Agostino
14.11.10,16:23
Zdravím,

Na svojom PC mám nainštalovaný operačný systém Win7, no v poslednej som s ním začal mať veľké problémy, nie stále sa mi ho podarilo spustiť.
Tak som bol nútený pre inštalovať celý svoj operačný systém nanovo.
V BIOSE som si zvolil bootovanie z mechaniky. Ale napriek tomu všetkému sa mi inštalačné DVD s Win 7 nepodarilo spustiť.
zk24
14.11.10,15:24
Mas OS ale napálený tak aby sa z neho dalo bootovat? Nesprávnym "kopirovanim" SW dokázes síce OS skopírovať, ale nebude to bootovacia verzia..
salvosko
15.11.10,07:37
Je mozne ze mas VUP verziu a to vyzaduje mat nainstalovane XinXP alebo Vista a potom ti dovoli boot z Win7 DVD.
Alebo co pisal predchodca, nemas to napalane ako boot DVD.
AntekaK
01.01.11,19:33
Ahojte, prosím Vás, kde sa nastavuje jazyk operačného systému? Ďakujem.
Vlado40
01.01.11,19:37
Pre win7 ultimate sa dá jazyk stiahnúť ako voliteľná aktualizácia.
noel.g
02.01.11,10:12
:cool: keby len s instalaciou boli problemt tak to sa da rozchodit - ja som kupil windows 7 a postupne prichadzam na to, ze to bola najvacsia chyba mojho zivota, zbytocne vyhodene peniaze - mesiac slapalo vsetko ako hodinky - vcera z nicoho nic pri starte vyhodilo modru obrazovku, potom system nabehol - baterku v laptope ani nregistruje, vypisuje ze laptop je odpojeny od siete, nenachadza ziadne wi - fi a pritom z toho laptopu prave teraz pisem. neda sa nic nainstalovat - ziadny program - vyhadzuje error, odinstalovat tiez nie. skusal som preinstalovat system - DVD mechaniku ani nenaslo nenaslo, potom ked som to konecne dal doporiadku a DVD s WIN 7 sa objavilo - instalacia neuspesna - error..des a hroza..zda sa ze win 7 nie je nic ine len dalsi odpad z dielne Microsoftu..

apropo tieto problemy nastali po tom, co system instaloval nejake updaty...to je posledna operacia, ktora prebehla na mojom laptope uspesne..odvtedy mam z neho carovnu skrinku na ktorej ide poriadne len web prehliadac..

moje odporucanie - treba skusit MAC :cool:
Vlado40
02.01.11,10:27
To že win neregistruje baterku nie je chyba win7,možno nefunguje adaptér,alebo zlý kontakt.Win7 je v pohode.Je to možno hardverová chyba.
noel.g
02.01.11,10:29
prave naopak, ako prezradza ujo google v spolupraci s roznymi obdobnymi forami ako napr.porada, je to prave nejaka chyba vo win 7. (baterku mam novu a laptop plne nabity)

obdobny problem:
http://www.avforums.com/forums/windows-7/1184779-consider-replacing-your-battery.html

kolko potrebujes prikladov???
Vlado40
02.01.11,10:32
Ak vypnem notebook a pripojim k nabíjačke 220 musí mi ukazovať že sa nabíja aj keď win nebeží .Ak to tak nie je ,tak chyba nie je windows a je to jedno aký tam je.

V tom článku sa píše o windows7 RC a beta verzie .Je to článok z 5.6.2009.Zatiaľ som nemal taký problém,možno že neinštalujem rôzne RC a beta verzie win7.
noel.g
02.01.11,10:54
skoda debaty, uz som napisal, baterka je takmer uplne nova, nabita, funguje - windows 7 ju ale neregistruje alebo ak ma dobru chvilku, tak ikonku baterky zobrazi, ale len ako nenabitu a vyhadzuje alarm, ze laptop sa vypne, pritom v tejto chvili z neho pisem a na baterku bezim uz druhu hodinu (v ramci testu).

Odrazu win 7 nedokaze najst ani ziadne wi -fi (pricom kontrolka sietoveho adapteru svieti) , nezobrazuje ziadne dostupne siete, a dokonca nezobrazi v network and sharing centre sucasne pripojenie cez ktore akoby zazrakom na internete surfujem, prave teraz v tejto chvili...tak o com sa teda bavime??? na vacsine for je to opisane ako problem win 7. je zaujimave ze 2 dni dozadu bolo vsetko v najlepsom poriadku. ako som napisal po jednom starte vcera rano vyhodilo blue screen, win potom nabehol - zdanlivo normalne - od vtedy sa zmenil na nocnu moru...

este raz, aby sme si rozumeli - system zblbol po nejakom update, ktory posledne stahoval...niekde sa zrejme nieco posr..problem je v tom, ze nedokazem ani najst posledne nainstalovane programy a updaty , cize si to nedokazem skontrolovat..
noel.g
02.01.11,10:56
vies co nechaj tak, nereaguj, ak nevies co mas napisat - ano dal som ten clanok ako priklad, verziu win 7 mam full 2 DVD pre 32 bit/64 bit, zakupenu mesiac dozadu a ziadnu betu..dal som to len ako priklad..kludne mozem najst ine forum..ale pokial nevies poradit, tak to nechaj tak.

