gugho
14.11.10,16:05
Myslím že horný odkaz hovorí za všetko... Samsung má fakt super obraz je to lcd a panasonic je plazma ale je na nom väčšia uhlopriečka cenovo je výhodnejší fakt sa neviem rozhodnúť. Niake skúsenosti ak by ste mali. Napríklad som zistil že panasonic nemá USB. Díky za rady... S pozdravom.
misoft
14.11.10,15:21
Stačí porovnať parametre: Samsung má integrované 3 tunery (analóg/digitál cable/digital terestrial MPEG4), txt 1000 strán, 4HDMI+USB (tu môžeš potom pripojiť externý zdroj zábavy - kľúč,HDD a prehrávať na TV priamo z neho) + kopu ďalších vstupov pre pripojenie iných zariadení (PC, internet). Tuším však má len 1 SCART (nie som si istý)
Panasonic má síce väčšiu obrazovku, má však len 500 stránok txt, tiež má podobné tunery, ale len 2 HDMI bez USB (používa SDHC slot). Zato má 2 SCARTy.
Záleží len na tebe, čo si z toho vyberieš. Buď vysoko kvalitný a veľký obraz, alebo menší obraz (tiež kvalitný) a možnosť pripojiť k nemu PC, USB kľúč, alebo HDD a prehrávať si filmy priamo z toho.
zk24
14.11.10,15:29
Ja mám Samsung LCD, bratranec plazmu, uz musel kupovat novy, lebo sa plazma zacala pomaly vypalovat...

Ja som za LCD
bubkoch
14.11.10,15:33
ja som tento tyzden kupil G radu Panasonic 42 G20E ... stali v predajni vedla seba vsetky rady X, U, S, G ale na G sa nechytala ziadna ... neskutocny obraz, farby, a ma USB ... doteraz som mal 32 LCD Samsung a myslel som si aky super obraz pozeram ... pri tomto Panasonicu mam obcas pocit ze pozeram 3D TV ...
[/URL][URL]http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-televizor-PANASONIC-TX-P42G20E.html (http://www.datart.sk/katalog/Plazmovy-televizor-PANASONIC-TX-P42G20ES.html)
video1983
14.11.10,15:48
zvaz si to ci vsetko toto aj vyuzijes . napr txt ma "len" 500 stran a co? to u mna neni dovod ziadny! samozrejme urcite vol so vstupmy HDMI scart uz je mimo si myslim. Plazma ma najkvalit. obraz ale zivotnost kratsia. vacsia spotreba servis mimo SR. Zase LCD obraz nie az taky ako plazma ale mensia spotreba dlhsia zivotnost a mylsim ze lepsia cena. Musis si sam urcit na co budes mat tv ci ho chces vyuzivat aj ako doplnok k PC alebo len na filmy.

pozri sem:

tri wecka . juce.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=172%3Aaky-tv-si-kupi-alebo-recenzia-samsung-le40c670&catid=89%3Avideo-technika&Itemid=61&limitstart=5
misoft
14.11.10,16:07
S tým txt je to všelijaké. Pokiaľ sa uvádza 1000 strán, znamená to že načíta aj podstránky (nemusíš niekedy čakať, aby sa zobrazila nejaká podstránka). Pri menšom počte stránok txt sa niekedy stáva, že po voľbe musíš čakať, kým to znovu všetko načíta. Ale to je len subjektívny dojem - záleží na užívateľovi.
peterkos2
14.11.10,16:21
Doplním jednu závažnú vec-a to jest tzv.pozorovací uhol.Pri plazme je to jedno,odkiaľ pozeráš,ale pri LCD síce uvádzajú čísla okolo 170 stupňov,ale už pri pozorovaní LCD aj pod minimálnom uhlom sa obraz mení na šedivý.Toť moja skúsenosť
bubkoch
14.11.10,16:33
zvaz si to ci vsetko toto aj vyuzijes . napr txt ma "len" 500 stran a co? to u mna neni dovod ziadny! samozrejme urcite vol so vstupmy HDMI scart uz je mimo si myslim. Plazma ma najkvalit. obraz ale zivotnost kratsia. vacsia spotreba servis mimo SR. Zase LCD obraz nie az taky ako plazma ale mensia spotreba dlhsia zivotnost a mylsim ze lepsia cena. Musis si sam urcit na co budes mat tv ci ho chces vyuzivat aj ako doplnok k PC alebo len na filmy.


uvadza sa zivotnost 100 000 hodin, t.j. 34 rokov ak by si TV pozeral kazdy den 8 hodin ...

napr. len v Kosiciach su 3 autorizovane servisy pre Panasonic,
Datat napr. teraz dava 3 roky zaruku, keby sa cokolvek s TV stalo a nedala sa opravit, resp. oprava by bola nerentabilna, pocas 3 rokov ti ju vymenia za novu
xxxpower2
14.11.10,17:02
Alebo skoncis ako jedny moji znami-kupili si pred rokom Samsung a skoncili tak,ze stratili doklad o kupe a zo Samsungu prisla odpoved,ze si maju kupit novy TV lebo oni uz nemaju nahradne diely na opravu...tomu sa hovori podpora.
Ja som volil LCD a konkretne Phillips a som nadmieru spokojny-ma jeden tuner DVB-T a 4x HDMi,1x USB a?Vyuzivam 3xHDMi a USB iba na aktualizaciu software,teletext nevyuzivam a dvb-t uz tiez nie(zatial)
video1983
14.11.10,22:27
Doplním jednu závažnú vec-a to jest tzv.pozorovací uhol.Pri plazme je to jedno,odkiaľ pozeráš,ale pri LCD síce uvádzajú čísla okolo 170 stupňov,ale už pri pozorovaní LCD aj pod minimálnom uhlom sa obraz mení na šedivý.Toť moja skúsenosť

