zk24
14.11.10,15:06
Ahojte ženy, hlavne mamičky....

Čo hovoríte na to, keby bol v byte miesto vane iba sprchovy kut?

V domacnosti, kde su este neni deti, ale dufam v buducnosti raz budu. Myslite ze je vana nevyhnutnostou? Mne osobne sa zda kut lepsi, je praktickejsi, mensi, a vodu-setriaci, aj tak sa doma nekupeme....

ale pamatam dobu ked sme sedeli vo vani vsetci surodenci naraz s kacickou a mali o zabavu postarane na cely den....

Mamicky, da sa zaobist bez vane v domacnosti?

Pridavam obrazok kutu, aky by som chcela...
lujza.j
14.11.10,14:09
my keď sa vrátime z dovolenky kde je iba sprchový kút, tak po 2 týždňoch sa dosť teším nato že si sprchovaní sadnem:D ja som som za vaňu;) ak je priestor tak aj, aj a aj bidet :)
zk24
14.11.10,14:13
No praveze ide o klasicky petrzalsky byt kde je sice WC a kupelna zvlast, ale kupelna ma rozmery 1,7x 1,7 cca... a preto je aj priestor dost rozhodujuci...

Mat obe, aj s bazenom by bolo super :D
zk24
14.11.10,14:17
my keď sa vrátime z dovolenky kde je iba sprchový kút, tak po 2 týždňoch sa dosť teším nato že si sprchovaní sadnem:D ja som som za vaňu;) ak je priestor tak aj, aj a aj bidet :)

Lujzi, co sa tyka deticiek, da sa ich "odbavit" aj v sprchovom kute?
mysimis
14.11.10,14:22
Ja som bola veľmi dlho zástancom vane, ale ako sme si dali na chalupe vymeniť v kúpelke vaňu za sprchový kút, tak som znmenila názor. Úplne stačí sprchový kút a vieš v ňom vybaviť aj detičky - kým sú malé aj tak sa kúpu vo vaničke a ako rastú si úplne v pohode zvyknú na sprchový kút.
Kvaka
14.11.10,14:34
Ahojte ženy, hlavne mamičky....

Čo hovoríte na to, keby bol v byte miesto vane iba sprchovy kut?

V domacnosti, kde su este neni deti, ale dufam v buducnosti raz budu. Myslite ze je vana nevyhnutnostou? Mne osobne sa zda kut lepsi, je praktickejsi, mensi, a vodu-setriaci, aj tak sa doma nekupeme....

ale pamatam dobu ked sme sedeli vo vani vsetci surodenci naraz s kacickou a mali o zabavu postarane na cely den....

Mamicky, da sa zaobist bez vane v domacnosti?

Pridavam obrazok kutu, aky by som chcela...
Videla som niekde podobný sprchový kút, ktorý mal dole asi 45 cm vysokú vaničku, takže dali by sa tam aj detičky kúpať. Len to bolo moc drahé. Skús pohľadať. Deti sa radi kúpu v akejkoľvek vaničke.
veronikasad
14.11.10,14:35
Videla som niekde podobný sprchový kút, ktorý mal dole asi 45 cm vysokú vaničku, takže dali by sa tam aj detičky kúpať. Len to bolo moc drahé. Skús pohľadať. Deti sa radi kúpu v akejkoľvek vaničke.
prerábala som t.r. kúpelňu. Nemám sprchový kút, ale minivaničku, rozmer 70x90, výška 45 cm - so zástenou.
Kvaka
14.11.10,14:41
prerábala som t.r. kúpelňu. Nemám sprchový kút, ale minivaničku, rozmer 70x90, výška 45 cm - so zástenou.
Ako sa ti to osvedčilo Veronika? Lebo aj ja sa chystám prerobiť kúpeľňu, len ešte neviem, ako to poriešim. Musí mi do tej vaničky vedieť skočiť havko sám, už ho za chvíľu nebudem vládať dvíhať. Našla som 50 cm vysokú vaničku, pozri link: http://kupelnovysvet.sk/product_info.php?products_id=1201
zk24
14.11.10,14:43
Taketo? Je taketo lepsie? Mne sa viac paci take bez vanicky, ale neviem co potom s detmi, ak nejake budu niekedy...
Kvaka
14.11.10,14:44
Taketo? Je taketo lepsie? Mne sa viac paci take bez vanicky, ale neviem co potom s detmi, ak nejake budu niekedy...
Toto vyzerá dobre, kde si to našla?
veronikasad
14.11.10,14:45
Som spokojná, mám problém s klbami, teraz je to v pohode, Len dlhšie trvalo, kým sa mi podarilo zohnať smaltovanú (akrylátovú som nechcela).
zk24
14.11.10,14:47
Toto vyzerá dobre, kde si to našla?

