pepa2506
14.11.10,14:35
rada by som si kúpila zvlhčovač vzduchu,ale neviem či nebude okolo neho voda:rolleyes:.Moj syn stále kašle a čítala som že vraj je to výborná vec.Poradte kto už má s týmto výrobkom skúsenosť,a prípadne kt. je NAJ:confused:
Martin Mocko
14.11.10,13:47
Existujú parné a ultrazvukové zvlhčovače. Parný funguje tak, že špirála zohrieva vodu, ktorá sa odparuje. Takže z neho vychádza teplá para. Ultrazvukové fungujú tak, že kovová platnička kmitá vysokou rýchlosťou a rozbíja vodu na vodnú paru. Môže sa okolo zvlhčovača tvoriť viac vody. Ale to iba pri vyššom výkone. Zvhlčovače je možné regulovať, takže ak sa na zemi okolo neho zráža voda, tak stačí ubrať na výkone.
Potom ešte existujú práčky vzduchu. Ktoré nasávajú vzduch z miestnosti, zvlhčujú ho a zase vracajú do miestnosti.
Ťažko povedať, ktorý je naj. Ja mám doma ultrazvukový za cca 30€ a funguje to. Vzduch je naozaj "vlhkejší".
mamka Danka
15.11.10,07:31
rada by som si kúpila zvlhčovač vzduchu,ale neviem či nebude okolo neho voda:rolleyes:.Moj syn stále kašle a čítala som že vraj je to výborná vec.Poradte kto už má s týmto výrobkom skúsenosť,a prípadne kt. je NAJ:confused:

Ja mám doma ultrazvukový. Okolo nie je žiadna voda, ani vlhký nábytok. Dá sa nastaviť požadovaná vlhkosť a on sám vypína a zapína, pri požadovanej vlhkosti, alebo sa dá nastaviť, aby vypol po uplynutí určitého času. Filter treba meniť cca raz za sezónu. Do ultrazvukového sa nesmú pridávať žiadne kvapky, roztoky na inhaláciu, ani Vincentka. Mohla by sa poškodiť membrána. Neviem ako je to u odparovačov so špirálou a u pračiek vzduchu.
Hoci som spokojná, keby som mala voliť znovu, asi by som volila pračku na vzduch.
arizona
15.11.10,09:42