dilla
14.11.10,23:33
Dobrý deň,

momentálne mám problém z nemeckým podnikateľom, ktorý nám nedodal zaplatený tovar a nie je ho možné z našej strany kontaktovať.
Jedná sa o pomerne vysokú sumu.

Pravdepodobne sa bude jednať o právnu formu ako je v SR "živnostník", kedže podniká resp. názov spoločnosti je jeho meno.
Neviete kde môžem nájsť informácie o právnych formách podnikania v nemecku? Resp. či ručí celým svojím majetkom ako je to pri "živnostníkoch" v SR.

Poradíte mi ako postupovať pri vymáhaní tovaru prípadne finačnej čiastky?
Na koho sa v nemecku obrátiť (inšitúcie) ? Prípadne nejaké vzorové listy?

Vopred ďakujem za Vaše názory
dilla
16.11.10,16:13
Viete niekto poradiť zoznam nejakých registrov napr. obchodný alebo živnostenský v Nemecku?
Prípadne firmu, ktorá sa danou problematikou zaoberá.

Vopred ďakujem
dilla
14.09.11,06:43
vie niekto aspon kde by som mohol danú informáciu nájsť?
janci
14.09.11,13:18
Kludne uverejni jeho meno + adresu tu, mozno mal uz niekto iny s nim zle skusenosti a nieco na neho sa najde.

Inac mozes kontaktovat Amtsgericht mesta/kraja, kde dotycny byva a ti by ti mali dat viac informacii o nom.

Neviem aka je tvoja nemcina, ak dobra tak si precitaj toto:
http://www.frankfurt-main.ihk.de/recht/themen/verfahrensrecht/gerichtliche_mahnung/

Cize este jedno upozornenie aby dodal tovar resp. dal peniaze spät (Mahnung) a potom na neho mozes pustit elektronice vymahanie (elektr. Mahnverfahren), sice na zaciatok musis zaplatit nejake poplatky ty, ale tie potom dostanes od neho aj s vymahanou sumou, samozrejme ak nie je medzicasom bankrot.

Ci sa to oplati, zavisi samozrejme od sumy, tu hore si mozes vypocitat co to stoji:
http://www.mahnung-online.de/mahnkosten.htm (hore, ako je to ... euro)
martin33AA
27.09.11,16:48
Pripomínam žE TA čAKá PEKNá PERIPETIA. oBCHODNý REGISTER EXISTUJE TO NAJDEŠ CEZ GOOGLE.
problém je z istotou či je to jeho DIČ, či ako živnostníka alebo GmbH. V nemecku to je daňové tajomstvo takže ti ho žiadny úrad nedá len správca konkurznej podstaty. Každopádne máš nejakú zmluvu? Príslušný súd je v nemecku. Popr. formou europskeho platobného rozkazu.
a tak