http://www.ravak.sk/?page=minivany
veronikasad
14.11.10,14:48
Tá sa páčila aj mne - len je akrylátová.
KEJKA
14.11.10,16:02
ja by som odporúčala tiež sprchový kút. Tá vanička pri malých deťoch podľa mňa vystačí, väčšie sa rady budú sprchovať. pohodlne sa do nej vstupuje aj seniorom.
My v domčeku máme bezbariérový murovaný sprchový kút, naozaj nám vaňa nechýba. Manžel-invalid si môže pri sprchovaní sadnúť - vyriešime to stoličkou. Až budú detičky=vnúčatá, tak do sprchového kúta kludne dáme nejaký stojan a vaničku - je to 100x100CM priestor.
A na čvachtanie máme vonku vírivku.
arizona
14.11.10,16:12
Ja si neviem kúpelku bez vane predstaviť.
Milujem relax vo vani plnej voňavých bubliniek,alebo morskej soli.
Aj keď väčšinou používam sprchu.
CherryAnn
14.11.10,16:44
My máme doma iba sprcháč a vaňa mi strašne chýba :( Ale nie každý to má tak, ak vám nevadí sa iba sprchovať, tak prečo nie, deťom bude vanička stačiť a ak si zvyknú na sprcháč, nebude im vaňa chýbať.
lujza.j
14.11.10,16:47
Lujzi, co sa tyka deticiek, da sa ich "odbavit" aj v sprchovom kute?
vieš to už je o tom čo komu viac vyhovuje;) mne to príde šikovnejšie umývať deťušky vo vani:) mám napr. známych, ktorí mali byť/Petržalský 2izb./ kde si dali iba sprchový kút, ked ho predávali, tak povedali, že už nikdy iba sprchový kút:) takže je to vec názoru;) môj chlap keby prišiel z práce domov, kde celý deň behá "po rajóne" a mal by sa ešte postaviť do sprcháča:eek: tak by ho asi švihlo.
ivantt
14.11.10,18:17
Aj ked nie som mamicka s dietatom, za seba môzem povedat ze sprchovy kut mi nestaci. Mal som vanu, potom len sprchovy kut a uz mame vanu a sprchac sme zrusili. Vana mi velmi chybala. Niekedy treba aj porelaxovat. A ese vo vani sa osprchujes ale v sprchovom kute nepoležíš... hovorim za seba...
Kvaka
14.11.10,18:22
Keď je malá kúpeľňa, môžu sa dať menšie vane, ale sú aj sprchovacie kúty s vaničkou. Zuzka dala link, tam je napr http://www.ravak.sk/?page=rosa2
alebo http://www.ravak.sk/?page=rosa
http://www.ravak.sk/?page=nabytok_rosa
Mne sa páči to posledné riešenie.
Tara1
14.11.10,18:27
Pred 6 rokmi som tiež riešila túto dilemu v klasickom paneláku, kúpeľka 160x160, samostatné WC. Vedľa kúpeľne bola vstavaná skriňa, býva to tak v mnohých panelákoch. Tú sme odstránili a na jej miesto pribudol sprchový kút-sólo miestnosť. Bytové jadro má síce troje dverí, ale stojí to za to.A paradox je, že vaňu používam len pri umývaní vlasov, inak chodíme len do kúta....
zk24
14.11.10,19:17
Keď je malá kúpeľňa, môžu sa dať menšie vane, ale sú aj sprchovacie kúty s vaničkou. Zuzka dala link, tam je napr http://www.ravak.sk/?page=rosa2
alebo http://www.ravak.sk/?page=rosa
http://www.ravak.sk/?page=nabytok_rosa
Mne sa páči to posledné riešenie.

Hm, ale to neriesi dilemu - vana ci kut :) teda aspon v mojom pripade nie, lebo tam je predsa ta vana klasickych rozmerov... Nic tymto riesenim neziskam...