preto ze ty nemas problem s win 7, neznamena ze ini ho nemozu mat...

alebo inac - daj si do google:
consider replacing your battery
Vlado40
02.01.11,11:01
Ak si kúpil DVD Win7 ,tak nie je problém preinštalovať a nastaviť aktualizácie na vyhľadať aktualizácie na vyhľadať ale poskytnúť možnosť vybrať či sa prevezmú a nainštalujú.Za hodinku sa preinštaluje windows a je to rýchlejšie ako napr.celý deň hľadať chybu.Potom sa pozrieť čo vlastne windows všetko sťahuje.Zvykne sťahovať aj ovládače na grafiku a pod.Tam možno bude problém.
noel.g
02.01.11,11:07
tak este raz
okrem ineho nedokazem nic nainstalovat ani odinstalovat - vypisuje error, pravdaze to bolo prve co ma napadlo, urobit novu instalaciu - bohuzial.. 0 bodov..

toto je k tej fantastickej baterke

Microsoft reported that the tool that is retrieving the battery status works flawlessly and they can’t explain why it is not working as it should. Many Windows 7 users say that sometimes their laptop even gets shutdown after 30 minutes, although they were using a completely refreshed battery. The Redmond-based company is now investigating this case with the help of 3rd-party developers.

Read more: http://windows7themes.net/consider-replacing-your-battery-windows-7-solution-fix.html#ixzz19sZpIVvS

cize nie len beta verzie, ale aj ostatni uzivatelia win 7 hlasia problemy



to ostatne este skusam najst..
Vlado40
02.01.11,11:10
Netreba inštalovať Win z prostredia windows.
Ak reštartujem PC alebo notebook ,zapnem botovanie z CD/DVD vtedy windows nebeží.Beží bios a ten riadi že sa to má spustiť z toho DVD.To nemá nič spoločné z win7.Jednoducho musí to DVD nabehnúť.Ak nenabehne môže to byť aj chyba DVD mechaniky.Ak nabehne je potrebné aj HDD naformátovať a až potom inštalovať.
maurer2
02.01.11,18:53
ak nevies vojst do botovania, niekto ti tu poradi ak napises typ PC a budes aj trocha rozvaznejsi ak nie daj to do servisu a hotovo !!!!!
buchač
13.02.11,15:23
Je mozne ze mas VUP verziu a to vyzaduje mat nainstalovane XinXP alebo Vista a potom ti dovoli boot z Win7 DVD.
Alebo co pisal predchodca, nemas to napalane ako boot DVD.

...budem , priznám sa , za neznalého veci ...až taký frajer nie som ...

ALE

štve ma už Vista ...chcel by som sa pokúsiť na Win 7 preinštalovať .

Čo je potrebné urobiť ???
Neprídem o svoje uložené súbory a nechce sa mi , veru , na zálohu všetko dávať ...:confused:
Vlado40
13.02.11,15:30
Ak máš HDD rozdelený ,tak pri inštalácií sa zmení iba C.To čo máš na iných častiach disku napr. D,E ostáva.Takže si presuň svoje dôležité súbory z C t.j.z plochy a moje dokumenty... a inštaluj WIN7.
buchač
13.02.11,15:39
Ak máš HDD rozdelený ,tak pri inštalácií sa zmení iba C.To čo máš na iných častiach disku napr. D,E ostáva.Takže si presuň svoje dôležité súbory z C t.j.z plochy a moje dokumenty... a inštaluj WIN7.

...O.K....to mám ...
Akurát na C mám dostatok programov , tie mám zálohované , takže by asi nemal byť problém ...

Inštaláciou Win7 sa ale automaticky Vista odstráni , alebo ju mám ja dať preč ?
V tomto si nie som veľmi istý ...a kde a ako začať ...

Pri iných programoch nemám problém , ale s OS som ešte nemal " tú česť " sa zapodievať ...a ani som si nejak netrúfal , ani ale nebolo potrebné ...
KoxXxo
13.02.11,16:06
Vlado40
13.02.11,20:08
Najlepšie urobíš ak budeš inštalovať priamo z DVD cez boot ,nie z prostredia windows a nezabudni pri inštalácií pri kroku ,kde si vyberieš kam inštalovať ,samozrejme na disk, ktorý je teraz C , kde je Vista , kliknúť ak sa nemýlim na rozšírené možnosti jednotky a dať sformátovať ten disk.Ďalej je to hračka.Samozrejme po prvom reštarte si nastav nech PC štartuje z HDD nie DVD mechaniky.Pri novších doskách ani nemusíš nastavovať v biose skade sa má načítavať systém .Ide to zmeniť jednoducho pri štarte PC cez klávesu F11 alebo F8,pri notebookoch ESC.
Programy treba mať inštalačky , nie zálohy z nainštalovaných programov tie treba nainštalovať nanovo.Zálohovať sa dajú akurát dáta z tých programov a potom vložiť späť.