J+K
15.11.10,07:59
Mám pekáreň na chlieb kúpenú v tescu. Síce ešte nemá dva roky, ale nemôžem nájsť doklad o zakúpení , takže reklamovať nemôžem ísť. Ide o tesco výrobok, tak je možné obrátiť sa na tesco so žiadosťou o pozáručnú opravu?

Má s tým niekto skúsenosti?

Už ma aj napadlo, či vôbec mám uvažovať o oprave, či nekúpiť radšej nový výrobok ...
Llívia
15.11.10,07:09
Mám pekáreň na chlieb kúpenú v tescu. Síce ešte nemá dva roky, ale nemôžem nájsť doklad o zakúpení , takže reklamovať nemôžem ísť. Ide o tesco výrobok, tak je možné obrátiť sa na tesco so žiadosťou o pozáručnú opravu?

Má s tým niekto skúsenosti?

Už ma aj napadlo, či vôbec mám uvažovať o oprave, či nekúpiť radšej nový výrobok ...
Spýtaj sa priamo v Tescu, či takéto po- a mimozáručné opravy robia. A hlavne za koľko, lebo sa môže stať, že nová bude lacnejšia.

(Máš návod na použitie? U nás je zvykom k návodu na použitie pricvaknúť doklad o kúpe - skús, možno ho nájdeš :).)
Stanislav 1975
15.11.10,07:16
Spýtaj sa priamo v Tescu, či takéto po- a mimozáručné opravy robia. A hlavne za koľko, lebo sa môže stať, že nová bude lacnejšia.

(Máš návod na použitie? U nás je zvykom k návodu na použitie pricvaknúť doklad o kúpe - skús, možno ho nájdeš :).)

Súhlasím- takéto veci sa obyčajne neoplatia opravovať, tieto veci sa zvyčajne ked sa pokazia vyhodia a kúpia sa nové...
A najma tieto "mašiny" z Tesca, to sú vačšinou braky...
Llívia
15.11.10,07:18
Neviem, či TS vyrába braky, ale mám neznačkovú pekáreň na chlieb AFK a tá mi "slúži" už asi 8 rokov. Takže nie vždy platí, že len drahé = dobré. (Len škoda, že väčšinou to platí :mee:)
Stanislav 1975
15.11.10,07:19
Sa mi to páči-sama si si dala otázku a hneď aj odpovedala...:)
Flinstone
15.11.10,07:22
myslím, že Stano chcel povedať, že TS mašiny sa neopravujú... sú až pochybne lacné a jednoducho je výhodnejšie zahodiť to a kúpiť nové, ako za opravu dať 60-80% ceny nového, neraz aj viac a po oprave má človek starú mašinku, na ktorej sa môže pokaziť zas niečo iné...
Stanislav 1975
15.11.10,07:23
myslím, že Stano chcel povedať, že TS mašiny sa neopravujú... sú až pochybne lacné a jednoducho je výhodnejšie zahodiť to a kúpiť nové, ako za opravu dať 60-80% ceny nového, neraz aj viac a po oprave má človek starú mašinku, na ktorej sa môže pokaziť zas niečo iné...

no, presne tak...;)
Llívia
15.11.10,07:31
Flinstone - viem, ako to myslel Stanislav 1975.
Stanislav 1975 - viem, ako si to myslel.
Tým porovnaním "značka" a "neznačka" som chcela iba povedať, že nie vždy na 100 % platí, že drahé = aj dobré, resp. lacné = zlé.
A čo sa týka opráv mnohých elektrospotrebičov (aj tých "značkových") - v dnešnej dobe sú tie opravy drahé a často sa oplatí skôr kúpiť nový výrobok, ako opraviť starý a tŕpnuť, čo sa na ňom zase pokazí, príp. zabíjať kopec času najskôr zháňaním servisu, a potom nosením výrobku do a z opravy.
J+K
15.11.10,08:12
Ďakujem všetkým za rady.
mini999
15.11.10,08:52
V Lidli nájdeš lacnú okolo 29€. Oprava starej pekárne ťa vyjde drahšie;)