Musim sa rozhodnut ci ten priestor ktory usetrim sprchovym kutom za to stal... pretoze inac asi budem musiet uvazovat nad tym ze pracka v kupelni nebude, lebo sa tam proste uz nezmesti, ak tam bude vana...
arizona
14.11.10,19:19
Hm, ale to neriesi dilemu - vana ci kut :) teda aspon v mojom pripade nie, lebo tam je predsa ta vana klasickych rozmerov... Nic tymto riesenim neziskam...

Musim sa rozhodnut ci ten priestor ktory usetrim sprchovym kutom za to stal... pretoze inac asi budem musiet uvazovat nad tym ze pracka v kupelni nebude, lebo sa tam proste uz nezmesti, ak tam bude vana...
...vo vani sa dá aj osprchovať,ale v sprch.kúte sa vykúpať nedá ;):D
zk24
14.11.10,19:22
...vo vani sa dá aj osprchovať,ale v sprch.kúte sa vykúpať nedá ;):D

To mi je arizonka celkom jasne :D

Ja sa vsak nekupem, nepoterbujem vanu, teraz mam velku a nevyuzivam ju, travim tam tak 2 minuty denne, dlhsie iba ked si vlasy umyvam... Len neviem ci sa da bez vane zaobist ked budu deti (teraz nie su), preto sa neviem sama rozhodnut. Ja sama by som ju urcite nepotrebovala. a inac doma sa sprchujem velmi malo. Ked si idem takmer kazdy den niekde zacvicit, tam sa clovek osprchuje a odtial rovno do postele :D

a mam dilemu, kupelna je velmi mala. ked dam vanu len velmi tazko tam vopcham aj pracku. Ak vsak je vana nevyhnutnostou pre deticky, tak sa budem musiet obetovat. Ak to neni nevyhnutnostou ja sama to nepotrebujem a usetrim tym aj priestor, aj pracka bude moct byt v kupelni...
lujza.j
14.11.10,19:23
ozaj a vy idete robiť väčšiu prerábku alebo len kupeľku?petržalský byt aký typ ten čo má chodbu kocku a kúpeľka a WC je oproti vchodu, potom z jednej strany je kuchyňa a z druhej strany izba?
zk24
14.11.10,19:26
ozaj a vy idete robiť väčšiu prerábku alebo len kupeľku?petržalský byt aký typ ten čo má chodbu kocku a kúpeľka a WC je oproti vchodu, potom z jednej strany je kuchyňa a z druhej strany izba?

Stahujem sa do vacsieho. Z 2i do 4i. Klasicky petrzalsky, tak ako si ho opisala. Teda aspon dufam ze to bude on. A potrebujem pred prerabkami vykalkulovat a nejako navrhnut ako to bude vsetko vyzerat...

Budeme robit "kompletku", od elektroinstalacii, vody, okien, podlah, dlazby, vytrhavat zarubne, prerabat kupelku, steny.... proste uplne vsetko.... a ja "rozmyslam" :D
lujza.j
14.11.10,19:34
Stahujem sa do vacsieho. Z 2i do 4i. Klasicky petrzalsky, tak ako si ho opisala. Teda aspon dufam ze to bude on. A potrebujem pred prerabkami vykalkulovat a nejako navrhnut ako to bude vsetko vyzerat...
to sú pekné bytíky, len nie je z čoho ukrojiť a zväčšiť kúpeľku, lebo je ja taký druh, ked sa dá zrušiť chodbička do kuchyňe spojiť wcko s kupeľkou a tam by sa zmestilo všetko,škoda:( ideš rušiť aj balkon z kuchyne? či je nie kde inde?
zk24
14.11.10,19:36
to sú pekné bytíky, len nie je z čoho ukrojiť a zväčšiť kúpeľku, lebo je ja taký druh, ked sa dá zrušiť chodbička do kuchyňe spojiť wcko s kupeľkou a tam by sa zmestilo všetko,škoda:( ideš rušiť aj balkon z kuchyne? či je nie kde inde?