dalsia vec ktora je uplne nepodstatna

ved sa zamysli kde si das tv rovno pred seba ppripade trosku z uhla ale urcite ho nebudes pozerat zo 170st!!
peterkos2
15.11.10,05:13
dalsia vec ktora je uplne nepodstatna

ved sa zamysli kde si das tv rovno pred seba ppripade trosku z uhla ale urcite ho nebudes pozerat zo 170st!!
Tí,čo majú LCD vedia o čom hovorím.A hovorím už o malom uhle,nie 170 tak tu nezavádzaj.Pozeraj sa na LCD priamo,potom sprav 2-3kroky doboku a uvidíš,o čom je reč
Martin Mocko
15.11.10,05:23
Tí,čo majú LCD vedia o čom hovorím.A hovorím už o malom uhle,nie 170 tak tu nezavádzaj.Pozeraj sa na LCD priamo,potom sprav 2-3kroky doboku a uvidíš,o čom je reč

Mám LCD..a výrobca uvádza dokonca uhol 178/178. Pochybujem, že niekto pozerá TV z väčšieho uhla. Ak hej, tak nech si naozaj radšej kúpi plazmu :D

U mňa skôr vyhrala spotreba TV. Moje LCD 150W...v standby režime 1W. Tu uvádzaná plazma až 275W. Keďže TV ide u nás doma naozaj takmer stále, tak je to zaujímavý údaj.
bubkoch
15.11.10,06:45
Mám LCD..a výrobca uvádza dokonca uhol 178/178. Pochybujem, že niekto pozerá TV z väčšieho uhla. Ak hej, tak nech si naozaj radšej kúpi plazmu :D

U mňa skôr vyhrala spotreba TV. Moje LCD 150W...v standby režime 1W. Tu uvádzaná plazma až 275W. Keďže TV ide u nás doma naozaj takmer stále, tak je to zaujímavý údaj.

spotreba plazmy nie je konstantna ako spotreba LCD ...
to znamena, ze spotreba tvojho LCD je 150W vzdy

spotreba plazmy vsak kolíše podla zobrazovanej sceny, uvadzana spotreba plazmy 275W je maximalna, uvadzana priemerna spotreba je cca 180W
rosie
15.11.10,07:49
z mojich skusenosti je najlepsi Samsung
misoft
15.11.10,09:07
Doplním jednu závažnú vec-a to jest tzv.pozorovací uhol.
To nie je až taká závažná vec - veď predsa sedíš pred telkou, nie vedľa nej :---.

Pochybujem, že niekto pozerá TV z väčšieho uhla. Ak hej, tak nech si naozaj radšej kúpi plazmu :D
S tým musím súhlasiť - len masochista by pozeral LCD telku z boku - ibaže by meral hrúbku prístroja :---:---:D:D. A pri bežno sledovaní aj do uhla 90° vpravo i vľavo sa dá sledovať a obraz "nezošedne";)

BTW: aj ja mám Samsung a som nadmieru spokojný - dokonca si sledujem HD vysielanie (ak ho dávajú). Káblový operátor (nebudem menovať) podmieňoval digitál STB (hovorím tomu degradácia telky), no musel pustiť verejnoprávny MUX digitálne, takže si pozriem aj "digitálny" obraz. :)
magno
15.11.10,09:14
.....treba mrknut aj na to kolko ktora cucka elektriny :)
peterkos2
15.11.10,15:14
Asi som potom obrazový fajnšmeker,ja tam zmeny vidím a to mám celkom slušné LCD Sony KDL 32 EX302 so spotrebou 73W
anonym222
15.11.10,19:19
spotreba plazmy nie je konstantna ako spotreba LCD ...
to znamena, ze spotreba tvojho LCD je 150W vzdy

spotreba plazmy vsak kolíše podla zobrazovanej sceny, uvadzana spotreba plazmy 275W je maximalna, uvadzana priemerna spotreba je cca 180W
Je to pravda. Udávaná spotreba plaziem je pre plný jas pri celej bielej obrazovke. Odskúšal som to. Moja 42 palcová plazma Panasonic má udávanú spotrebu 220W, avšak priemerná spotreba je iba 117W. Ktorá 42"LCD má takú spotrebu?
anonym222
15.11.10,19:30
Mám LCD..a výrobca uvádza dokonca uhol 178/178. Pochybujem, že niekto pozerá TV z väčšieho uhla. Ak hej, tak nech si naozaj radšej kúpi plazmu :D

To čo uvádza výrobca je jedná vec, realita je iná. Obraz je síce naozaj vidieť aj pod uhlom 178 stupňov. Výrobca však už nehovorí, ako sa zmení jeho farebné podanie.
Pamätám si, ako si raz dvaja manželia vyberali LCD TV v predajni a každý z nich stál pred jedným z LCD TV umiestnených vedľa seba asi 2 až 3m a chválili práve vždy ten svoj. Obidvom sa ten vedľajší zdal byť horší. Keď si potom miesta navzájom vymenili, ihneď zmenili obaja názor a zase sa im zdal horší ten druhý. Čim to asi bolo?:D
monika1503
16.11.10,16:30
My mame SAMSUNG sme spokojní, určite LCD. Aj tak podľa mňa, najdôležitejšie je aké máš signálne pripojenie do daného TV.
Môžeš mať HD TV ,ak nemáš HD príjimač.Alebo sa mýlim? Vraj Digi TV, je celkom slabé.