sona.m
14.11.10,17:18
dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu čo sa týka dani z výhry. Vyhrala som mobilný telefón v hodnote asi 250 eur, mám povinnosť zaplatiť daň z výhry? ak áno tak okamžite alebo v daňovom priznaní? ďakujem
veronikasad
14.11.10,17:12
dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu čo sa týka dani z výhry. Vyhrala som mobilný telefón v hodnote asi 250 eur, mám povinnosť zaplatiť daň z výhry? ak áno tak okamžite alebo v daňovom priznaní? ďakujem
V daňovom priznaní za rok 2010.
Prevádzkovatel hry ti musí vydať potvrdenie o hodnote výhry.
KEJKA
14.11.10,17:44
ešte zváž spôsob, ako si vyhrala, lebo ZDP uvádza oslobodenie výhier za týchto podmienok:
l) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, 56) a obdobné výhry zo zahraničia
m) prijaté ceny alebo výhry neuvedené v písmene l) v hodnote neprevyšujúcej 165, 97 eura za cenu alebo výhru; cenou alebo výhrou sa rozumie

1. cena z verejnej súťaže, cena zo súťaže, v ktorej je okruh súťažiacich obmedzený podmienkami súťaže, alebo ak ide o súťažiacich vybratých usporiadateľom súťaže, okrem odmeny zahrnutej do tejto ceny za použitie diela alebo výkonu, ak je súčasťou tejto ceny,
2. výhra z reklamnej súťaže alebo zo žrebovania,
3. cena zo športovej súťaže, pričom od dane nie sú oslobodené ceny zo športových súťaží prijaté daňovníkmi, ktorých športová činnosť je inou samostatnou zárobkovou činnosťou (§ 6),
sona.m
15.11.10,16:41
ďakujem veľmi pekne, vyhrala som ho v T-COMe, teraz prebieha tá akcia že každý deň žrebujú a odovzdajú 100 darčekov.
KEJKA
15.11.10,16:48
tak z hodnoty výhry odpočítaj 165,97 EUR a zdaníš len zvyšok.
nikula
20.12.10,08:15
Chcem sa tiež opýtať. Vo vianočnej súťaži v obchode som získala poukážku na nákup tovaru v hodnote 33,- eur. Podpísala som papier o jeho zdanení. Podľa toho, čo sa píše vyššie sa ma zdanenie netýka. Mám pravdu??? A ešte, žiadny iný príjem som v tomto roku nemala a chcem dať manželovi odpočítať na mňa 4025,7 eur. Nebudem musieť od toho odpočítať túto výhru. Ďakujem za odpoveď.
nikula
20.12.10,10:22
Odpovie mi niekto?