Nie nie, balkon urcite ostane :) Mam rada balkon... Nikdy by som ho nerusila. Ani zasklievaniu som neni velmi naklonena... iba prerobit :D
jozka56
14.11.10,19:47
My máme už vyše 18-sť rokov sprchový kút a vaňa nám ešte nechýbala. Pravda je, keď bola vnučka malinká kúpala sa vo vaničke v kuchyni, potom už len v spr. kúte. Dokonca oceňujem sprchovací kút aj pri umývaní a kúpaní hafana, neviem si predstaviť, že by som ho naháňala vo vani. Ale zas je pravda, že veľké psy samé skočia do vani. Len si vybrať, podľa toho čo tebe vyhovuje. Ja osobne mám vaničku štvrťkruh a dvere sú šúpacie. Ten, čo si si vybrala ty potrebuje miesto aj do priestoru von/ sa mi zdá/, zbytočné.
lujza.j
14.11.10,19:47
takže na balkón máme rovnaký názor:)náš je jediný nezasklený v našom vchode:),možno by som sa dala nahovoriť na ten fínsky bezramovy systém.
verkaz
14.11.10,19:49
prerábala som t.r. kúpelňu. Nemám sprchový kút, ale minivaničku, rozmer 70x90, výška 45 cm - so zástenou.
Prosím ťa napíš o aký druh vaničky ide . S takým rozmerom som sa ešte nestretla a tiež by mi vyhovoval
lujza.j
14.11.10,20:02
neuveríš, ale teraz som si spomenula, že kamarát mal podobný byt, teda kúpeľka a wcko bolo určite v takých rozmeroch ako máš ty a on mal v kúpeľke aj vaňu aj sprcháč, ale tá vaňa bola taká malá:) a práčku tam tuším mal tiež:eek:;)
zk24
14.11.10,20:21
neuveríš, ale teraz som si spomenula, že kamarát mal podobný byt, teda kúpeľka a wcko bolo určite v takých rozmeroch ako máš ty a on mal v kúpeľke aj vaňu aj sprcháč, ale tá vaňa bola taká malá:) a práčku tam tuším mal tiež:eek:;)

Tak to potom jedine poskladane na sebe :D Kupelna ma rozmery 1,6 * 1,7 metra. to je strasna bieda... Rodicia to maju. je tam vana, umyvadlo, pracka, a kos na pradlo a je to katastrofa sa tam vobec otocit medzi tym... Da sa to tam natrieskat, ale vyzera to katastrofalne. Som zvyknuta trosku na ine. teraz som sice v 2 izbovom ale kupelnu mam ovela vacsiu ako oni v 4izbaku
terezamaria
15.11.10,09:34
Ono to rozhodovanie je len a len vec názoru a predstava vlastného pohodlia.:)

Mám sprchový kút a som veľmi spokojná. Aj vnúčikovia, keď boli ešte menší, sa kľudne okúpali v detskej vaničke, ktorá bola položená v sprchovom kúte a teraz, keď už trochu vyrástli sa v pohode tiež sprchujú.

