jurcott
15.11.10,05:41
Dobry den , nenasiel som tu žiadne riešenie mojho problemu tak zakladam novu temu :
Darovacou zmluvou som dostal od starych rodicov parcelu pred domom jedna sa o zahradu a ornu podu, a teraz sa rozhodli ze by mi chceli darovat aj parcelu na ktorej stoji dom samozrejme aj s domom. Existuje nejake najlacnejsie riesenie ako to darovat ? je možne tuto parcelu doplnit do predchadzajucej darovacej zmluvy? dakujem
Chobot
15.11.10,07:36
Dobry den , nenasiel som tu žiadne riešenie mojho problemu tak zakladam novu temu :
Darovacou zmluvou som dostal od starych rodicov parcelu pred domom jedna sa o zahradu a ornu podu, a teraz sa rozhodli ze by mi chceli darovat aj parcelu na ktorej stoji dom samozrejme aj s domom. Existuje nejake najlacnejsie riesenie ako to darovat ? je možne tuto parcelu doplnit do predchadzajucej darovacej zmluvy? dakujem

Ak už tá predchádzajúca zmluva bola zavkladovaná, tak do nej už nič nedoplníš. Jednoducho napísať (podľa vzoru tej prvej) druhú darovaciu zmluvu a dať znovu návrh na vklad do katastra.
jurcott
18.11.10,05:56
este by ma jedna vec zaujimala. v povodnej darovacej zmluve sa jedna o dve parcely, evidovane ako orna poda, a parcela o ktoru sa jedna teraz je evidovana ako zastavana plocha, taktiez na enj stoji rodinny dom... je treba do darovacej zmluvy nejak rozpisovat co sa na parcele nachadza , alebo staci ak sa uvedie parcela a automaticky sa daruje vsetko co sa na nej nachadza? dakujem
Mária27
18.11.10,14:02
Vlastníctvo parcely a stavby môže byť rozdielne. Určite s parcelou nedaruješ aj dom, teda ďalšiu nehnuteľnosť.
buchač
18.11.10,14:07
Dobry den , nenasiel som tu žiadne riešenie mojho problemu tak zakladam novu temu :
Darovacou zmluvou som dostal od starych rodicov parcelu pred domom jedna sa o zahradu a ornu podu, a teraz sa rozhodli ze by mi chceli darovat aj parcelu na ktorej stoji dom samozrejme aj s domom. Existuje nejake najlacnejsie riesenie ako to darovat ? je možne tuto parcelu doplnit do predchadzajucej darovacej zmluvy? dakujem
mimotemy
Keď tu tak vidím poniektoré príspevky , ako sa poniektorí vedia ...aj cez mŕtvoly :eek:

Veď Ty si šťastný človek ...:)

...že problém ....???;):---:D
aksas2
18.11.10,14:10
Vlastníctvo parcely a stavby môže byť rozdielne. Určite s parcelou nedaruješ aj dom, teda ďalšiu nehnuteľnosť.
len doplním, musíš teda do zmluvy vyšpecifikovať všetky pozemky aj stavby, ktoré ti darujú, teda pozemok pod domom aj samotný dom