani VZN obce neporušujú...
O nejakom rušení nočného kľudu po 22 hod. sa nič vo VZN nepíše:rolleyes:


Je takéto VZN v poriadku? Majú nárok obyvatelia žiadať o zmeny vo VZN, aby sa skrátili otv. hodiny v pohostinstvách,alebo ako ďalej...?
Dík za názory a rady.
verkaz
14.11.10,20:18
:rolleyes:Určite majú, len to záleží od ochoty poslancov. Takže teraz, keď sa zvolebnieva:rolleyes:
Zitulda
14.11.10,22:01
:rolleyes:Určite majú, len to záleží od ochoty poslancov. Takže teraz, keď sa zvolebnieva:rolleyes:
....len aby to tak nebolo, ako je to zvykom...sľúbia, budú zvolení a potom na to zabudnú . Nemáme tých príkladov a predvolebných sľubov dosť? :confused::)
Žiaľ, asi nič nezmôžeš, ale za pokus to stojíííí veď čo ak "aj motyka raz vystrelí?" Prosím prepáčte mi za pesimizmus.