Ovšem kto je tvrdým zástancom vane, ten veru so sprchovým kútom spokojný nebude.:)
nesca
15.11.10,10:05
Pripájam svoj názor a možno aj obrázok.
Mali sme vaňu,aj som sa rada kúpala,ale ma to prešlo.A ak cítim potrebu sa rochniť,tak sa tam v pohode poskladám.Mám 7-ročnú holku,v pohode sa tam kúpe,má si kde naskladať morské panny a podobnú háveď.
Kvaka
15.11.10,10:10
Tak to potom jedine poskladane na sebe :D Kupelna ma rozmery 1,6 * 1,7 metra. to je strasna bieda... Rodicia to maju. je tam vana, umyvadlo, pracka, a kos na pradlo a je to katastrofa sa tam vobec otocit medzi tym... Da sa to tam natrieskat, ale vyzera to katastrofalne. Som zvyknuta trosku na ine. teraz som sice v 2 izbovom ale kupelnu mam ovela vacsiu ako oni v 4izbaku
Sú aj menšie vane, ale ak chceš kút, tak ten s tou vaničkou by ti bol najvhodnejší. Iné ti neporadím.
Som zmerala našu kúpeľňu, my máme ešte menšiu, 160x160, dvere vľavo 70, priestor na kút šírka 85. Takže chápem, že tvoji rodičia tam majú husto. Mám to zatiaľ riešené celkom dobre, vojdem do dverí, vpravo je vaňa 150, oproti práčka 60x45, medzi ňou a vaňou je umývadlo, presahujúce cez koniec vane, na celej stene nad práčkou, umývadlom a vaňou skrinka, zrkadlo, skrinka. Kôš na prádlo tam nemám, je v chodbe. Potrebujem však vaňu nahradiť kútom s vaničkou, potom budem môcť aj umývadlo posunúť.
Kvaka
15.11.10,10:14
Pripájam svoj názor a možno aj obrázok.
Mali sme vaňu,aj som sa rada kúpala,ale ma to prešlo.A ak cítim potrebu sa rochniť,tak sa tam v pohode poskladám.Mám 7-ročnú holku,v pohode sa tam kúpe,má si kde naskladať morské panny a podobnú háveď.
Si písala vtedy, keď aj ja. Tak nejako si aj ja ten kút predstavujem, s tou vaničkou. Len chcem nechať umývadlo s práčkou na jednej stene oproti a sprchový kút na priľahlej stene, kde mám priestor na šírku 85 cm.
lujza.j
15.11.10,19:45
Pripájam svoj názor a možno aj obrázok.
Mali sme vaňu,aj som sa rada kúpala,ale ma to prešlo.A ak cítim potrebu sa rochniť,tak sa tam v pohode poskladám.Mám 7-ročnú holku,v pohode sa tam kúpe,má si kde naskladať morské panny a podobnú háveď.
vyzerá to fajn, aj s tým závesom aspoň nemusíš "pulírovať " tie sklá na sprcháči:D;)
220870
15.11.10,19:52
Rozmýšľam , kto mi to dnes povedal"že vaňu používame len na kúpanie psa".
nesca
16.11.10,05:12
vyzerá to fajn, aj s tým závesom aspoň nemusíš "pulírovať " tie sklá na sprcháči:D;)
To máš pravdu.My sme si tie sklá nedávali hlavne kvôli priestoru,sa mi zdalo,že to zmenší už aj tak malú kúpelňu.Záves si kedykoľvek vyperiem alebo kúpim iný :D
deane7
16.11.10,05:28
Ja som sprchový kút vyhodil a dal som menšiu vaňu. Dá sa dať aj zástena.
http://www.tvojdom.sk/kupelne/ako-ma-vyzerat-idealna-vana.aspx?from=p-nejctenejsi
george303
16.11.10,11:37
Ja jednoznacne preferujem sprchovy kut setri vodu aj cas ...
Samozrejme je to individualne ale ja napriklad nemam cas vylehovat hodinu vo vani a ani to nejako nepotrebujem preto je prema ovela vyhodnejsi sprchovy kut.
deane7
16.11.10,14:34
Ako šetrí sprchový kút vodu? On ju recykluje? Však vo vani sa krásne osprchujem, no nie v tej 70 cm. širokej.
george303
16.11.10,15:02
Ako šetrí sprchový kút vodu? On ju recykluje? Však vo vani sa krásne osprchujem, no nie v tej 70 cm. širokej.

ak to nechapes tak nema zmysel ti to vysvetlovat ....
KEJKA
16.11.10,17:40
ke´d sa sprchuješ vo vani, tak šetríš vodu rovnako ako v sprchovom kúte. Len sprchový kút zaberie menej miesta a aj sa doň ľahšie vlezie, či z neho vylezie.
Na sprchovanie je vaňa zbytočný luxus z hľadiska využitia priestoru.
ivantt
16.11.10,17:52
ke´d sa sprchuješ vo vani, tak šetríš vodu rovnako ako v sprchovom kúte. Len sprchový kút zaberie menej miesta a aj sa doň ľahšie vlezie, či z neho vylezie.
Na sprchovanie je vaňa zbytočný luxus z hľadiska využitia priestoru.

