ERROR141
15.11.10,08:54
porada.sk/t150849-v-com-takuto-databazu.html

Keď otvorím súbor ako prvý tak ostatný ho maju len na čítanie a nemožu do ňho zapisovať údaje. Potreboval by som aby aj oni mohli do neho zapisovať údaje,do toho istého súboru.

Ak by to neslo, nevite o programe v ktorom ano ?
2009
15.11.10,08:15
porada.sk/t150849-v-com-takuto-databazu.html

Keď otvorím súbor ako prvý tak ostatný ho maju len na čítanie a nemožu do ňho zapisovať údaje. Potreboval by som aby aj oni mohli do neho zapisovať údaje,do toho istého súboru.

Ak by to neslo, nevite o programe v ktorom ano ?

Zdieľaný zošit v Excel neumožňuje viacerým užívateľom naraz editovať aj keď majú právo na zapisovanie. Nie je to technicky možné Excel nie je databáza.
Chobot
15.11.10,08:35
Zdieľaný zošit v Excel neumožňuje viacerým užívateľom naraz editovať aj keď majú právo na zapisovanie. Nie je to technicky možné Excel nie je databáza.

Práveže zdieľaný súbor to umožňuje. Zdieľaný súbor môžu otvoriť viacerí užívatelia aj na editáciu. Akurát môže byť problém, ak chcú uložiť zmenu v tej istej bunke. Vtedy Excel dá hlášku o zmenenej bunke a požaduje potvrdenie zmeny.

Práve som vyskúšal s kolegom súčasne editovať jeden zdieľaný súbor v Exceli - on uložil zmenu a za ním ja- v inej bunke. Po uložení Excel ma len informoval, že súbor bol uložený so zmenami, ktoré urobil iný užívateľ a po uložení som videl aj tie zmeny, čo urobil kolega.
Chobot
15.11.10,08:40
porada.sk/t150849-v-com-takuto-databazu.html

Keď otvorím súbor ako prvý tak ostatný ho maju len na čítanie a nemožu do ňho zapisovať údaje. Potreboval by som aby aj oni mohli do neho zapisovať údaje,do toho istého súboru.

Ak by to neslo, nevite o programe v ktorom ano ?

Ide to priamo v Exceli, akurát že zošiť musíš dať zdieľať. Neviem, ktorý Excel máš, v 2007 je to na záložke Posúdiť "Zabezpečiť zošit a zdieľať". V 2003 si to musíš nájsť niekde v menu.

Výhodou zdieľanie okrem iného je, že eviduje históriu zmien, ktoré sa v zošite vykonali (kto, kedy, ktorú bunku, z akej hodnoty na akú).
ERROR141
15.11.10,11:43
ano, uz som na to prisiel, ked sa nastavi moznost editovat zielane vo windowse, tak moze editovat iba jeden ale ked sa to nastavi aj v Exceli, tak sa moze naraz pripojit az 255 uzivatelov :) :)
TomasHC
15.11.10,14:59
Takze predsa prislo na moj navrh ;)