Nuž, poviem ti, asi po 6-tich rokoch máme nanovo vaňu a som tomu ozaj rád. Vaňa mi chybala, milujem relax vo vani. Ale na druhej strane mame kupeku dosť veľku aj na vaňu.
deane7
17.11.10,09:10
Samozrejme, však som to napísal. A na vaňu sa dá dať zástena. Tiež je treba si vybrať dobrú sprchovaciu hlavicu. Ja som videl (síce v Poľsku) tzv paravan, tak nejak to mali pomenované. Bola to vaňa celá uzavretá. A mali ešte jednu, tá bola úplne luxusná, len by sa mi nevošla. Chýbalo pár centimetrov. Ja som použil vaňu docela malú, asi 140x90 cm. Dá sa v nej v rohu posadiť, dá sa sprchovať aj kúpať. A ani veľa vody sa neminie.
karinôčka
19.11.10,09:10
Ja som tu dnes pripojila nejaké súhlasy za vaňu. Jednoznačne po ročnej skúsenosti môžem povedať, že vaňa je vaňa. Pred rokom sme sa presťahovali do domu a máme hotovú ešte len jednu kúpeľňu so sprchovým kútom a ja už ledva čakám na druhú, v ktorej mám naplánovanú vaňu. Nie je to len kvôli deťom, ale tak celkovo. Čo sa týka údržby skla na sprchovom kúte, mladší syn ledva čaká na penu do kúpeľa, nehovoriac o tom, že keď napr. potrebujem pri upratovaní niečo opláchnuť, vaňa mi nesmierne chýba. Pri sprchovom kúte mám mokrú celú kúpeľňu...
Kvaka
19.11.10,09:26
Karinôčka:Ja som tu dnes pripojila nejaké súhlasy za vaňu. Jednoznačne po ročnej skúsenosti môžem povedať, že vaňa je vaňa. Pred rokom sme sa presťahovali do domu a máme hotovú ešte len jednu kúpeľňu so sprchovým kútom a ja už ledva čakám na druhú, v ktorej mám naplánovanú vaňu. Nie je to len kvôli deťom, ale tak celkovo. Čo sa týka údržby skla na sprchovom kúte, mladší syn ledva čaká na penu do kúpeľa, nehovoriac o tom, že keď napr. potrebujem pri upratovaní niečo opláchnuť, vaňa mi nesmierne chýba. Pri sprchovom kúte mám mokrú celú kúpeľňu...


Zadávateľka tu rieši malú kúpeľňu v paneláku. Máš pravdu, že vaňa je vaňa, len toho priestoru v bytoch je málo. Aj ja chcem vymeniť vaňu za sprchový kút, sú také kúty aj s minivaničkou, kde sa dá aspoň trochu kúpať.
Našla som aj riešenie s menšou vaňou, lepšie, ako mám teraz. Prikladám obrázok, ale vyzerá to dosť stiesnene. Ja napr. potrebujem riešiť aj sprchovanie psa a do vane ho za chvíľu nezdvihnem. Vaničky na sprchovom kúte majú 45 cm, tam by mohol skočiť aj sám.
ala82
19.11.10,10:06
Zuzka, my sme sa rozhodli pre sprchovy kut pred 2 rokmi a nelutujem. Iba mama obcas lamentuje, ze by radsej chcela spat vanu, aby si v nej mohla polezat.
Co sa tyka malych deti, tak tym urcite postaci vanicka alebo kupaci kyblik.
Michael0
19.11.10,10:36
Ja som mal par rokov moznost byvat v byte, ktory mal vanu aj sprchovy kut. Vo vani som bol asi 1x za rok a to som bol predtym zvyknuty sprchovat sa vo vani. Inak som vyuzival iba sprchovy kut. Clovek sa v nom podla mna osprchuje rychlejsie a pohodlnejsie ako vo vani.
peter3377
19.11.10,10:43
my sme dali aj vanu aj sprchu, kazde ma daco pozitivne, sprcha je dobra , ale len tak polenosit v plnej vrelej vane raz za cas , nie je lepsieho
Ekonomka74
19.11.10,17:41
Ja som si kúpila parádnu sprchovú kabínu, s vlastným vetraním, osvetlením, dá sa tam sedieť pekne, človek sa zatvorí a nikde voda nestrieka, dole je hlboká vanička,takže ak chcem silou mocou akože ležať vo vode,aj to sa dá a možem to iba odporučiť, dá sa v nej nastaviť tropická sprcha aj, dá sa posadiť...no odporúčam!!!
Kvaka
19.11.10,17:50
Ja som si kúpila parádnu sprchovú kabínu, s vlastným vetraním, osvetlením, dá sa tam sedieť pekne, človek sa zatvorí a nikde voda nestrieka, dole je hlboká vanička,takže ak chcem silou mocou akože ležať vo vode,aj to sa dá a možem to iba odporučiť, dá sa v nej nastaviť tropická sprcha aj, dá sa posadiť...no odporúčam!!!
Aké rozmery má tá kabína? Poprosím aj výšku vaničky, prípadne odkaz na stránku, kde ju možno vidieť. Ďakujem.
Andy Kralik
19.11.10,17:57
Prednedavnom sme rekonstruovali prave taku mikrokupelnu 1,7x1m. Zvazovali sme ci dat kut alebo vanu a nakoniec sme skoncili pri vani, pretoze kut sa nam jednoducho nezmestil :) pozor na to! kut sice vyzera ze je mensi, ale tym ze ma steny do vysky, ovela viac zmensuje priestor. Ak teda nechces vstupovat do kupelne hned priamo do sprchoveho kuta, zvaz aj tieto priestorove faktory a najpr si to poriadne nakresli, aby si sa zmestil.
zk24
20.11.10,16:26
Prednedavnom sme rekonstruovali prave taku mikrokupelnu 1,7x1m. Zvazovali sme ci dat kut alebo vanu a nakoniec sme skoncili pri vani, pretoze kut sa nam jednoducho nezmestil :) pozor na to! kut sice vyzera ze je mensi, ale tym ze ma steny do vysky, ovela viac zmensuje priestor. Ak teda nechces vstupovat do kupelne hned priamo do sprchoveho kuta, zvaz aj tieto priestorove faktory a najpr si to poriadne nakresli, aby si sa zmestil.

s tym suhlasim, ze opticky kut zabera viac miesta. ale podlahovej plochy zabera menej, co by mne vyhovovalo, kedze potrebujem do malej kupelky dostat este umyvadlo a pracku a nejaky ten kos na pradlo. no a na skrinku asi mozem rovno zabudnut...

este stale som sa inac nerozhodla :D
Andy Kralik
20.11.10,16:43
s tym suhlasim, ze opticky kut zabera viac miesta. ale podlahovej plochy zabera menej, co by mne vyhovovalo, kedze potrebujem do malej kupelky dostat este umyvadlo a pracku a nejaky ten kos na pradlo. no a na skrinku asi mozem rovno zabudnut...

Prave preto si to poriadne nakresli. !!!!!! Aby bola istota ze sa ti vsetko zmesti! Podlahova plocha vie zavadzat! Čísla niekedy klamú :)

Vyskusaj v obchode aj rozne sprchove kuty, ako sa v nich budes citit. Ci sa bezproblemov otocis, zohnes ked ti padne mydlo. Hlavne ak vyberas tie mensie sprchove kuty. (Mne to napriklad nevadilo, ale videl som ze mnohym ano).

U nas ale rozhodlo, ze bolo potrebne mat umyvadlo hned vedla sprchoveho kuta resp. vane. A je rozdiel ci sa umyvas v umyvadle vedla vane (ktora siaha do cca 55cm vysky a v pohode sa zmestis lebo ramena ti mozu siahat aj nad vanu) alebo vedla sprchoveho kuta (ktory siaha do 200cm a teda tam mas prekazku.
zk24
20.11.10,16:50
stvorcekovych papierov mam uz vela pominanych :D
Ľubomír
20.11.10,17:31
ZK 24 - mám v klasickej mini panelákovej kúpelni sprchový box, 90x90, umývadlo, práčku, skrinku na kozmetiku s košom na prádlo 30 x 33 x 95, na obrázku nie je vivieť, je oproti práčke, sprchový box má osvetlenie, vetranie, sprchu, tropickú sprchu, masážne trisky, pre luxux aj rádio a vaničku hlbokú 45 cm. Vyperiem v nej aj malý kuchynský koberec. Vôbec nie je mini kúpelňa, skôr si myslím, že mám viac priestoru.
Obrázky som už priložil v inej teme, asi rekonštrukcia kúpelne.
pasivnyprijem
22.11.10,12:59
V tomto pripade by som si dal kombinovane vanu so sprchovym. Ja mam doma aj aj a kazde ma svoje caro a vyhodu
lijana1
22.11.10,17:33
Ja som si kúpila parádnu sprchovú kabínu, s vlastným vetraním, osvetlením, dá sa tam sedieť pekne, človek sa zatvorí a nikde voda nestrieka, dole je hlboká vanička,takže ak chcem silou mocou akože ležať vo vode,aj to sa dá a možem to iba odporučiť, dá sa v nej nastaviť tropická sprcha aj, dá sa posadiť...no odporúčam!!!
odporúčam aj ja. Je to perfektné.